În Liga Campionilor la volei feminin, grupa A, Developres SkyRes Rzeszow – Volei Alba Blaj 0-3! Blaju’ este lideru’ grupei!

Partida contând pentru etapa a 2-a din grupa A din Liga Campionilor la volei feminin, jocul a avut loc în Polonia, s-a terminat cu victoria celor de la Volei Alba Blaj, scor 3-0 (25-19, 27-25, 25-17) Primul set (25 de minute), a revenit campioanei României 25-19, iar cel de-al doilea (31 de minute), a fost adjudecat de asemenea, în prelungiri, 27-25 de trupa din Mica Romă pentru ca în cel de-al treilea act (24 de minute) gruparea lui Darko Zakoc să defileze efectiv și să închidă jocul, 25-17. Au evoluat Petya Barakova – Adina Salaoru, Mariana Aquino, Ana Cleger, Nneka Oniejekwe, Aleksandra Crncevic, – Marina Vujovic (libero) (Lena Moellers, Lynda Morales, Selime Ilyasoglu iar Ramona Rus, Slavina Koleva nu au intrat pe teren). Antrenori: Darko Zakoc și Stefan Ljubicic. Campioana României va avea în continuare următorul program în grupa A: ASPTT Mulhouse VB – Volei Alba Blaj (24 ianuarie), Volei Alba Blaj – ASPTT Mulhouse VB (7 februarie), Volei Alba Blaj – Developres Rzeszow (22 februarie) şi Volero Zurich – Volei Alba Blaj (27 februarie). FELICITĂRI! (D.U., sursa foto arhivă pagina de facebook a Volei Alba Blaj)