Liga a IV-a, etapa a 16-a! Primele șase clasate se întind pe distanța a patru puncte! Rezultatele de duminică ale rundei inaugurale! VEZI AICI echipele, marcatorii și clasamentul! (GALERIE FOTO)

EURO ȘPRING – TRANSALPINA ȘUGAG 1-0. C. Oltean (60 autogol).

ȘPRING 1. Alin Mureșan – 14. Zaharie Hileagă, 7. Nelu Gherman (cpt.), 4. Adrian Bădărânză, 13. Dragoș Textiu, 5. Cosmin Mirca, Andrei Miclea, 3. Călin, Cătălina, 19. Raul Lungu, 17. Ioan Stoia, 21. Raul Mihălțan (12. Rareș Staicu, 11. Flavius Mija, 20. Nicolae Buta, 8. Ionuț Munteanu, 13. Florin Țugui, 15. Gabriel Andreica, 10. Adrian Păcurar).  Antrenor Cristian Cotoară.

ȘUGAG 25. Octavian Pojar – 2. Ionuț Rahovean, , 6. Cosmin Oltean, 20. Alex Lăcătuș, 5. George Manciulea, 9. Gheprghe Râșniță, 4. Andrei Fulea, 7. Petru Lazăr (cpt.), 8. Darius Goangă, , 17. Alex Mura, 11. Ciprian Diaconu (3. Mihai Barb, 19. Ionuț Sălășan, 18. Petru Mureșan, 10. Iancu Șufană, 27. Marcel Găldean, 90. Manuel Lazăr). Antrenor Ioan Marcu.

VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ – OLIMPIA AIUD 0-0.

DAIA 18. Horea Ciucă – 14. Daniel Popa, 8. Vasile Bișboacă, 4. Radu Cibu, 7. George Scheau, 97. Adrian Hăprian, 13. Gheorghe Schiau (cpt.), 19. Achim Cibu, 10. Alexandru Hada, 15. Segiu Puha, 11. Marius Coman (16. Ioan Hăprian, 3. Denis Cunțan, 2. Alșexandru Scheau, 6. Visalon Cătană). Antrenor Adrian Hăprian.

12. Adrian Roman – 3. Adi Drăgoi, 17. Andrei Bălan, 13. Vlad Nicoară, 15. Florin Ghirca, 18. Daniel Vlad (cpt.), 8. Ștefan Ilea, 10. Eduard Horvat, 9. Sebi Șimandi, 16. Gheprghe Bălțat, 11. Cosmin Bordean (1. Marius Rus, 7. Daniel Șimandi, 2. Andrei Nimaș, 14. Ovidiu Bodogae). (D.U., GALERIE FOTO DE LA PETREȘTI CU MOMENTELE PENALTY-ULUI CARE A DECIS REZULTATUL FINAL! foto N.P., MULȚAM AJF ALBA PENTRU SPRIJIN!)

CLASAMENT

1Transalpina Șugag     16        11        1          4          44 – 19             25        34p

2Sportul Petrești         16        10        3          3          41 – 15             26        33p

3CS Ocna Mureș         16        9          5          2          36 – 14             22        32p

4Fortuna Lunca Mur. 16        9          4          3          30 – 20             10        31p

5CS Zlatna                  16        9          3          4          41 – 29             12        30p

6Euro Șpring               16        10        0          6          29 – 21             8          30p

7Viitorul Sîntimbru     16        8          3          5          33 – 20             13        27p

8Viitorul Spicul           16        8          2          6          31 – 21             10        26p

9Olimpia Aiud            16        7          3          6          33 – 24             9          24p

10CIL Blaj                  16        6          5          5          25 – 23             2          23p

11Metalu 2016 Aiud   16        6          4          6          24 – 44             -20       22p

12Energia Săsciori      16        3          6          7          21 – 27             -6         15p

13Voința Stremț          16        3          2          11        28 – 44             -16       11p

14Cuprirom Abrud     16        3          2          11        22 – 58             -36       11p

15Rapid CFR Teiuș    16        2          3          11        23 – 43             -20       9p

16Arieșul Apuseni      16        0          2          14        16 – 55             -39       2

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *