În ultima etapă din Liga a III-a, Seria a 5-a, PERFORMANŢA IGHIU – UNIREA ALBA IULIA 0-1, gol Cipri Selagea în minutul 19! Meci întrerupt din cauză ploii! Se va juca, probabil, mâine de la ora 11.00! (VIDEO)

Jocul de la Ighiu s-a întrerupt în minutul 29 din cauza ploii la scorul de 1-0, gol Cipri Selagea în minutul 19, în favoarea uniriştilor!

IGHIU 32. Rareş Sporea – 21. Iulina Iclănzan, 13. Adi Potopea (cpt.), 77. Claudiu Marc, 31. Andrei Câmpean, 20. Andrei Trifa, 17. Alexandru Circov, 5. Florin Hidişan, 10. Răzvan Fetiţa, 27. Darius Petruse, 12. Claudiu Oara. (82. Marius Zăvoi, 26. Roalnd Cordoş, 14. Paul Joldeş, 9. Cristian Seiwerth, 93. Daniel Unguru, 7. Nimrod Zsigmond). Antrenori Mihai Manea şi Raul Oargă.

UNIREA 98. Cătă Suciu – 13. Filip Morar, 4. Ionuţ Grozav, 6. Radu Scrob, 77. Tidu Iacşa, 8. Claudiu Davidaş, 10. Cipri Selagea (cpt.), 14. Bogdan Goguţa, 19. Marco De Marco, 7. Dani Tat, 9. Andrei David (1. Andrei Petric, 44. Adi Onacă, 11. Daniel Lăsconi, 89. Cristi Păcurar, 27. Adi Matei, 23. Alex Giurgiu, 16. Cornel Boboia). Antrrenori Adi Bicheşi şi Marcel Rusu. (D.U., N.P.. MULŢAM mister Gogu!)

U CLUJ – INDUSTRIA GALDA DE JOS 4-1. Găldenii au deschis scorul în minutul 5, prin S. Mureșan, scăpat singur pe contraatac, acesta plasând balonul pe lângă portar dar clujenii au replicat rapid și au întors scorul până la pauză Cordoș (35) și Ursu (37) iar după pauză au mai punctat Cr. Ene (51) şi Hordouan (85).

U: Albuț – Takacs, Abrudan, A. Cordoș, Micaș, G. Florescu,  G. Girugiu, Ursu, Hordouan, Cr. Ene, Hațiegan (Gorcea, Manu, Onicaș, Greu, Lemnaru, Salcău, Telcean). Antrenor Adi Falub.

Industria: Angeru – Frențiu, Haiduc, Olar, I. Boancă, D. Lupșan, Fl. Baghiu (67, D. Dup), G. Goronea (51, R. Moga), D. Sîrbu (46, R. Bedelean), Al. Costea (84, Vonya), S. Mureșan (Iancău, M. Cristea, R. Trif). Antrenor Paul Ciucă. Celelalte rezultate: FC Avrig – ACS Fotbal Comuna Recea 0-0, Viitorul Ghimbav – Avântul Reghin 0-3. Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la “masa verde”, CS Iernut – Gaz Metan Mediaş 2 3-2. Arnold Szilagyi (8), Darius Ghirca (14), Istvan Fekete (31) / Sebastian Moga (45), Cosmin Buziuc (61), Unirea Tăşnad – CFR Cluj 2 2-0. Mădălin Bolba (49), Gabriel Cădar (55). (liga2.ro)

10Avântul Reghin       28        10        5          13        36-43   35p

11FC Avrig                 28        8          9          11        37-42   33p

12Gaz M. Mediaş 2    28        6          5          17        28-60   23p

13CS Iernut                28        4          7          17        39-73   19p

14Unirea Dej               28        5          2          21        21-55   17p

15Viitorul Ghimbav    28        1          0          27        15-101 3p