Liga a 4-a, etapa a 21-a

Rundă spectaculoasă în care Europa Alba Iulia şi Performanţa Ighiu au redus ecartul faţă de CSO Cugir la doar un singur punct. Se remarcă de asemenea parcursul foarte bun al Metalului Aiud în retur, 5 succese şi doar un singur joc pierdut, precum şi predarea “lanternei roşii” de către Rapid CFR Teiuş. Rezultate:

*Cuprirom Abrud – Mureşul Oarda de Jos 4-0 (2-0): M. Paşca (28, 78), N. Petre (30), R. Morar (66).

*Metalul Aiud – Recolta Galda de Jos 2-0 (0-0): Ferencz (54), R. Andone (60).

*CSO Cugir – Viitorul Sântimbru 0-0.

*CS Ocna Mureş – Europa Alba Iulia 1-2 (1-0): Pereat (10)/ Haiduc (65), G. Jurcă (90+4).

*Rapid CFR Teiuş – Viitorul Unirea 5-5 (3-2): Trifa (10), Rancea (33), D. Crişan (40), Drăghici (49, 80)/ N. Popa (28, 55, 90), Fl. Miclea (17, 75).

*Perla Jidvei – Olimpia Aiud 0-3 (la “masa verde”).

*Dalia Sport Daia Română – Performanţa Ighiu 1-2.

*Arieşul Apuseni Baia de Arieş – FC Cugir 0-0.

CLASAMENT

1. CSO CUGIR            21        14    6        1        72-24        48p    +15

2. Europa A. Iulia        21        15    2        4        55-16        47p    +17

3. Performanţa            21        15    2        4        57-28        47p    +17

4. FC Cugir                21        10    5        6        69-35        35p    +5

5. Viitorul Sântimbru         21        10    5        6        51-35        35p    +5

6. CS Ocna Mureş        21        10    4        7        42-32        34p    +1

7. Dalia Sport Daia        21        9    6        6        32-28        33p    0

8. Cuprirom Abrud        21        8    5        8        35-32        29p    -4

9. Mureşul Oarda        21        8    4        9        33-43        28p    -2

10. Viitorul Unirea        21        7    5        9        52-59        26p    -4

11. Metalul Aiud            21        8    2        11        26-51        26p    -7

12. Arieşul Apuseni        21        7    3        11        42-58        24p    -9

13. Olimpia Aiud        21        6    2        13        21-45        20p    -10

14. Rapid Teiuş            21        4    5        12        39-54        17p    -16

15. Recolta Galda        21        5    2        14        18-57        17p    -13

*Perla Jidvei a fost exclusă din campionat pentru două neprezentări

Etapa viitoare: *sâmbătă, 16 aprilie, ora 11.30: FC Cugir – CS Ocna Mureş (în tur, 2-4); ora 17.00: Mureşul Oarda de Jos – CSO Cugir (0-3), Recolta Galda de Jos – Rapid CFR Teiuş (0-3), Viitorul Unirea – Dalia Sport Daia Română (0-0); *duminică, 17 aprilie, ora 11.30: Performanţa Alba Iulia – Arieşul Apuseni Baia de Arieş (2-1), Olimpia Aiud – Cuprirom Abrud (0-1), Viitorul Sântimbru – Metalul Aiud (7-3), Europa Alba Iulia – Perla Jidvei 3-0 (la “masa verde”).

Dan UDREA

Lasă un răspuns