Volei Alba Blaj a bifat transferul cu numărul cinci! O cehoaică pentru vicecampioana Europei! Mâine se anunţă a şasea achiziţie!

O nouă zi, un nou transfer pentru vicecampioana Europei! CSM Volei Alba Blaj va conta, în sezonul viitor, pe serviciile jucătoarei Lucie Smutná, care va evolua pentru echipa noastră pe postul de coordonator. Născută la data de 14 aprilie 1991, Lucie Smutná (1,81 m) se află la prima experienţă în România, pe care i-o dorim plină de succes în tricoul vicecampioanei Europei. Jucătoarea din Cehia vine la Blaj de la echipa franceză Pays d’Aix Venelles. Ea a mai jucat, până acum, la cluburi din Cehia, Italia, Germania şi Turcia. Lucie Smutná se alătură unei liste de voleibaliste internaţionale transferate de echipa noastră în această vară: Mariya Karakasheva (extremă), Sonja Newcombe (extremă), Suzana Ćebić (libero) şi Katerina Zhidkova (universal). CSM Volei Alba Blaj va anunţa mâine transferul unei alte voleibaliste de naţională! (pagina de facebook a Volei Alba Blaj)

Lasă un răspuns

Închideți meniul