Pentru o zi, Săsciori va deveni capitala fotbalului juvenil din județ!

Sâmbătă 26.11.2022, vor avea loc acțiuni de selecție la juniori U 13 – U12 – U 11 pe terenul din Săsciori, după următorul program:

U 11 – Prezența copiilor la ora 10:30. Selecția începe la ora 11:00

U 12 – Prezența copiilor la ora 10:30. Selecția începe la ora 11:00

U 13 – Prezența copiilor la ora 13:30. Selecția începe la ora 14:00

Componența Comisiei Tehnice pentru sezonul 2022-2023, stabilită în ședința Biroului Executiv din 27.10.2022, este următoarea:

Citește mai multPentru o zi, Săsciori va deveni capitala fotbalului juvenil din județ!

Fotbalul…la el acasă! Pe Cetate! (GALERIE FOTO)

Au fost, ieri după amiază, două meciuri de copii pe terenul 1 al stadionului Cetate din Alba Iulia (la categoriile U11 respectiv U12), iar în paralel terenul 2 al arenei albaiuliene a găzduit o partidă din cadrul campionatului U19. Am ales, ca punct de reper, jocurile dintre CSM Unirea Alba Iulia și GT Sport Alba Iulia (U11) respectiv CSM Unirea Alba Iulia și Olimpia Aiud (U12) și nu m-am înșelat! Cum la astfel de competiții rezultatul final trece în plan secund, am asistat la tot ceea ce înseamnă FOTBALUL PRACTICAT CU ZÂMBETUL PE BUZE! GALERIA FOTO de mai jos cred că va confirma acest lucru! (D.U.)

Citește mai multFotbalul…la el acasă! Pe Cetate! (GALERIE FOTO)

Juniori U 12 (n. 2011 și mai tineri)! VEZI AICI programul primei etape!

Teren 60/40 m.

Offside – Un jucător se află în poziție afară din joc atunci când depășește linia careului aflată la 10 m de linia porții sau linia întreruptă dintre colțurile careului și benzile laterale ale terenului și este mai aproape de linia porții adverse decât mingea cât și de penultimul adversar. Cele 14 echipe înscrise vor juca in sistem Tur-Retur (11+15). Un joc se dispută între două echipe, fiecare având în componență 2 grupuri:

Citește mai multJuniori U 12 (n. 2011 și mai tineri)! VEZI AICI programul primei etape!

VEZI AICI cine te arbitrează în acest week-end în competițiile de juniori!

Juniori U15, etapa a 5-a: Sâmbătă 23 octombrie CS METALURGISTUL CUGIR – AS FC RIVAL ALBA IULIA (ora 10.30). A: Brînde Florin (Cugir), A1: Bota Roberto (Cugir), A2: Motocea Dan (Cugir).

CS OCNA MUREȘ – LPS SEBEȘ (ora 11.00). A: Tătar Antoniu (Aiud), A1: Bedelean Alexandru (Aiud), A2: Păiusi Tudor (Aiud).

ACS ȘC. DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI – AS VIITORUL ABDRUD (ora 12.30). A: Voicu Răzvan (Cugir), A1: Stegaru Cristian (Cugir), A2: Cioran Sergiu (Cugir).

CSȘ BLAJ – ACS JUNIORUL AIUD (se dispută pe 13 noiembrie de la ora 11.00).

Juniori U14, etapa a 4-a: ACS ȘC. DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI – ACS OPTIMUM ALBA IULIA 1-5 (s-a jucat miercuri).

ACS JUNIORUL AIUD – CS OLIMPIA AIUD 9-1 (s-a jucat miercuri).

Sâmbătă 23 noiembrie ACS GT SPORT ALBA IULIA – AFC KINDER TEIUS (ora 11.00). A: Uleșan Robert (Alba Iulia), A1: Borza Vlad (Alba Iulia), A2: Cârja David (Alba Iulia).

