Liga a V-a, etapa a 10-a!

Seria 1: Arena Alba Iulia – Spicul Bucerdea 6-0; Avântul Sâncel – AS Cetatea Cetatea de Baltă 2-3;Viitorul Biia – Partizanii Sînmiclăuș 8-0; Unirea Cergău – AS Pănade 0-3; AS Crăciunelu de Jos – Perla Jidvei, nu s-a disputat; Progresul Fărău – Inter Mihalţ 3-1;

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Greu de răspuns la această întrebare, sâmbătă fiind de altfel o zi cu adevărat “criminală” pentru iubitorii sportului obligaţi să aleagă cu grijă din întreaga ofertă a partidelor în care sunt angrenate formaţiile din judeţ!

SÂMBĂTĂ: FOTBAL, Trofeul Gheorghe Ene şi Trofeul Gheorghe Ola (copii, sala de sport din Vinţu de Jos, ora 10.00); HANDBAL FEMININ, Divizia A, Seria B (sala sporturilor “Florin Fleşeriu” din Sebeş, Handbal Club Alba Sebeş – Universitatea Reşiţa, ora 11.00); FOTBAL, Liga a II-a, Seria Vest

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În şedința din data de 28 octombrie a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba (Cupa României) s-au dictat următoarele sancţiuni:

Adrian Dumitru, jucător AS Cetatea Cetatea de Baltă, 1 etapă suspendare.

Industria Galda de Jos, pierde 3-0 în favoarea AS Inter Ciugud și penalitate 50 lei.

Sportul Livezile, pierde 3-0 în favoarea Voința Beldiu și penalitate 150 lei.

Citește în continuare

Atenţie, se trece la ora de iarnă!

În acest week-end, în noaptea de sâmbătă-29.10.2011 spre duminică-30.10.2011, se trece la ora de iarnă, ora 4.00 devenind ora 3.00, astfel încât ziua de duminică-30.10.2011 va fi cea mai lungă zi a acestui an, dar se va însera mai devreme. Comisia de competiții a hotărât programarea jocurilor care se vor disputa duminică-30.10.2011 (după-amiaza) de la ora 15.00, atât la Liga a IV-a seniori (jocul Dalia Sport Daia Română-Olimpia Aiud), cât și la Liga a V-a. Jocul de Juniori A1-Liga a IV-a dintre Dalia Sport și Olimpia Aiud va începe la ora 13.00. (ajfalba.ro)

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Ofertă interesantă pentru microbişti şi în acest sfârşit de săptămână, cu întâlniri în care sunt angrenate echipele din judeţ.

VINERI: FOTBAL, Liga a III-a, Seria a 6-a (CS Zlatna – Voinţa Livezile, ora 15.00, Stadion “Minaur” din Zlatna).

SÂMBĂTĂ: FOTBAL, Trofeul Gheorghe Ene (Sala de Sport din Vinţu de Jos cu începere de la ora 9.50); RUGBY, Campionatul Naţional U 18-zona Transilvania (turneu RC Cugir, la Timişoara, cu începere de la ora 10.45);

Citește în continuare
Închideți meniul