În Cupa României la volei feminin, Volei Alba Blaj – Medicina Târgu Mureș 3-0! Săptămâna de volei din Mica Romă se termină pe 2 decembrie!

CSM Volei Alba Blaj s-a calificat în Final-Four-ul Cupei României, după ce s-a impus, astăzi,  şi în al doilea meci cu Medicina Târgu Mureş, scor 3-0 (25-11, 25-12, 25-16), partidă care s-a jucat de asemenea la Blaj. SET 1 (21 minute): 25-11, SET 2 (21 minute): 25-12, SET 3 (21 minute): 25-16. VOLEI ALBA BLAJ, antrenor Darko ZAKOC: 8. Petya BARAKOVA – 1. Ramon RUS, 4. Mariana AQUINO, 7. Slavina KOLEVA, 13. Selime ILYASOGLU,18. Nneka ONYEJEKWE – 16. Marina VUJOVIC (libero). Au mai jucat: 15. Lena MÖLLERS, 19. Jennifer ALVAREZ, 2. Adina SALAORU (cpt.). MEDICINA TÂRGU MURES, antrenor Predrag ZUCOVIC: 17. Sorina MOCAN – 4. Elisabet VARGA, 5. Carmen DIŢU, 7. Roxana IANCU (cpt.), 9. Rodica BUTEREZ, 18. Loredana DOBRICEANU – 8. Laura MOLNAR (libero 1). Au mai jucat: 6. Alexandra CAUC, 10. Simina STRĂCHINESCU, 12. Raluca IOAN, 11. Alexandra BABAŞ, 1. Carmen ARNICERU,16. Mara DUMITRESCU. Vă aşteptăm sâmbătă, 2 decembrie, de la ora 15.30, la meciul CSM Volei Alba Blaj – Ştiinţa Bacău! (sursa pagina de facebook a Volei Alba Blaj).