Liga a IV-a, etapa a 15-a! VEZI AICI ultimele rezultate de astăzi, echipele, marcatorii și clasamentul la finalul turului!

FORTUNA LUNCA MUREȘULUI – VIITORUL SÎNTIMBRU 3-2 (foto, MULȚAM mister Adi Hulea!). Vasile Zoltan (24, 31, penalty) și Sorin Deaconu (70) respectiv Cipri Brînză (57, penalty) și Andrei Dumbra (75). Denis Hulea (Viitorul) a fost eliminat în minutul 49 pentru cumul de avertismente.

Lunca Mureșului 1. Alexandru Man – 24. Cristian Bulgăr, 11. Răzvan Iakab, 14. Bogdan Nemeș. 6. Ioan Georgiu, 10. Ionuț Morea, 16. Ioan Cristea, 7. Adrian Spinean, 17. Sorin Deaconu, 3. Vasile Zoltan (cpt.), 88. Gheorghe Rîșniță (12. Lucian Popa, 9. Răzvan Trif, 19. Flavius Divrician, 22. Gabi Cotoară, 8. Răzvan Stoica, 5.Radu Moldovan, 4. Rareș Stoica). Antrenor Gabi Cotoară.

Sîntimbru 12. Lucian Pascu – 16. Denis Hulea, 4. Eugen Hălălae (cpt.), 8. Ovidiu Crișan, 15. Cornel Hălălae, 10. Alin Tănase, 18. Alexandru Stan, 5. Alex Dreghiciu, 11. Adrian Birk, 17. Denis Sașa, 13. Cipri Brînză (1. Marian Iacșa, 14. Bogdan Ruscă, 7. Andrei Dumbra, 6. Adrian Ganga, 9. Sergiu Horeiciuc). Antrenori Aurel Gușat și Adrian Hulea.

VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ – METALU AIUD 2-3. George Scheau (2), Mihai Chirilă (81) respectiv Marius Todea (60), Lucian Silea (74) și Cosmin Mătărângă (83). În minutul 90+3, portarul gazdelor Ad. Cibu a fost eliminat.

Viitorul Spicul: 1. Adrian Cibu – 17. Cătălin Uță, 4. Radu Cibu, 19. Horea Ciucă, 13. Gheorghe Schiau (cpt.), 18. Achim Cibu, 5. Paul Ciucă, 97. Adrian Hăprian, 93. Visalon Moldovan, 10. Alexandru Hada, 7. George Scheau (8. Vasile Bișboacă, 16. Ioan Hăprian, 11. Mihai Chirilă, 2. Alexandru Schiau, 3. Denis Cunțan). Antrenor Horea Ciucă.

Metalu: 23. Rareș Gînscă – 17. Lucian Silea, 4. Marius Todea, 2. Bela Moldovan,  14. Liviu Legian, 6. Marius Moga, 5. Alex Văsuț, 18. Eduard Botaș, 8. Iulian Marian, 10. Paul Munetan, 9. Cristi Moldovan (1. Alex Todor, 13. Cătălin Muntean, 15. Alexandru Olar, 7. Cosmin Mătărângă, 16. Ovidiu Botaș, 11. Oliviu Oltean). Antrenor Radu Andone. (D.U., MULȚAM AJF Alba pentru sprijin)

CLASAMENT

1Transalpina Șugag     15        11        1          3          44 – 18             26        34p

2CS Ocna Mureș         15        9          4          2          36 – 14             22        31p

3Sportul Petrești         15        9          3          3          38 – 13             25        30p

4CS Zlatna                  15        9          2          4          40 – 28             12        29p

5Fortuna Lunca Mur. 15        8          4          3          27 – 20             7          28p

6Viitorul Sîntimbru     15        8          3          4          31 – 17             14        27p

7Euro Șpring               15        9          0          6          28 – 21             7          27p

8Viitorul Spicul Daia 15        8          1          6          31 – 21             10        25p

9Metalu 2016 Aiud     15        7          3          5          28 – 41             -13       24p

10Olimpia Aiud          15        7          2          6          33 – 24             9          23p

11CIL Blaj                  15        5          5          5          21 – 23             -2         20p

12Cuprirom Abrud     15        3          2          10        22 – 54             -32       11p

13Voința Stremț          15        3          1          11        27 – 43             -16       10p

14Energia Săsciori      15        1          6          8          15 – 31             -16       9p

15Rapid CFR Teiuș    15        2          3          10        23 – 40             -17       9p

16Arieșul Apuseni      15        0          2          13        16 – 52             -36       2p

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *