“Naşu'” şi “Generaţia de Aur” la Alba Iulia!

Cu ocazia împlinirii a 20 de la înfiinţarea AJF Alba, preşedintele Sorin Corpodean împreună cu echipa pe care o conduce, vor organiza la mijlocul lunii viitoare, la Alba Iulia, “Gala fotbalului amator” la care ar urma să participe toţi preşedinţii AJF-urilor din ţară dar şi Mircea Sandu-preşedintele FRF alături de alte personalităţi ale forului respectiv. Ba mai mult, se încearcă organizarea pe stadionul “Cetate” din Alba Iulia a unui meci cu scop caritabil la care să participe printre alţii şi o serie de foşti jucători de top ai României, componenţi ai “Generaţiei de Aur”, încasările urmând a fi direcţionate către Maria Beatrice, o tânără pe care astfel cei implicaţi în această acţiune doresc să o ajute. “Deocamdată suntem

Citește în continuare

Liga a V-a, etapa a 4-a!

Seria a 3-a: Independența Cut – CSO Cugir II 4-0; Energy Cetatea Câlnic – AS Pianu de Sus 4-1; Energia Săsciori – Mureșul Vințu de Jos 0-0; AS Balomir Șibot – Viitorul Tărtăria 4-0; Hidromecanica Șugag – Colorado Șpring 0-2; Mureșul Săliștea – Sportul Pianu 3-6.

Citește în continuare

Liga a V-a, etapa a 4-a!

Seria a 2-a: Industria Galda de Jos  – Inter Ciugud 2-2; Sportul Livezile – Fortuna Lunca Mureșului 3-1; Decebal Cricău – Olimpic Berghin 2-0; Iezerul Ighiel      – Del Dodo Alba Iulia 5-1; Șoimii Ciumbrud  – Voința Beldiu 1-1; Andreas Alba Iulia – Mureşul Gâmbaş 4-3.

Citește în continuare

Liga a- V-a, etapa a 4-a!

Seria 1: AS Crăciunelu de Jos – Viitorul Biia 1-3; Dacia Mihalț – Arena Alba Iulia 0-4; AS Cetatea Cetatea de Baltă- AS Pănade 7-1; Langentahl Valea Lungă – Inter Mihalţ 7-1; Avântul Sâncel – Progresul Fărău 2-5; Perla Jidvei – Spicul Bucerdea 2-4; Partizanii Sânmiclăuș – Unirea Cergău 2-0.

Citește în continuare

Cupa României Timişoreana (2012-2013)

Etapa a I-a se va desfăşura miercuri, 5 octombrie cu începere de la ora 16.00, împerecherea echipelor efectuându-se conform criteriului valoric și geografic. Programul jocurilor este următorul: AS Partizanii Sânmiclăuș – AS Progresul Fărău; AS Perla Jidvei – AS Cetatea Cetatea de Baltă; AS Biia – AS FC Pănade; AS Avântul Sâncel – AS Langenthal Valea Lungă; AS Unirea Cergău – AS Dacia Mihalț; AS Spicul Bucerdea  – CS Inter Mihalț; AS Arena Alba Iulia  – AS Crăciunelu de Jos; AS Șoimii Ciumbrud  – AS Sportul Livezile; AS Del Dodo Alba Iulia

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În şedinţa de miercuri a Comisiei de Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Alba a dictat următoarele sancţiuni:

Darius Vințan, jucător CS Performanța Alba Iulia, 1 etapă suspendare.

Adrian Florea, jucător CS Performanța Alba Iulia, 2 etape suspendare și penalitate 50 lei.

Achim Cibu, jucător AS Dalia Sport Daia Romănă, 3 etape suspendare și penalitate 80 lei.

Citește în continuare
Închideți meniul