Citește mai multVEZI AICI cine te arbitrează în acest week-end în competițiile de juniori!

Campionatul juniorilor U15, U14, U13, U12, U11, etapa a 3-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

JUNIORI U15: CS METALURGISTUL CUGIR – ACS JUNIORUL AIUD 4-3 (s-a jucat ieri).

Sâmbătă, 9 octombrie LPS SEBEȘ – AS VIITORUL ABRUD (ora 11.00). A:Codrea Mario (Alba Iulia), A1:Mărginean George (Alba Iulia), A2:Borza Vlad (Alba Iulia).

CSȘ BLAJ – CS OCNA MUREȘ (ora 11.00). A:Muntean Raul (Blaj), A1:Luncean Andrei (Blaj), A2:Ciurar Sebastian (Blaj).

ACS ȘCOALA DE FOTBAL V. FRUMOASEI – AS FC RIVAL ALBA IULIA (ora 13.00). A:Voicu Răzvan (Cugir), A1:Cioran Sergiu (Cugir), A2:Bran Rareș (Cugir).

Citește mai multCampionatul juniorilor U15, U14, U13, U12, U11, etapa a 3-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Juniori U15, U13, U12 respectiv U11, etapa 1! VEZI AICI cine te arbitrează!

JUNIORI U15 2021-2022

ACF METALURGISTUL 1939 CUGIR – CS OCNA MUREȘ 10-1 (s-a jucat miercuri).

ACS ȘCOALA DE FOTBAL V. FRUMOASEI – LPS SEBEȘ (astăzi, ora 13.00). A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), A1:Șerdean Florin (Alba Iulia), A2:Dreghiciu Ionut (Alba Iulia).

ACS JUNIORUL AIUD – AS FC RIVAL ALBA IULIA (astăzi, ora 13.00). A:Sîrbu Andrei (Aiud), A1:Sima Dragos (Aiud), A2:Bic Nectarie (Aiud).

CSȘ BLAJ – AS VIITORUL ABRUD (astăzi la Crăciunel, ora 13.30). A:Stan Mihai (Alba Iulia), A1:Popa Alicia (Alba Iulia), A2:Ciurar Sebastian (Blaj).

Citește mai multJuniori U15, U13, U12 respectiv U11, etapa 1! VEZI AICI cine te arbitrează!

Astăzi se dă startul în campionatele juniorilor U13, U12 respectiv U11! VEZI AICI cine te arbitrează!

JUNIORI U13 2021-2022

ACS CRĂCIUNELUL – CSȘ BLAJ (astăzi, ora 15.30). A1: Muntean Raul (Blaj), A2: Spătăcean Darius (Blaj).

CS OCNA MUREȘ – LPS SEBEȘ (astăzi, ora 18.00). A1: Dan Horea (Aiud). A2: Sima Dragos (Aiud).

.AS INTER CIUGUD – ACF METALURGISTUL 1939 CUGIR (astăzi, ora 17.00).

JUNIORI U12 2021-2022

ACS OPTIMUM ALBA IULIA – ALB – ACS JUNIORUL AIUD (astăzi, ora 18.00). A1: Popa Adrian (Alba Iulia), A2: Uleșan Robert (Alba Iulia).

ACF METALURGISTUL 1939 CUGIR – ACS GT SPORT ALBA IULIA (astăzi, ora 18.00). A1: Brînde Florin (Cugir), A2: Voicu Răzvan (Cugir).

JUNIORI U11 2021-2022

CSM UNIREA ALBA IULIA – LPS SEBEȘ (s-a jucat ieri)

AS CS UNIT ALBA IULIA – CS OLIMPIA AIUD (astăzi ora 17.00 pe Cetate 2 din Alba Iulia). A1: Man Cristian (Alba Iulia), A2: Olaru Marcel (Alba Iulia). (ajfalba.ro)

Citește mai multAstăzi se dă startul în campionatele juniorilor U13, U12 respectiv U11! VEZI AICI cine te arbitrează!