9 meciuri amicale pentru Decebal Cricău!

Decebal Cricău (foto) a reuşit un tur de campionat foarte bun şi după disputarea primelor 11 etape iernează în fotoliul de lider cu 25 de puncte (n.a. la egalitate cu Şoimii Ciumbrud şi cu trei lungimi avans faţă de Industria Galda de Jos), 8 victorii, o remiză şi două înfrângeri şi un golaveraj de 34-10. Cricăuanii se vor reuni mâine, ora 11.00 la terenul din Cricău, iar programul jocurilor de verificare cuprinde 9 întâlniri cu echipe din Liga II-a, Liga a III-a, Liga a IV-a şi Liga a V-a! Astfel, liderul Seriei a 2-a din Liga a V-a va juca cu Gaz Metan Mediaş II (21 ianuarie, deplasare), Europa Alba Iulia (28 ianuarie, acasă), Unirea Alba Iulia (30 ianuarie, deplasare), CS Zlatna (4 februarie, acasă), Rapid CFR Teiuş (5 februarie, deplasare), Performanţa Ighiu (12 februarie, încă nu s-a stabilit locul unde se va juca), Metalul Aiud (19 februarie, deplasare), Energia Săsciori (26 februarie, acasă) şi Progresul Fărău (11 martie, deplasare). “În mod normal reluarea pregătirilor era prevăzută pentru 29 ianuarie dar dacă am prins un amical cu <satelitul> prim divizionarei din Mediaş am devansat totul cu două săptămâni. Joi, 19 ianuarie, va avea loc şedinţa Consiliului de Administraţie în care vom stabili cine pleacă, dacă va fi cazul, precum şi numele fotbaliştilor care urmează să evolueze la noi în retur!” a declarat Darius Iacşa, vicepreşedinte şi organizatorul de competiţii al clubului.

Dan UDREA

Acest Articol are 6 comentarii

  1. bravo ba darius

  2. Suntem mandri de echipa noastra o sa fim alaturi de echipa in returul de campionat multumim darius pentru cea ce faci pentru comuna noastra pe plan sportiv

  3. Felicit echipa din cricau pentru rezultatele obtinute in acest tur de campionat ma mandresc cand vad prin presa articole cu echipa din satul meu natal chiar de sunt departe de casa felicit conducatorii echipei staful-thenic al echipei jucatorii echipei si sper la vara cand vin acasa sa imi faceti o bucurie si sa promovati in liga a-4-a .Pe aceasta cale vreau sa multumesc domnului dan udrea pt acest sait frumos de sport care ne tine la curent cu totate stirile sportive din judetul alba

  4. si io: Bravo Darius!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. Eu am incredere ca acest baiat darius in viitorul apropiat va conduce un club mare din romania este un baiat istet de caracter si se le are in domeniul sportului nu degeaba i se zice Meme Stoica cu siguranta de nu era acest baiat la echipa din cricau. decebal nu era pe locul care e acuma asa ca toti cricauani trebuie sa va mandriti ca il aveti pe darius in conducerea clubului nu ca vreau sa il lauda eu spun doar realitatea

  6. Vedeti ca se poate . Atentie la Galda in lupta pentru promovare , Ciumbrudul nu este periculos . Nu minimalizati sprijinul PRIMARULUI , nu stiu daca fara el se putea face ceva . Oricum daca exista pasiune se poate face mult si cu bani putini .
    In concluzie FELICITARI .

Lasă un răspuns

Închideți meniul