CS Zlatna – SCM Braşov 2-1 (0-1)

Deşi conduşi la puză cu scorul de 1-0, gol Cojocaru (42), elevii lui Mihai Dăscălescu au revenit spectaculos în mitanul secund şi au marcat de două ori pri P. Ciucă (61,87) şi au cucerit o victorie pe cât de muncită, pe atât de meritată în meciul jucat astăzi pe malul Ampoiului şi contând pentru etapa a 13-a din Liga a 3-a, seria a 6-a. Au jucat următoarele formaţii: *CS Zlatna: Ov. Barna (a apărat un penalty în minutul 80!) – Gavrilă, Man (eliminat în minutul 80 la faza penalty-ului!), Toma, Avram, Bucur (76, V. Dârjan), Cos. Simtion, P. Ciucă, A. Ianc (76, I. Dârjan), Ad. Câmpean, P. Munteanu; *SCM Braşov: Dărăban – Varga, Măuţă, Surducan (76, Voicu), Onciu, Postolache, Nicodin, Contor, Bărbătescu (84, Oprea), Marinescu (78, Marincaş), Cojocaru. (D.U.)