Andrei Cioflică (powerlifting, CS Unirea Alba Iulia! desemnat sportivul anului la sporturi neolimpice! VEZI AICI premianţii! (GALERIE FOTO)

ASOCIAŢII JUDEŢENE PE RAMURI DE SPORT ŞI COLABORATORI

Asociaţii judeţene pe ramură de sport

AJ Atletism, AJ Fotbal, AJ Powerlifting, AJ Radioamatorism, AJ Şah, AJ Volei.

Colaboratori DJTS în anul 2018

Inspectoratul Şcolar al Judeţului Alba, Inspectoratul Judeţean de Jandarmi Alba, Poliţia Locală Alba Iulia, Poliţia Municipiului Alba Iulia, Serviciul Public Salvamont-Salvaspeo Alba, Crucea Roşie Română-Filiala Alba, Colegiul Naţional HCC Alba Iulia, Colegiul Naţional Militar Mihai Viteazul Alba Iulia, Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, Academia Olimpică Română-Filiala Alba, SC Obiectiv SRL Alba Iulia, SC Autosin Alex SRL, sc Alba Sport Vision SRL Alba Iulia, SC Tipo-Rex SRL.

Parteneri media

Ioana Popa-Radio Reîntregirea, Cristina Nicola-Urbea Mea, Dan Henegar-Trustul de presă Unirea, Dragoş Suciu-Trustul de presă Unirea, Tudor Stan- Trustul de presă Unirea, Lucian Dărămuş-Absport.ro, Valentin Ciontea- Ab sport.ro, Dan Udrea-Alba-Sport.ro, Nicolae Păţan-Alba-Sport.ro, Nicu Goga- Radio Blaj, Lucian Danciu-Prosport, Dorin Galdău-Antena 1.

Structuri sportive laureate în cadrul galei

CS Unirea Alba Iulia, CSM Volei Alba-Blaj, CSO Cugir, LPS Alba Iulia, CSŞ Blaj, CS Dojokan Activ Aiud, CS Zamolxis Alba Iulia, CSM Unirea Alba Iulia, CSU Alba Iulia, CS Cetate Alba Iulia, CS Champions/Karate Forever Alba Iulia, CS LIFE IS DANCE Alba Iulia, CS BUDO APULUM Alba Iulia, CS Powerlifting Stremţ, CS Zeus Powerlifting Mihalţ, CS Powerlifting Galda, TC Sun Alba Iulia, Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, Colegiul Naţional Militar Mihai Viteazul Alba Iulia, Şcoala Gimnazială Toma Cocişiu Blaj.

Menţiuni sportivi (sportivi care au urcat pe podium la finalele Campionatelor naţionale pe ramură de sport şi la finalele Naţionale ale Sportului Şcolar şi Universitar, sportivi componeţi ale loturilor naţionale ale României participante în competiţii internaţionale în anul 2018)

Atletism Mihaela Acatrinei (CS Unirea Alba Iulia), Bianca Molnar (CS Unirea-Universitatea 1 Decembrie Alba Iulia), Roxana Panţa (CS Unirea Alba Iulia-LPS Alba Iulia), Georgiana Jid (LPS-CS Unirea Alba Iulia), George Fleşer (LPS-CS Unirea Alba Iulia), Cătălin Bădicel (LPS-CS Unirea Alba Iulia), Ana Bozdog (LPS Alba Iulia), Lorena Cucereanu (LPS Alba Iulia), Mădălina Cuţitar (LPS Alba Iulia), Luiza Trante (LPS Alba Iulia), Lorena Igna Paşca (CS Unirea Alba Iulia), Eduard Bârgoz (CSŞ Blaj), Alexandru Orian (CSŞ Blaj), Adelina Petruţa (CSŞ Blaj), Mihaela Blag (CSŞ Blaj), Alin Petric (CSŞ Blaj), Cătălin Cheşcheş (CSŞ Blaj), Ilie Popa (CSŞ Blaj), Adrian Avram (CN Militar Mihai Viteazul Alba Iulia), Robert Drăghici (CN Militar Mihai Viteazul Alba Iulia), Gabriel Giubega (CN Militar Mihai Viteazul Alba Iulia), Ionuţ Onica (CN Militar Mihai Viteazul Alba Iulia), Diana Bogoş (CN Militar Mihai Viteazul Alba Iulia).

Baschet Dian Kleemann Ignat (CSU-LPS Alba Iulia), Tania Agache (LPS Alba Iulia), Alexandra Bobar (LPS Alba Iulia), Alexandra Borca (LPS Alba Iulia), Geanina Botan (LPS Alba Iulia), Daria Breaz (LPS Alba Iulia), Alexandra Cosma (LPS Alba Iulia), Teodora Dalcoş (LPS Alba Iulia), Andreea Ţetcu (LPS Alba Iulia), Maria Pop (LPS Alba Iulia).

Box Florin Balica (CSO Cugir), Laurenţiu Radu (CSO Cugir).

