Liga 5, seria a 3-a, etapa a 12-a

Luptă la baionetă între singurele grupări neînvinse, Sportul Sebeş şi Mureşul Vinţu de Jos, pentru şefia seriei, asta în vreme ce Mureşul Săliştea şi AS Pianu de Jos mai trebuie să stea, cel puţin, „o tură” pentru a-şi pune număr la casă (n.a. citeşte până la primul succes stagional). Rezultate: Mureșul Săliștea – Energia Săsciori 1-6; Sportul Sebeș – Independența Cut 4-0; Mureșul Vințu de Jos – AS Balomir-Șibot 4-1; Sportul Pianu – Viitorul Tărtăria 1-2; Hidromecanica Șugag – AS Pianu de Sus 6-1; Orient Blandiana – Energy Cetatea Câlnic 1-2. (D.U.)

Clasament

1 Sportul Sebeș 11 9 2 0 43 – 1 42 29p
2 Mureșul Vințu de Jos 11 9 2 0 38 – 6 32 29p
3 Colorado Șpring 11 7 2 2 39 – 13 26 23p
4 Hidromecanica Șugag 11 7 1 3 36 – 20 16 22p
5 Energy Cetatea Câlnic 11 7 1 3 29 – 23 6 22p
6 Energia Săsciori 11 7 0 4 39 – 17 22 21p
7 Independența Cut 11 5 2 4 24 – 19 5 17p
8 Orient Blandiana 12 4 1 7 16 – 30 -14 13p
9 Viitorul Tărtăria 11 4 0 7 16 – 37 -21 12p
10 AS Balomir-Șibot 11 2 3 6 12 – 27 -15 9p
11 Sportul Pianu 11 2 0 9 16 – 49 -33 6p
12 Mureșul Săliștea 11 0 2 9 7 – 39 -32 2p
13 AS Pianu de Sus 11 0 2 9 10 – 44 -34 2p
Citește în continuare

Liga 5, seria a 2-a, etapa a 12-a

Cricăul câştigă la limită în faţa celor de la Andreas Alba Iulia, asta în vreme ce, învingătoare, Flamura Roşie Rădeşti şi Inter Ciugud au acaparat primele două poziţii ale ierarhiei. Rezultate: Decebal Cricău – Andreas Alba Iulia 4-3; Șoimii Ciumbrud – Voința Beldiu 1-3; Inter Ciugud – Iezerul Ighiel 4-2; Mureșul Gâmbaș  – Flamura Roșie Rădești 1-3; FC Lopadea Nouă – Olimpic Berghin 1-4; Sportul Livezile – Del Dodo Alba Iulia 4-2. (D.U.)

Clasament

1 Flamura Roșie Rădești 11 10 1 0 45 – 5 40 31p
2 Inter Ciugud 11 9 2 0 37 – 14 23 29p
3 Andreas 11 9 0 2 35 – 14 21 27p
4 Decebal Cricău 11 6 2 3 30 – 19 11 20p
5 Iezerul Ighiel 11 5 1 5 17 – 17 0 16p
6 Voința Beldiu 11 4 3 4 30 – 33 -3 15p
7 Sportul Livezile 12 5 0 7 16 – 26 -10 15p
8 Mureșul Gâmbaș 11 3 2 6 12 – 17 -5 11p
9 Șoimii Ciumbrud 11 3 2 6 16 – 28 -12 11p
10 Olimpic Berghin 11 2 3 6 19 – 42 -23 9p
11 Fortuna Lunca Mureșului 11 2 2 7 18 – 25 -7 8p
12 Del Dodo Alba Iulia 11 2 1 8 14 – 28 -14 7p
13 FC Lopadea Nouă 11 2 1 8 8 – 29 -21 7p
Citește în continuare

Liga 5, seria 1, etapa a 12-a

CIL Blaj câştigă în faţa Avântului Sâncel cu scorul de 6-1, la pauză 2-0, prin golurile marcate de Ioica-3 Bucur, Lup şi Deneş. Etapa viitoare “Cilul” va juca în deplasare la Cetatea de Baltă, cu trupa lui Fane Fogoroşi (n.a. merci [email protected] pentru informaţie!). Rezultate: Langentahl Valea Lungă – Spicul Bucerdea 3-0; CIL Blaj – Avântul Sâncel 6-1; Progresul Fărău – AS Crăciunelul de Jos 7-1; Lendulet Petrisat – AS Cetatea Cetatea de Baltă 2-3; Viitorul Sântimbru II – Partizanii Sînmiclăuș 3-2. (D.U.)

Clasament

1 AS Pănade 10 9 1 0 51 – 6 45 28p
2 Viitorul Biia 11 8 2 1 49 – 16 33 26p
3 Progresul Fărău 10 7 2 1 46 – 20 26 23p
4 CIL Blaj 10 7 1 2 33 – 11 22 22p
5 AS Cetatea 10 7 1 2 31 – 29 2 22p
6 Viitorul Sântimbru II 10 5 1 4 26 – 24 2 16p
7 Langentahl Valea Lungă 10 4 0 6 25 – 22 3 12p
8 Partizanii Sînmiclăuș 11 3 0 8 19 – 36 -17 9p
9 Crăciunelul de Jos 10 2 1 7 12 – 35 -23 7p
10 Spicul Bucerdea 10 1 2 7 13 – 41 -28 5p
11 Avântul Sâncel 10 1 2 7 15 – 51 -36 5p
12 Lendulet Petrisat 10 0 1 9 18 – 47 -29 1p
13 Unirea Cergău 0 0 0 0 0 – 0 0 0p
14 Dacia Mihalț 0 0 0 0 0 – 0 0 0p
Citește în continuare

