Joi- 26.04.2018 – se vor disputa jocurile din sferturile de finală a Cupei României! 

Luni, 16 aprilie 2018, la sediul AJF Alba, a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României 2018-2019, faza județeană. Cu o echipă de liga a V-a (CS Spicul Bucerdea) și șapte echipe de Liga a IV-a rămase în competiție, cursa pentru câștigarea fazei județene a Cupei României este foarte strânsă. Cele 4 jocuri se vor desfășura într-o singură manșă, pe terenul primei echipe extrase din urnă la tragerea la sorți. Astfel, cele patru meciuri din sferturile de finală se vor disputa în data de 26 aprilie 2018. Programul jocurilor din sferturile de finală ale Cupei României, faza județeană este următorul:

Ora 17:30 CS SPICUL BUCERDEA – AS VIITORUL SÎNTIMBRU, AFC TRANSALPINA ȘUGAG – CS OCNA MUREȘ, CS OLIMPIA AIUD – AFC SPORTUL PETREȘTI

Ora 19:00 CS ZLATNA – CS CIL BLAJ.

În situația în care, după consumarea celor 90 de minute de joc regulamentare, rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul jocului și prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungiri egalitatea se menține, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare, conform ROAF.

ATENŢIE: În faza judeţeană a Cupei României, în toate jocurile se pot efectua maxim 4 (patru) înlocuiri de jucători pe toată durata jocului, tot 4 fiind şi numărul maxim de jucători care poate fi trimis în acelaşi timp, de fiecare echipă la încălzire!!! (ajfalba.ro)

Lasă un răspuns