VEZI AICI Unirea Alba Iulia – CSM Lugoj 3-1! Trei puncte sunt…trei puncte! Ocna Mureş remiză în…Cetatea Devei! (GALERIE FOTO)

Unirea: 45. Rareş Sporea – 13. Narcis Mazilu, 6. Radu Scrob, 30. Adi Potopea, 27. Adi Matei (LMA!), 23. Alex Giurgiu, 18. Edi Crișan, 8. Claudiu Davidaș, 28. Marco De Marco (LMA!), 10. Cipri Selagea (cpt.), 9. Andrei David (98. Alex Sîntoma, 3. Nimrod Zsigmond, 4. Mario Codrea, 43. Andrei Bîrdea, 16. Cornel Boboia, 14. Vlăduţ Domșa, 11. Cristi Lăutaru). Antrenori Adi Bicheși, Marcel Rusu, Raul Oargă.

CSM Lugoj: 12. Andrei Filip  – 6. Petre Giuga, 22. Kim Donghyun, 77. Daniel Filip, 2. Eugen Miculescu (cpt.), 20. Folarim Temitope, 19. Alexandru Maier, 7. Rafael Hrudei, 14. Sergiu Precupanu, 10. Charles Ankomah, 9. Salim Muhammed (1. Cătălin Iovicin, 17. Andrei Carabaș, 5. Bogdan David, 18. Claudio Kiala, 24. Marius Ursan, 4. Cosmin Mihoc, 11. Andrei Rațiu). Antrenori Ilie Rotariu și Călin Cojocaru.

Circa 200 de spectatori, un echipament nou-nouţ pentru Unirea, bleumarin cu albastru deschis, şi primul joc pe Cetate din 2019!

GOOOL UNIREA! CLAUDIU DAVIDAŞ, lansat în partea dreaptă de Alex Giurgiu, înscrie cu un şut la colţul lung! 1-0 minutul 10!

GOOOL UNIREA! Claudiu Davidaş centrează din dreapta şi ANDREI DAVID pune latul, direct în vinclu, şi modifică tabela de marcaj! 2-0 minutul 32!

GOOOL LUGOJ! Centrare din dreapta Charles Ankomah şi RAFEL HRUDEI înscrie sub bară! 2-1 minutul 45!

GOOOL UNIREA! Şut Claudiu Davidaş, respinge portarul, iar ANDREI DAVID, omul potrivit la locul potrivit, face dubla! 3-1 minutul 65!

Eliminat direct Charles Ankomah de la CSM Lugoj, minutul 77!

Şase seniori, 12 juniori şi un debut la seniori pentru Cristi Lăutaru şi Vlăduţ Domşa! Cam aşa arată Unirea Alba Iulia! Cu 22 de puncte!

La Deva, în primul joc din retur CS Ocna Mureş a remizat, scor 2-2, goluri Claudiu Coltor (a egalat la 1 în mitanul secund) şi Alin Gherman (în minutul 90), cu echipa locală, dar trebuie menţionat faptul că ocnamureşenii au evoluat cu un om în minus din minutul 37, eliminat Cimpoieşu!

Cetate Deva: Raț – Kelemen, Radak, Dina, Roșie, Mirică, Mărmăneanu, Boldea, Tegbo, Muscă, Lupu (Anton, Cocan, Cuibari, Miculete, Bărâcă, Jude, Suciu). Antrenor Ioan Petcu.

CS Ocna Mureș: Angeru – T. Cristea (80, A. Gherman), L. Dan, B. Goguța,  Cl. Marcu, Cimpoieșu, P. Man, S. Culda, Fl. Hidișan, P. Muntean (38, Cl. Coltor), Vali Drăgan (71, Guț) (Decean, R. Bedelean, S. Șimandi, Z. Borșoi). Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep. (Dan UDREA)