Dans Sportiv Kevin Suardi (CS LIFE IS DANCE Alba Iulia), Tania Damian (CS LIFE IS DANCE Alba Iulia), Bogdan Balea (CS LIFE IS DANCE Alba Iulia), Diana Tima (CS LIFE IS DANCE Alba Iulia).

Golf Daniel Morar, Viorel Coman, Florin Popa, Claudia Popa (toţi de la Golf Club Paul Tomiţa)

Haltere Raimondo Văduva (CS Unirea Alba Iulia), Irimia Pânzaru (CS Unirea Alba Iulia), Andrei Irimia (CS Unirea Alba Iulia), Nicu Vîlcu (CS Unirea Alba Iulia), George Balaş (CS Unirea-CS Zamolxis Alba Iulia), Eduardo Paştiu (LPS-CS Zamolxis Alba Iulia).

Înot Alexandru Buda (LPS Alba Iulia), Alexandru Comşa (LPS Alba Iulia), Lukas Stâncel (LPS Alba Iulia), Robert Kriszbai (LPS Alba Iulia), Cătălin Şuşman (LPS Alba Iulia), Cristian Luca (LPS Alba Iulia), Alecsandra Sârb (LPS Alba Iulia), Miruna Hîrceagă (LPS Alba Iulia), Elena Sârbu (LPS Alba Iulia), Flavia Mezei (LPS Alba Iulia), Emanuel Calotă (LPS Alba Iulia), Alexandru Ancuţa (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia), Alexandru Bădeaţă (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia).

Judo Alexandru Sibişan (CS Unirea Alba Iulia), Natalia Rus (CS Unirea Alba Iulia), Paul Onişor (CS Unirea Alba Iulia).

Karate-Arte marţiale Alis Ioana Breaz (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Teodora Pleşa (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Tudor Barbieri Lazăr (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Bogdan Dobra (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Cristian Tiucă (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Nicoleta Panait (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Adrian Rognean (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Andreea Iulia Aldea (CS BUDO Apulum Alba Iulia), Daniele Scrobotă Indrei (CS Karate Forever Alba Iulia), Giulia Luţă (CS Karate Forever Alba Iulia), Elena Dobrescu (CS Karate Forever Alba Iulia), Amelia Corici (CS Karate Forever Alba Iulia), Mădălina Prunaru (CS Karate Forever Alba Iulia), Ovidiu Şandru (CS Karate Forever Alba Iulia), Gabriel Şandru (CS Karate Forever Alba Iulia), Marian Codrea (CSO Cugir), Mihai Iachim (CSO Cugir), Rareş Zincă (CSO Cugir), Robert Ungureanu (CSO Cugir), Cătălin Mortura (CSO Cugir), Paul Codrea (CSO Cugir), Ştefania Teodor (CSO Cugir), Mara Roman (CSO Cugir), Erika Fânaru (CSO Cugir), Irina Codrea (CSO Cugir), Maria Codrea (CSO Cugir), Eduard Osz (CS Dojokan Activ Aiud), Aura Crăciun (CS Dojokan Activ Aiud), Sandor Ioo (CS Dojokan Activ Aiud), Raluca Crăciun (CS Dojokan Activ Aiud), Aşexandra Luca (CS Dojokan Activ Aiud), Ana Furnigel (CS Dojpkan Activ Aiud), Iulia Gheorghiu (CS Dojokan Activ Aiud), Alesia Danciu (CS Dojokan Activ Aiud).

Orientare Tamas Bogya (CS Unirea Alba Iulia), Paul Călinescu Brabiescu (CS Unirea Alba Iulia).

Pescuit sportiv Cătălin Schirger (CS Cetate Alba Iulia), Sabin Purcar (CS Cetate Alba Iulia).

Powerlifting Andrei Irimie (CS Unirea Alba Iulia), Laurenţiu Avram (CS Unirea Alba Iulia), Cătălin Buciuman (CS Unirea Alba Iulia), Dan Turuş (CS Unirea Alba Iulia), Daniel Bălăiţă (CS Powerlifting Galda), Mihai Oltean (CS Powerlifting Galda), Bogdan Andronache (CS Powerlifting Galda), Horia Frigător (CS Powerlifting Galda), Răzvan Ioan Dragomir (CS Powerlifting Galda), Alexandru Moiseanu (CS Powerlifting Galda), Petru Cânda (CS Powerlifting Stremţ), Octavian Varga (CS Powerlifting Stremţ), Mihai Popa (CS Zamolxis Alba Iulia), Florin Cernea (CS Zamolxis Alba Iulia), Andreea Jorja (CS Zamolxis Alba Iulia), Maria Nicula (CS Zamolxis Alba Iulia), Mălina Floca (CS Zamolxis Alba Iulia), Falvius Baco (CS Zamolxis Alba Iulia), David Rostaş (CS Zamolxis Alba Iulia), Ştefan Balog (CS Zamolxis Alba Iulia), Ovidiu Gînga (CS Zamolxis Alba Iulia), Alexandru Cătărambă (CS Zamolxis Alba Iulia), Matias Breazu (CS Zamolxis Alba Iulia), Laurenţiu Brudan (CS Zamolxis Alba Iulia), Carlos Tat (CS Zamolxis Alba Iulia), Valentin Zgăia (CS Zamolxis Alba Iulia), Alin Damşa (CS Zamolxis Alba Iulia), Raul Radu (CS Zamolxis Alba Iulia), Darius Feşteu (CS Zamolxis Alba Iulia), Cristina Paştiu (CS Zamolxis Alba Iulia), Roxana Matiş (CS Zamolxis Alba Iulia), Iulia Dicu (CS Zamolxis Alba Iulia), Georgiana Giura (CS Zamolxis Alba Iulia), Denisa Bota (CS Zamolxis Alba Iulia), Dumitru Andrian (CS Zamolxis Alba Iulia), Nicoale Ioan Decean (CS Zeus Powerlifting Mihalţ), Aurel Bfreaz (CS Zeus Powerlifting Mihalţ), Ana Moldovan (CS Zeus Powerlifting Mihalţ), Andrei George Breaz (CS Zeus Powerlifting Mihalţ), Ionuţ Mocioi (CS Zeus Powerliting Mihalţ), Mihail Comşa (CS Zeus Powerlifting Mihalţ).

