”Cupa Iepurasului 2012” Cricău, ediţia 1!

Data şi locul de desfăşurare: 16 aprilie 2012, de la ora 15.00, Stadionul ”DECEBAL” Cricău. Participanţi: La competiţie pot participa echipe alcătuite din copii cu vârste cuprinse între 7 şi 20 ani, cu domiciliul în comuna Cricău. Categorii de vârstă: 6-10 ani, 11-15 ani respectiv  16- 20 ani. Măsuri organizatorice: O echipă va fi compusă din 10 sportivi: 6 jucători de câmp, un portar şi 4 rezerve. Fiecare echipă are obligaţia să comunice organizatorului numele echipei şi cel al căpitanului. Sistemul de desfăşurare al competiţiei (turneu sau eliminatoriu) va fi stabilit de către organizator în funcţie de numărul de echipe înscrise. În urma tragerii la sorţi organizatorul va comunica programul (ordinea) de desfăşurare al meciurilor. Durata unei partide va fi de 30 de minute, adică 2 reprize a câte 15 minute fiecare, pauza dintre reprize 2 minute (la categoria de vârstă 6-10 ani), la categoriile de vârstă 11-15 ani respectiv 16-20 ani se va juca 40 de minute, adică  2 reprize a câte 20 de  minute fiecare, pauza dintre reprize 3 minute. Dacă la finalul partidei scorul va fi egal, stabilirea echipei câştigătoare se va face în urma executării a câte 5 lovituri de pedeapsă. Dacă egalitatea persistă, se vor executa alternativ de către fiecare echipă câte o lovitură de pedeapsă până când una dintre echipe ratează. Pentru acte de indisciplină şi comportament antisportiv arbitrul va lua măsura eliminării jucătorului/jucătorilor timp de 3 minute. La a doua sancţiune de acest fel jucătorul/jucătorii sunt eliminaţi şi nu mai pot participa în competiţie. Premii: Diplome pentru fiecare echipă şi jucător, golgheterul competiţiei, cel mai tehnic jucător, cel mai bun portar, fair-play, golgheter la fiecare grupă de vârstă Dulciuri pentru toţi participanţii şi multe  alte suprize! Parteneri şi colaboratori: www alba-sport.ro, Radio Ardeleanul, Ziarul  Unirea, www.proalba.ro, SC Albani Forex SRL,  SC Pan Mircea SRL, SC Uţu Trans SRL, SC Bixi Trans SRL. Organizator: Organizaţia de tineret a Partidului Naţional Liberal Cricău. Înscrierile se fac până pe data de 11 aprilie, telefon 0755-694075 (Darius Iacşa)