Neluţu Budin se mută cu…”arme şi bagaje” la…Stremţ! Şugag spune PA Ligii a IV-a! Hauptkorn la Abrud…BA! Joi se stabileşte ţintarul Ligii a IV-a1

Configurația viitoarei stagiuni în Liga a IV-a rămâne, cel puțin până joi, 9 august, când este fixată stabilirea țintarului, o necunoscută, ultima informație fiind retragerea altei echipe, Transalpina Șugag! Asta după ce şi Cuprirom Abrud a decis să continue în Liga a V-a după ce Mihai Haupkorn a anunţat că din…motive personale nu poate ajuta, aşa cum intenţiona!, trupa din Apuseni! Conform informațiilor vehiculate în lumea fotbalului județean, şi confirmate de Neluţu Budin (foto al doilea de la stânga la dreapta, alături de primarul Pilu Popa, antrenorul Ovidiu Coardoş, viceprimatul Cosmin Cetean şi jucătorul Vlad Rancea), finanțatorul echipei de pe Valea Frumoasei, se va implica la Voința Stremț, unde vor ajunge şi o parte dintre jucători, Manu Lazăr, Darius Cutean, Gheorghe Rîșniță, Alex Lăcătuş sau Viorel Mureșan, plus Darius Goangă care este deja în curtea Stremțului, iar alții, Octavian Pojar, Cipri Deaconu, Petru Lazăr, Mura, N. Găldean, Iancu Șufană, B. Găldean, sunt în stand by.

“La Șugag va exista doar o echipă de juniori şi în scurt timp o să anunț oficial AJF Alba despre intențiile mele”, a spus Neluţu Budin, în vreme ce oficialii stremţenilor au afirmat, în această după amiază, că “este adevărat faptul că Neluţu Budin se va alătura clubului nostru, şi în acestă seară vom da un comunicat vizavi de această mutare”. Iată cum arată comunicatul în cauză: “Nelutu Budin noul finantator al Voinței Stremt. Omul bun la toate la Transalpina Sugag, echipa cu care a avut numeroase performanțe în fotbalul județean , a ajuns la un acord cu conducerea clubului nostru devenind unul dintre investitorii importanți ai echipei noastre. Miercuri, cu ocazia jocului amical împotriva Sodei Ocna Mures va fi prezentat echipei si conducerii tehnice. Ii uram succes si cat mai multe reușite alături de noi” Să vedem ce va ieşi!  (D.U.)

Lasă un răspuns

Închideți meniul