Trofeul “Gheorghe Ene” faza zonală, zona a 7-a! Juniorul Aiud pe locul II în zona de la Timișoara! Astăzi, la Reșița, intră în luptă „fiarele” lui Cipri Selagea de la Unirea Alba Iulia în zona a 7-a de la Reșita a Trofeului „Gheorghe Ola”! VEZI AICI programul jocurilor micuților uniriști! (GALERIE FOTO)

Rezultatele înregistrate de elevii lui Cristi Biro (foto) în partidele disputate în sala Bega au fost următoarele:

Citește în continuare

Președintele Adi Hulea de la Viitorul Sîntimbru după eliminarea de pe teren de la Lunca Mureșului: „Marți la Comisia de Disciplină îi aștept și pe arbitri să jure cu mâna pe Biblie că i-am înjurat înainte să mă elimine!” VEZI AICI ce a spus președintele sîntimbrenilor și răspunsul centralului Horațiu Balea!

Eliminat în prima repriză a partidei dintre Fortuna Lunca Mureșului și Viitorul Sîntimbru, Adi Hulea, președintele sîntimbrenilor și-a spus părerea vizavi de eliminare și nu numai într-un comunicat de presă. “Astăzi la Lunca Mureșului am avut parte de cel mai prost arbitraj din istoria fotbalului din judetul Alba!…un arbitru șmecher și nesimțit numit Horațiu Balea, nimeni altul decât cel care în etapa trecută permitea 5 schimbări la un meci de Liga a IV-a, la jocul dintre Metalul Aiud și Energia Săsciori…vine și își bate joc de 22 de jucători care practică de plăcere fotbalul, nu vin pe bani ca și ei…am avut 3 penalty-uri clare ca lumina zilei văzute de pe Marte…la faza premergătoare primului gol, jucătorul advers cade cu mâna pe minge și îi schimbă traiectoria, centrează, offside 2 metri…se acordă corner și 3 jucători ai adversarului fac fault în atac vizibil de pe Marte și se marchează după 3 greșeli mari, comise în lanț…

Citește în continuare

Liga a IV-a, etapa a 15-a! VEZI AICI ultimele rezultate de astăzi, echipele, marcatorii și clasamentul la finalul turului!

FORTUNA LUNCA MUREȘULUI – VIITORUL SÎNTIMBRU 3-2 (foto, MULȚAM mister Adi Hulea!). Vasile Zoltan (24, 31, penalty) și Sorin Deaconu (70) respectiv Cipri Brînză (57, penalty) și Andrei Dumbra (75). Denis Hulea (Viitorul) a fost eliminat în minutul 49 pentru cumul de avertismente.

Lunca Mureșului 1. Alexandru Man – 24. Cristian Bulgăr, 11. Răzvan Iakab, 14. Bogdan Nemeș. 6. Ioan Georgiu, 10. Ionuț Morea, 16. Ioan Cristea, 7. Adrian Spinean, 17. Sorin Deaconu, 3. Vasile Zoltan (cpt.), 88. Gheorghe Rîșniță (12. Lucian Popa, 9. Răzvan Trif, 19. Flavius Divrician, 22. Gabi Cotoară, 8. Răzvan Stoica, 5.Radu Moldovan, 4. Rareș Stoica). Antrenor Gabi Cotoară.

Sîntimbru 12. Lucian Pascu – 16. Denis Hulea, 4. Eugen Hălălae (cpt.), 8. Ovidiu Crișan, 15. Cornel Hălălae, 10. Alin Tănase, 18. Alexandru Stan, 5. Alex Dreghiciu, 11. Adrian Birk, 17. Denis Sașa, 13. Cipri Brînză (1. Marian Iacșa, 14. Bogdan Ruscă, 7. Andrei Dumbra, 6. Adrian Ganga, 9. Sergiu Horeiciuc). Antrenori Aurel Gușat și Adrian Hulea.

VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ – METALU AIUD 2-3. George Scheau (2), Mihai Chirilă (81) respectiv Marius Todea (60), Lucian Silea (74) și Cosmin Mătărângă (83). În minutul 90+3, portarul gazdelor Ad. Cibu a fost eliminat.

Viitorul Spicul: 1. Adrian Cibu – 17. Cătălin Uță, 4. Radu Cibu, 19. Horea Ciucă, 13. Gheorghe Schiau (cpt.), 18. Achim Cibu, 5. Paul Ciucă, 97. Adrian Hăprian, 93. Visalon Moldovan, 10. Alexandru Hada, 7. George Scheau (8. Vasile Bișboacă, 16. Ioan Hăprian, 11. Mihai Chirilă, 2. Alexandru Schiau, 3. Denis Cunțan). Antrenor Horea Ciucă.

Metalu: 23. Rareș Gînscă – 17. Lucian Silea, 4. Marius Todea, 2. Bela Moldovan,  14. Liviu Legian, 6. Marius Moga, 5. Alex Văsuț, 18. Eduard Botaș, 8. Iulian Marian, 10. Paul Munetan, 9. Cristi Moldovan (1. Alex Todor, 13. Cătălin Muntean, 15. Alexandru Olar, 7. Cosmin Mătărângă, 16. Ovidiu Botaș, 11. Oliviu Oltean). Antrenor Radu Andone. (D.U., MULȚAM AJF Alba pentru sprijin)

Citește în continuare

Liga a IV-a, etapa a 15-a! VEZI AICI rezultatele, echipele și marcatorii de ieri! (GALERIE FOTO)

EURO ȘPRING – RAPID CFR TEIUȘ 4-2 (GALERIE FOTO, MULȚAM mister Rareș Niculaș!). Ioan Gherman (4, 18, 19, 89) respectiv Ilie Mihălțan (15,25).

Șpring 1. Alin Mureșan – 7. Ioan Gherman, 13. Florin Țugui, 4. Adrian Bădărânză, 3. Călin Cătălina, 20. Nicolae Bota (cpt.), 15. Gabriel Andreica, 10. Adi Păcurar, 21. Raul Mihălțan, 14. Zaharie Hileagă, 19. Raul Lungu (12. Melanie Cotîrlea, 18. Andrei Miclea, 11. Flavius Mitea, 5. Andrei Cotîrlea, 9. Tavi Sărătean, 8. Ionuț Muntean, 16. Claudiu Ștefan). Antrenor Cristian Cotoară.

Citește în continuare

În Divizia A1, etapa a 8-a, Volei Alba Blaj – Știința Bacău 3-0!

O nouă victorie spectaculoasă a campioanei României: Volei Alba Blaj – Ştiinţa Bacău 3-0 (25-14, 25-20, 27-25), SET 1 (25 minute): 25-14, SET 2 (27 minute): 25-20, SET 3 (32 minute): 27-25 după o revenire fantastică în setul trei! Mulţumim pentru sprijin! Vă aşteptăm vineri, 8 decembrie, de la ora 18.00, la meciul Volei Alba Blaj – Agroland Timişoara.

Citește în continuare

Liga a III-a, Seria a 5-a, ultima etapă a turului! U Cluj bate la Galda de Jos și este liderul de iarnă al seriei! VEZI AICI echipele, marcatorii și clasamentul! (GALERIE FOTO)

INDUSTRIA GALDA DE JOS – U CLUJ 0-3. Ursu (4), Takacs (7) și D. Goga (22)

Industria: Căt. Ștef – F. Schiau, Haiduc (77, R. Trif), Rodean, I. Boancă, Vonya (58, Bedelean), Frențiu (58, Baghiu), G. Goronea, Costea (70, D. Lupșan), A. C., S. Mureșan (Iancău, D. Dup,  Oniche). Antrenor Paul Ciucă.

Citește în continuare
Închideți meniul