Un 0-0 pentru nimeni…Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir 0-0! VEZI AICI echipele, marcatorii şi rezultatul în timp real! (GALERIE FOTO)

Unirea Alba Iulia: 45. Rareş Sporea – 13. Filip Morar, 30. Adi Potopea, 4. Ionuţ Grozav (cpt.), 27. Adi Matei, 23. Alex Giurgiu, 8. Claudiu Davidaș, 7. Paul Păcurar, 16. Răzvan Ivan, 19. Claudiu Marcu, 25. Claudiu Oara (98. Cătălin Suciu – 6. Radu Scrob, 14. Bogdan Goguţa, 1. Silviu Mureșan, 9. Andrei David, 5. Daniel Tat, 89. Cristian Păcurar). Antrenori AdI Bicheși, Marcel Rusu și Raul Oargă.

Metalurgistul: 1. Andrei Crivăț – 19. Alin Dohotariu, 6. Ionuţ Tătaru, 8. Lucian Itu (cpt), 15. Marius Neagu – 11. Tudor Șaucă , 21. Andrei Vaștag, 9. Laurenţiu Tudor, 16. Robert Dicu – 23. Radu Necșulescu –  24. Brian Lemac (12. Nicuşor Bănică, 20. Alin Şuteu (LMA 37!), 25. Vasile Copiluși, 22. George Vîjdea, 18. Ion Dican, 3. Alexandru Cercel, 89. Marian Buruiană). Antrenori Călin Moldovan și Lucian Itu.

500 de spectatori sunt pe Cetate! După vreo 25 de minute de tatonare, Unirea are patru bune oportunităţi prin Marius Neagu (24, aproape de autogol!), Ionuţ Grozav (25-reluare pe lângă din careul de 16 metri) şi Paul Păcurar (31 şi 32, rezolvate de portarul Andrei Crivăţ). Şi este nuca…nuca la pauză! După pauză, Claudiu Oara (46) respectiv Laurenţiu Tudor (53) au trimis pe lângă buturile apărate de Andrei Crivăţ şi Rareş Sporea. Paul Păcurar (81) trimite din liberă, 18 metri, peste transversală! UN 0-0, MINCINOS! DIN NOU, DUPĂ REMIZA DE LA LUGOJ! ASTA PENTRU CĂ, DUPĂ BARĂ TRANSVERSALĂ ŞI…LATERALĂ, LA ACEIAŞI FAZĂ, A LUI PAUL PĂCURAR (84)! Dani Tat (85), şut din banda stângă respins în corner de portarul oaspeţilor! Ce să mai zici de lobul din unghi a lui Andrei David (87) care se duce pe lângă stâlpul din stânga lui Crivăţ! 9 PUNCTE FIECARE, 2 VICTORII ŞI TREI EGALURI, UN ARBITRAJ OK ŞI UN JOC ÎN CARE, FĂRĂ SUPĂRARE, VIOARA ÎNTÂI A FOST UNIREA ALBA IULIA! (Dan UDREA)