Şcoala de Fotbal “Liviu Antal” Sighişoara a câştigat Cupa Dexter U9 de la Ocna Mureş! Astăzi se joacă Cupa Dexter U11! (GALERIE FOTO)

În finală turneului desfășurat în sala de sport din Ocna Mureș, formaţia din Sighişoara a învins cu 1-0, după lovituri de departajare Academia U-Luceafărul Cluj, după ce la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost 0-0. Finala mică a fost câştigată de Şcoala de Fotbal Valea Frumoasei, care a dispus cu 2-1 de CSM Câmpia Turzii. Celelalte rezultate ale turneului:

*sferturi de finală

CSM Câmpia Turzii – Mureşul Luduş 1-1 (2-1 după lovituri de departajare)

În cadrul turneului s-au acordat următoarele premii speciale:

– Golgheterul turneului: Raul Mureşan (Şcoala de Fotbal “Liviu Antal” Sighişoara)

– Cel mai bun portar: Kristian Varga (CSM Câmpia Turzii)

– Cel mai bun jucător: David Măhălean (Academia U-Luceafărul Cluj).

La turneu a fost prezent şi fostul internaţional Gabi Muresan, cel care a înmânat diplomele şi medaliile. Organizatorii (Clubul Sportiv Soda Ocna Mureş, în parteneriat cu Primăria Ocna Mureş) mulţumesc, pentru sprijinul acordat, şi asistentului medical Rareş Dănilă, DJ Argil – sonorizare, celor trei arbitri (Darius Chirilă, Tudor Horvat şi Călin Bogdan). Mulțumim Școlii Gimnaziale Lucian Blaga, Primăriei Ocna Mureș, firmei COLORAMA, pentru diplome,brosuri si banner!, şi, nu în ultimul rând, promotorului competiţiei, Sorin Corpodean. (sursa pagina de facebook a Soda Ocna Mureș)