Radioamatorism Vasile Popa (CJ Radioamatorism).

Şah George Ileană (CN HCC Alba Iulia).

Schi-Snowboard Bianca Copoţ (CSŞ Blaj), Timea Kis (CSŞ Blaj), Alexandru Bordi (CSŞ Blaj), Rebeca Walter (CSŞ Blaj), Horea Lazăr (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia), Adriana Suciu (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia), Bogdan Bogdan (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia).

Volei Sebastian Micu (CSŞ Blaj), Sebastian Mărginean (CSŞ Blaj), Teodor Orian (Şc. Toma Cocişiu Blaj), Răzvan Oltean (Şc. Toma Cocişiu Blaj), Sebastian Roşianu (Şc. Toma Cocişiu Blaj), Robert Polgar (Şc. Toma Cpcişiu Blaj), Cristian Greff (Şc. Toma Cocişiu Blaj), David Lăcătuş (Şc. Toma Cocişiu Blaj), Tudor Nicoară (Şc. Toma Cocişiu Blaj), Radu Sabo (Şc. Toma Cocişiu Blaj), David Voinea (Şc. Toma Cocişiu Blaj), Aron Zudor (Şc. Toma Cocişiu Blaj).

Antrenori Cristina Man (CSŞ Blaj-Universitatea Alba Iulia, atletism), Mihaela Vlas (LPS-CS Unirea Alba Iulia, atletism), Mariana Bucerzan (CS Unirea Alba Iulia, atletism), Ioana Bozdog (CSŞ Blaj, atletism), Alex Angel Hăisan (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, atletism), Iancu Secăreanu (CN Militar Mihai Viteazul Alba Iulia, atletism), Nicuşor Marcu (LPS Alba Iulia, baschet), Valentin Urian (LPS Alba Iulia, baschet), Nicoale Paştiu (CS Unirea Alba Iulia, box), Gheorghe Constantin (CSO Cugir, box), Nicolae Uian (CSO Cugir, box), Ionuţ Ionescu (CS LIFE IS DANCE Alba Iulia, dans sportiv), Bianca Ionescu (CS LIFE IS DANCE Alba Iulia, dans sportiv), Ioan Frăţilă (LPS-CS Unirea-CS Zamolxis Alba Iulia-CS Powerlifting Galda, haltere, powerlifting), Daniela Bob (LPS Alba Iulia, înot), Monica Sima (LPS Alba Iulia, înot), Gheorghe Răzvan Rusu (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, înot), Ştefan Toma (LPS Alba Iulia, judo), Cristian Dinu (CS Unirea Alba Iulia, judo), Alin Dinu (CS Unirea Alba Iulia, judo), Nicolae Crpciun (CS Dojokan Aiud, karate, arte marţiale), Ştefan Străuţ (CS BUDO APUMUM Alba Iulia, karate, arte marţiale), Simion Băluţă (CS Karate Forever Alba Iulia, karate, arte marţiale), Vasile Pricob (CSO Cugir, karate, arte marţiale), Sebastian Cleja (CS Powerlifting Stremţ, powerlifting), Darius Lupaşcu (CS Powerlifting Stremţ, powerlifting), Marisu Ceteraş (CS Unirea Alba Iulia, şah), Tiberiu Tanţoş (CSŞ Blaj, schi), Sorim Şimon (Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, schi-snowboard), Gabriel Petrovici (Universitatea 1 Dcemebrie 1918 Alba Iulia, schi-snowboard), Gheorghe Radu (TC Sun Alba Iulia, tenis de câmp), Alexandru Man (CSŞ Blaj, volei), Silvia Marcu (CSŞ Blaj, volei), Silviu Cădar (Şc. Toma Cocişiu Blaj). (Dan UDREA)

GALERIE FOTO

 

Lasă un răspuns

Închideți meniul