În Liga a III-a, Seria a 5-a, Performanța Ighiu – Unirea Dej 3-2! VEZI AICI echipele și marcatorii! (GALERIE FOTO)

Cristian Seiwerth (21) a stabilit scorul pauzei în jocul de astăzi de pe Cetate, a mai marcat de două ori în minutele 61 și 82 iar pentru dejeni a înscris Dan Blaj în minutul 85 și 90+5, iar Performanța Ighiu este lider! Cel puțin până la finalul jocului celor de la U Cluj. Dar cum Vali Lemnaru a înscris pentru clujeni în minutul 89 al partidei cu Avântul Reghin, Ighiul rămâne pe locu secund! Performanţa:1. Marius Zăvoi – 31. Andrei  Cîmpean , 98. Iulian Iclănzan (cpt.), 12. Claudiu Oara, 16. Andrei Mărginean, 20. Andrei Trifa, 5. Florin Hidișan, 14. Paul Joldeș, 17. Alexandru Circov,  11. Cătălin Tineiu, 9. Cristian Seiwerth (32. Rareș Sporea, 15. Paul Medeșan, 8. Eduard Crișan, 55. Cosmin Olălău, 77. Claudiu Marcu, 93. Octavian Unguru, 10. Răzvan Fetița). Antrenor Mihai Manea.

Unirea Dej: 27. Lorand Szekely – 26. Ioan Podină, 6. Szabolcs Kovacs, 15. Ndi Bhangbob Kennedy, 3. Dan Plăian, 8. Adrian Nalați, 11. Patrick Popescu, 16. Cătălin Itu, 21. Mihai Kocsis, 19. Bogdan Boje,94. Stephans Ferhaoui (22. Bogdan Georgiu, 10. Dan Blaj, 24. Daniel Iepan, 34. Vorgil Sabo, 7. Paul Bogdan, 18. Paul Chiorean, 5. Alex. Blaj). Antrenor Constantin Bădan. (D.U., MULȚAM mister Dan! Mâine este rândul meu!!!)