Liga a 4-a, etapa a 20-a

Cu excepţia jocului de la Daia Română, nu au existat surprize în runda cu numărul 20. CSO Cugir a bifat cel de-al 5-lea succes consecutiv din retur, în vreme ce Europa Alba Iulia şi Performanţa Ighiu se laudă cu 4 succese şi o înfrângere în partea a 2-a a campionatului. De asemenea, Viitorul Sântimbru (3 victorii şi 2 remize cu Fane Fogoroşi pe bancă în retur) şi Metalul Aiud (4 jocuri cîştigate şi unul singur pierdut de la preluarea băncii tehnice de către Radu Andone) sunt la rândul lor în grafic. Ce meciuri de meciuri se anunţă sâmbăta viitoare, CSO Cugir – Viitorul Sântimbru, CS Ocna Mureş – Europa Alba Iulia respectiv Dalia Sport Daia Română – Performanţa Ighiu, partide care pot simplifica, sau complica după caz, ecuaţia privind numele echipei care va reprezenta judeţul la barajul pentru Liga a 3-a…Rezultate:

*Europa Alba Iulia – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 3-0 (1-0): Haiduc (38, 47), Căt. Raţă (71).

*Viitorul Unirea – Metalul Aiud 1-2 (0-2): N. Popa (78)/ Ov. Popa (16, penalty), O. Oltean (18).

*Recolta Galda de Jos – CSO Cugir 0-2 (0-1): Ad. Dan (23), A. Şuteu (76).

*Viitorul Sântimbru – Cuprirom Abrud 1-0 (1-0): Pisoiu (12).

*Performanţa Ighiu – FC Cugir 3-1 (3-1): Romaniuc (1, autogol), Barbu (32), Fântână (38)/ Blaga (19).

*Olimpia Aiud – CS Ocna Mureş 2-0 (1-0): Coltor (20), Mătărângă (72, penalty).

*Mureşul Oarda de Jos – Perla Jidvei 3-0 (la “masa verde”).

*Dalia Sport Daia Română – Rapid CFR Teiuş 2-2.

CLASAMENT

1. CSO CUGIR 20 14 5 1 72-24 47p +17

2. Europa A. Iulia 20 14 2 4 53-15 44p +14

3. Performanţa 20 14 2 4 55-27 44p +14

4. FC Cugir 20 10 4 6 69-35 34p +4

5. Viitorul Sântimbru 20 10 4 6 51-35 34p +4

6. CS Ocna Mureş 20 10 4 6 41-30 34p +4

7. Dalia Sport Daia 20 9 6 5 31-26 33p +3

8. Mureşul Oarda 20 8 4 8 33-39 28p -2

9. Cuprirom Abrud 20 7 5 8 31-32 26p -4

10. Viitorul Unirea 20 7 4 9 47-54 25p -5

11. Arieşul Apuseni 20 7 2 11 42-58 23p -7

12. Metalul Aiud 20 7 2 11 24-51 23p -7

13. Olimpia Aiud 20 5 2 13 18-45 17p -13

14. Recolta Galda 20 5 2 13 18-55 17p -13

15. Rapid Teiuş 20 4 4 12 34-49 16p -14

*Perla Jidvei a fost exclusă din campionat pentru două neprezentări

Etapa a 21-a: *sâmbătă, 9 aprilie, ora 11.30: Cuprirom Abrud – Mureşul Oarda de Jos (în tur, 3-2); ora 17.00: Metalul Aiud – Recolta Galda de Jos (0-2), CSO Cugir – Viitorul Sântimbru (2-2), CS Ocna Mureş – Europa Alba Iulia (0-1); *duminică, 10 aprilie, ora 11.30: Rapid CFR Teiuş – Viitorul Unirea (3-2); ora 17.00: Dalia Sport Daia Română – Performanţa Ighiu (1-6), Arieşul Apuseni – FC Cugir (0-6), Perla Jidvei – Olimpia Aiud 0-3 (la “masa verde”).

Dan UDREA


Lasă un răspuns

Închideți meniul