Volei Alba Blaj a realizat al 11-lea transfer! Nađa Ninković revine la gruparea din Mica Romă!

Vicecampioana Europei își completează poziția „centru” pentru sezonul viitor prin transferul unei voleibaliste care nu mai are nevoie de nici o prezentare. După ce a evoluat la una dintre cele mai importante echipe din Brazilia, Osasco Voleibol Clube, Nađa Ninković revine la Blaj, unde va juca în sezonul 2018/2019! Născută la 1 noiembrie 1991, la Belgrad, Nađa Ninković (1,93 m) a mai evoluat la echipele Steaua Roşie Belgrad, Voléro Zürich și Il Bistone Florenţa şi este campioană europeană (2011) cu naţionala Serbiei, de trei ori campioană şi câştigătoare a Cupei în Serbia, campioană şi dublă câştigătoare a Cupei Elveţiei, câştigătoare a Ligii Europene în 2009, când a fost declarată cel mai bun „centru” al competiţiei. A mai obținut o medalie de bronz cu naţionala Serbiei la FIVB World Grand Prix 2013 şi o medalie de bronz cu Voléro Zürich la Campionatul Mondial al Cluburilor 2015. Nađa Ninković a impresionat în sezonul 2016/2017 în tricoul echipei noastre, când alături de Volei Alba Blaj a cucerit eventul (campionat-cupă), fiind una dintre cele mai bune voleibaliste din întrecerea noastră internă. Pentru sezonul 2018/2019, CSM Volei Alba Blaj a confirmat, până acum, transferurile următoarelor jucătoare: Mariya Karakasheva (extremă), Sonja Newcombe (extremă), Suzana Ćebić (libero), Katerina Zhidkova (universal), Lucie Smutná (coordonator), Sara Hutinski Torres (centru), Ioana Baciu (universal), Lora Kitipova (coordonator), Ana Lazarević (extremă), Maja Aleksić (centru) și Nađa Ninković (centru). Clubul nostru va anunța, în zilele următoare, numele celorlalte voleibaliste care vor evolua sub comanda lui Darko Zakoč în sezonul viitor! (sursa pagina de facebook a Volei Alba Blaj)

Lasă un răspuns

Închideți meniul