Liga 5, etapa a 12-a

Programul meciurilor care sunt programate astăzi în cadrul Campionatului Judeţean de seniori este următorul:

*Seria 1: CIL Blaj – Avântul Sâncel (se joacă de la ora 11.00). Arbitru Rareş Gânscă (Aiud); Viitorul Sântimbru II – Partizanii Sânmiclăuş (ora 15.00). Arbitru Mihai Florea (Blaj); Progresul Fărău – AS Crăciunelul de Jos (ora 15.00). Arbitru Filon Mărginean (Aiud); Len

Citește în continuare

Note mari pentru arbitri!

Brigăzile de arbitri care au oficiat în etapa programată la sfârşitul săptămânii trecute în competiţiile organizate de AJF Alba, Liga a 4-a respectiv Liga a 5-a, au primit note bune spre foarte bune din partea observatorilor care le-au supervizat “activitatea”. Astfel, în Liga a 4-a notele centralilor au fost cuprinse între 7,8 (albaiulianul Nicuşor Marcu la jocul Performanţa Ighiu – Viitorul Sântimbru) şi 8,8 (clujeanul Dan Monea la întâlnirea Europa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română), în vreme ce în Liga a 5-a aiudeanul Radu Lazea a primit nota 7,5 la derby-ul AS Pănade – Viitorul Biia din seria 1 în timp ce asistentul albaiulian Alexandru Vodă a fost notat cu 9 la jocul Iezerul Ighiel – Andreas Alba Iulia. (D.U.)

Citește în continuare

Duminică premieră la Ighiu:cuplaj fotbalistic!

Jocurile rundei cu numărul 11 din cadrul Campionatului Judeţean de Seniori, programate sâmbătă şi duminică, sunt următoarele:

*Seria 1(toate partidele au loc duminică, 7 noiembrie, de la ora 15.00): *Spicul Bucerdea – Progresul Fărău. Arbitru: Cosmin Georgiu (Aiud); *AS Pănade – Viitorul Biia (derby între ocupantele primelor două locuri, gazdele pe prima poziţie, oaspeţii pe cea de-a doua). Arbitru: Radu Lazea (Aiud); *Partizanii Sânmiclăuş – CIL Blaj. Arbitru: Şerban Scheau (Sebeş); *Avântul Sâncel – Ledulet Petrisat. Arbitru: Toma Medrea (Pianu de Sus); *AS Cetatea Cetatea de Baltă – Langentahl Valea Lungă. Arbitru: Mihai Ţârâ (Alba Iulia).

*Seria a 2-a (se joacă duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): *Flamura Roşie Rădeşti – Şoimii Ciumbrud. Arbitru: Mihai Litean (Ocna Mureş); *Iezerul Ighiel – Andreas Alba Iulia (se va disputa la Ighiu, în cuplaj cu meciul dintre Performanţa şi Viitorul Sântimbru din Liga a IV-a). Arbitru: Nicuşor Marcu (Alba Iulia);

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

Cu excepţia lui Marian Găldean (LPS Sebeş) care va sta pe bară patru runde, în rest Comisia de Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Alba a fost mai blândă în şedinţa de miercuri, semn că fotbaliştii au înţeles că trebuie să fie mai preocupaţi de fotbal decât de alte “sporturi”. Sancţiuni:

 

1.Cristian Boți, jucător AS Perla Jidvei, 1 etapă suspendare.

2.Gligor Varvara, jucător CS Performanța Ighiu, 1 etapă suspendare și penalitate 25 lei.

3.Cosmin Stan, jucător CS Cuprirom Abrud, 1 etapă suspendare și penalitate 25 lei.

4.Gabriel Boldea, jucător AS Crăciunelul de Jos, 6 etape suspendare și penalitate 200 lei.

5.Cosmin Benea, jucător AS Viitorul Sântimbru, 1 etapă suspendare.

6.Ovidiu Meteșan, jucător AS Viitorul Sântimbru, 1 etapă suspendare.

7.Andrei Dănilă, jucător AS Viitorul Tărtăria, 1 etapă suspendare.

8.Tiberiu Isăilă, jucător AS Langentahl Valea Lungă, 1 etapă suspendare.

9.Răzvan Pașca, jucător AS Galactic Club Alex, 1 etapă suspendare și penalitate 20 lei.

10.Ionuţ Rahoveanu, jucător FC Unirea 2006 Alba Iulia, 1 etapă suspendare.

11.Marcel Găldean, jucător LPS Sebeș, 4 etape suspendare și penalitate 50 lei.

12.AS Sportul Pianu, pierde 3-0 în favoarea AS Independența Cut și penalitate 125 lei.

13.AS Sportul Pianu, penalitate 40 lei pentru neachitare barem arbitraj.

14.AS Landulet Petrisat pierde 3-0 în favoarea AS Partizanii Sânmiclăuș și penalitate 40 lei.

15.ACSM Metalul 2007 Aiud, pierde 3-0 (seniori Liga a IV-a) în favoarea FC Cugir și penalitate 60 lei. (D.U.)

 

 

Citește în continuare
Închideți meniul