VEZI AICI rezultatele din faza pe localități-Apuseni a competiției CUPA TYMBARK JUNIOR la fotbal pe teren redus! (GALERIE FOTO)

În cursul zilei de ieri, la sala de sport din Câmpeni, s-a desfășurat faza pe localități-Apuseni a competiției CUPA TYMBARK JUNIOR la fotbal pe teren redus. Competiția este organizată de Federația Română de Fotbal și S.C Maspex România SRL, în colaborare cu MEN, și se adresează atât echipelor de băieţi, cât şi celor de fete şi sunt organizate după modelul olimpiadelor şcolare, cu faza pe şcoală, pe localitate, pe județ, zonală şi naţională.
Cupa Tymbark Junior se desfășoară pe trei categorii de vârstă:
• U8 (clasele 0-II, 6-8 ani, băieți și fete născuți/născute în 2011 și mai mici)
• U10 (clasele III-IV, 9-10 ani, băieți și fete născuți/născute în 2009 și mai mici)
• U12 (clasele V-VI, 11-12 ani, băieți și fete născuți/născute în 2007 și mai mici)
Au fost împreună în competiție cei mai mici dintre copiii pasionați de fotbal. U8 (clasele 0-II, 6-8 ani, băieți și fete născuți/născute în 2011 și mai mici)
Categoria U8 :
Fete:
Loc 1: Şcoala Gimnazială Cămpeni
Loc 2: Şcoala Gimnazială Bistra.
Băieți:
Loc 1: Şcoala Gimnazială Cămpeni
Loc 2: Şcoala Gimnazială Bistra
Loc 3: Liceul Baia de Arieș
Alte rezultate : Categoria U 10 FETE
Şcoala Gimnazială Bistra.- Şcoala Gimnazială Cămpeni (1-0)
U 10 BĂIEȚI
Şcoala Gimnazială Bistra.- Şcoala Gimnazială Cămpeni (1-0 DLDD)
U 12 FETE
Şcoala Gimnazială Bistra.- Şcoala Gimnazială Cămpeni (5-2)
U 12.BĂIEȚI
ȘCOALA GIMN. NICODIM GANEA BISTRA locul I
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI locul II
LICEUL BAIA DE ARIEȘ locul III
ȘCOALA GIMNAZIALĂ AVRAM IANCU locul IV. (sursa facebook Mircea Gojeiu)

Citește mai multVEZI AICI rezultatele din faza pe localități-Apuseni a competiției CUPA TYMBARK JUNIOR la fotbal pe teren redus! (GALERIE FOTO)

Juniori D, runda a 10-a

Rezultatele înregistrate în runda cu numărul 10 au fost următoarele: Arieșul Apuseni Baia de Arieş – Cuprirom Abrud 1-0; CS Ocna Mureș – Perla Jidvei 3-0; Europa Alba Iulia – Metalul Aiud 5-3; FC Cugir – CSO Cugir 1-1; Mureșul Oarda de Jos- Dalia Sport Daia Română 3-3; Olimpia Aiud – Rapid CFR Teiuș 2-3; Performanța Alba Iulia- Recolta Galda de Jos 3-0; Viitorul Sântimbru – Viitorul Unirea 6-0. (D.U.)

1 CS Ocna Mureș 10 8 1 1 42 – 5 37 33p
2 Performanța Alba Iulia 10 8 1 1 31 – 10 21 33p
3 Viitorul Sântimbru 10 8 0 2 27 – 9 18 32p
4 Rapid CFR Teiuș 10 6 1 3 26 – 11 15 25p
5 Mureșul Oarda de Jos 10 5 3 2 36 – 14 22 23p
6 Arieșul Apuseni 10 5 1 4 25 – 23 2 21p
7 Metalul Aiud 10 5 0 5 27 – 20 7 20p
8 Dalia Sport 10 4 2 4 21 – 17 4 18p
9 FC Cugir 10 4 1 5 22 – 25 -3 17p
10 Cuprirom Abrud 10 4 1 5 12 – 17 -5 17p
11 CSO Cugir 10 3 3 4 17 – 21 -4 15p
12 Viitorul Unirea 10 3 2 5 18 – 32 -14 14p
13 Europa Alba Iulia 10 3 1 6 11 – 42 -31 13p
14 Olimpia Aiud 10 2 2 6 15 – 21 -6 10p
15 Recolta Galda de Jos 10 1 2 7 11 – 31 -20 6p
16 Perla Jidvei 10 0 1 9 8 – 51 -43 1p
Citește mai multJuniori D, runda a 10-a

“Derby de România” a trecut…Urmează “Derby de Drăgana şi Apuseni”!

Partidele programate în acest week-end în cadrul etapei a 10-a din Liga a 4-a sunt dominate de derby-ul Cugirului şi cel al Munţilor Apuseni, în vreme ce la Oarda de Jos se anunţă un joc spectaculos între Mureşul din localitate şi revelaţia Dalia Sport Daia Română. Primele trei clasate, Performanţa Ighiu, Europa Alba Iulia şi CS Ocna Mureş pornesc din postura de mari favorite în jocurile de pe teren propriu în timp ce Viitorul Sântimbru şi Olimpia Aiud par a avea prima şansă şi doar poate datorită faptului că evolueză în faţa propriilor suporteri. “Ţintarul” rundei este următorul:

*Sâmbătă (23 octombrie)

*FC CUGIR – CSO CUGIR. Arbitri: Florin Mardale (Aiud), Rareş Mulea (Aiud) şi Mihai Domşa (Aiud). Se joacă de la ora 11.30.

*EUROPA ALBA IULIA – METALUL AIUD. Arbitri: Vasile Costin (Alba Iulia), Andrei Mutu (Alba Iulia) şi Sebastian Mureşan (Sebeş). Se joacă la Drâmbar de la ora 11.30.

*ARIEŞUL APUSENI BAIA DE ARIEŞ – CUPRIROM ABRUD. Arbitri: Radu Lazea (Aiud), Horea Dan (Aiud) şi Bogdan Moldovan (Aiud). Se joacă de la ora 16.00.

*CS OCNA MUREŞ – PERLA JIDVEI. Arbitri: Adrian Damian (Blaj), Bogdan Oniga (Blaj) şi Alexandru Jac (Blaj). Se joacă de la ora 16.00.

*MUREŞUL OARDA DE JOS – DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ. Arbitri: Florin Hanca (Aiud), Radu Doncuţ (Alba Iulia) şi Alexandru Vezan (Alba Iulia). Se joacă de la ora 16.00.

*Duminică (24 octombrie, ora 11.30)

*OLIMPIA AIUD – RAPID CFR TEIUŞ. Arbitri: Nicuşor Marcu (Alba Iulia), Cristian Man (Alba Iulia) şi Vasile Dărămuş (Alba Iulia).

*VIITORUL SÂNTIMBRU – VIITORUL UNIREA. Arbitri: Valentin Drăgan (Aiud), Adrian Mărginean (Aiud) şi Rareş Chiorean (Aiud). Se joacă la Coşlariu.

*PERFORMANŢA IGHIU – RECOLTA GALDA DE JOS. Arbitri: Darius Mureşan (Alba Iulia), Andrei Benke (Alba Iulia) şi Andreea Ailoaie (Aiud).

Dan UDREA

Citește mai mult“Derby de România” a trecut…Urmează “Derby de Drăgana şi Apuseni”!