Campionatul Judeţean de Fotbal în Sală! VEZI AICI rezultatele din faza a II-a şi echipele calificate în semifinale!

Dacia Mihalţ, Spicul Daia Română, Voinţa Stremţ şi CIL Blaj sunt echipele calificate în semifinalele Campionatului Judeţean de Fotbal în Sală, competiţie organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Alba.

Iată rezultatele din faza a doua a grupelor:

Grupa: 1

Localitatea: Valea Lungă

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

Loc  Echipa   J   V   E   î   Gol   P 
1  AS Dacia Mihalț  2 2 0 0 19-3 6
2  AS Gaz Metan Valea Lungă 2 1 0 1 8-5 3
3  ACS Voința Teiuș 2 0 0 2 3-22 0

 

 Ora  Echipa  Scor  Echipa
11:00  ACS Voința Teiuș 2-15  AS Dacia Mihalț
12:40  AS Dacia Mihalț 4-1  AS Gaz Metan Valea Lungă
14:20  AS Gaz Metan Valea Lungă 7-1  ACS Voința Teiuș

Grupa: 2

Localitatea: Vințu de Jos

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P
1  ACS Spicul Daia Română  2 1 0 1 4-3 3
2  AS Energia Săsciori 2 1 0 1 6-6 3
3  CS Olimpia Aiud 2 1 0 1 4-5 3

 

Ora Echipa  Scor  Echipa
13:50  ACS Spicul Daia Română 0-2  CS Olimpia Aiud
15:30  CS Olimpia Aiud 2-5  AS Energia Săsciori
17:10  AS Energia Săsciori 1-4  ACS Spicul Daia Română

Grupa: 3

Localitatea: Vințu de Jos

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AS Voința Stremț  2 2 0 0 11-5 6
2  AS Hidromecanica Șugag 2 1 0 1 14-8 3
3  AFC Micești 2 0 0 2 6-18 0

 

Ora   Echipa  Scor  Echipa
13:00  AFC Micești 3-12  AS Hidromecanica Șugag
14:40  AS Hidromecanica Șugag 2-5  AS Voința Stremț
16:20  AS Voința Stremț 6-3  AFC Micești

Grupa: 4

Localitatea: Valea Lungă

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CS CIL Blaj 2 2 0 0 11-6 6
2  AFC Viitorul Răhău 2 1 0 1 10-7 3
3  ACS Nicolae Linca Cergău 2 0 0 2 5-13 0

 

 Ora  Echipa  Scor  Echipa
11:50  AFC Viitorul Răhău 3-5  CS CIL Blaj
13:30  CS CIL Blaj 6-3  ACS Nicolae Linca Cergău
15:10  ACS Nicolae Linca Cergău 2-7  AFC Viitorul Răhău

 

Programul galei finale, care va avea loc duminică 3 februarie, în sala de sport a Universităţii “1 Decembrie 1918” Alba Iulia, este următorul:

Semifinala 1: Locul 1 (grupa 1)  AS Dacia Mihalț  – AS Voința Stremț  Locul 1 (grupa 3)

Semifinala 2: Locul 1 (grupa 2)  ACS Spicul Daia Română – CS CIL Blaj  Locul 1 (grupa 4)

Finala mică: învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2

Finala mare: câștigătoare semifinala 1 – câștigătoare semifinala 2. (ajfalba.ro)

 

Lasă un răspuns

Închideți meniul