În cel de-al doilea amical al verii, Gaz Metan Mediaş – Unirea Alba Iulia 0-2!

Gruparea din Cetatea Marii Uniri a disputat, în această după amiază pe arena Sparta din Mediaş, cel de-al doilea joc amical al verii, de această dată adversarii albaiulienilor fiind cei de la Gaz Metan Mediaş, echipă care evoluează în primul eşalon al fotbalului românesc şi care mâine va pleca într-un stagiu de pregătire în Serbia. Rezultatul final, 2-0 pentru albaiulieni, s-au jucat trei reprize a câte 30 de minute fiecare, golurile Unirii Alba Iulia fiind marcate de Cipri Selagea în minutele 67 (din lovitură liberă) şi 72 (scăpat singur cu portarul după un assist al lui Remus Captiu). Adi Bicheşi şi Marcel Rusu au mizat pe Cătă Suciu – Narcis Rus, Ionuţ Grozav, Radu Scrob, Tidu Iacşa, Bogdan Goguţa, Cipri Selagea, Paul Păcurar, Alex Giurgiu, Claudiu Davidaş, Remus Captiu (Andrei Petric, Filip Morar, Adi Matei, Adi Onacă, Dani Tat, Andrei Bîrdea, Cristi Păcurar, Adi Adam, Cornel Boboia). (Dan UDREA, foto Nicu PĂŢAN, MULŢAM mister Mihai DĂSCĂLESCU)