„Cupa Blajului” rămâne la Blaj!

Volei Alba Blaj a învins UVT Agroland Timișoara în ultimul meci al „Cupei Blajului” 2018 și a cîștigat și ediția din acest an a tuneului pe care l-a organizat. În partida de duminică dimineață, vicecampioana Europei s-a impus cu 4-0 (26-24, 25-17, 25-22,25-8). Pentru meciul de ieri, Darko Zakoč a mizat pe următoarea echipă: Aleksandra Cirovic* – Ioana Baciu, Nađa Ninković (cpt.), Sonja Newcombe, Katerina Zhidkova, Sara Hutinski – Suzana Ćebić (libero 1). Au mai jucat: Ana Lazarević și Ramona Rus. Pe bancă: Marina Vujović (libero 2). Cu probleme medicale, Lucie Smutná și Nneka Onyejekwe nu au evoluat în această partidă. *Pentru echipa noastră, pe postul de coordonator a evoluat Aleksandra Cirovic (21 ani), ultima dată la Vizura Belgrad, jucătoare aflată în teste la vicecampioana Europei.

Volei Alba Blaj a câștigat toate cele patru seturi ale meciului cu CSM Lugoj, în primul meci al ediției din acest an a competiţiei. Vicecampioana Europei s-a impus cu 4-0 (25-16, 25-18, 25-15, 25-17), într-o oră și 35 de minute de joc. Darko Zakoč a mizat pe următoarea echipă: Aleksandra Cirovic* – Ioana Baciu, Nađa Ninković (cpt.), Ana Lazarević, Katerina Zhidkova, Sara Hutinski – Suzana Ćebić (libero 1), Marina Vujović (libero 2). Au mai jucat: Sonja Newcombe și Ramona Rus. Cu probleme medicale, Lucie Smutná și Nneka Onyejekwe nu au evoluat în această partidă. *Pentru echipa noastră, pe postul de coordonator a evoluat Aleksandra Cirovic (21 ani), ultima dată la Vizura Belgrad, jucătoare aflată în teste la vicecampioana Europei. CSM LUGOJ – AGROLAND TIMIȘOARA 3-1 (26-24, 25-21,17-25, 25-9), în cel de-al doilea meci. Mulțumim echipelor participante la „Cupa Blajului” 2018, cărora le urăm mult succes în noul sezon! Le mulțumim, de asemenea, spectatorilor care au fost prezenți în Sala „Timotei Cipariu”, la cele trei meciuri ale competiției! (sursa pagina de facebook a Volei Alba Blaj)

Lasă un răspuns

Închideți meniul