Unirea Alba Iulia – FCM Tg. Mureş (juniori A) 1-4! (GALERIE FOTO-VIDEO) CSM Rm. Vâlcea – LPS Sebeş (juniori A) 3-2!

În meciul care are loc în această după amiază pe terenul doi al Complexului sportiv Cetate din Alba Iulia şi care contează pentru etapa cu numărul patru din cadrul Campionatului Naţional (juniori A), Seria a 5-a, Vasi Ursu a început cu formula Weber – Căt. Ivaşcu, Vlaic, Dendiu, Cr. Ivaşcu, Moga, Dumitru, Coţolan, Contor, Toni Vlad, Morar (Clipici –  au mai intrat Vodă, Joldeş, Kucinski). Morar (foto) a marcat pentru 1-2 în minutul 45 iar Contor a ratat un penalty în minutul 40. În repriza secundă, mureşenii au mai înscris încă de două ori priciniindu-le astfel amfitrionilor cea de-a doua înfrângere consecutivă, asta după ce în primele două runde au bifat două remize. LPS Sebeş (juniori A, antrenor Doru Oancea) a pierdut întâlnirea de la Vâlcea cu CSM cu scorul de 3-2, golurile echipei din Sebeş fiind marcate de Ciobotariu şi Popa. Au jucat Trif – Androne, Panta, Ciobotariu, Muntean, Rahovean, Onişor, Dulău, Popa, Fălămaş, Surdu (Lăcătuş, Dragoş, Albu şi Ilea).

Dan UDREA, foto Nicu PĂŢAN

VIDEO

Acest Articol are 2 comentarii

1. daca iti bagi numa “copii” cum naiba sa castigi ma…chiar “copilu” tau a ratat penalty…

2. Ursuleeee , la gol cand dendiu a fost jalon ai strigat la ivascu … dc???