Inter Ciugud – Industria Galda de Jos 4-0! Rezultate, clasament!

Echipele de start sunt următoarele: INTER: Bicheşi – T. Muscă, Damian, Baciu, I. Bran, Bara, A. Miclea, R. Truşcă, I. Gherman, Stoia, G. Jurcă (C. Anghel, Bucur, P. Avram, Sorin Mărginean, Fl. Adrian, A. Truşcă, I. Puiu); INDUSTRIA: Leba – Todea, Vântu, Adr. Iacşa, Popa, Chirilă, Baghiu, Fl. Creţiu, I. Creţiu, Culda, Nicoară (Macarie, Voica, Bîrluţiu, Aldea, Ioonaş, Moldovan).

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Sfintele Paşte se apropie cu paşi repezi dar asta nu înseamnă că meciurile în care sunt angrenate echipele din judeţ vor fi amînate. Dimpotrivă…

*VINERI: FOTBAL JUNIORI (Meciuri din cadrul campionatului juniorilor C, etapa a 21-a, ora 10.00); FOTBAL JUNIORI (Meciuri din cadrul campionatului juniorilor D, etapa a 21-a, ora 11.00); FOTBAL, Unirea Alba Iulia – Gloria Bistriţa (Liga a II-a, Seria Vest, etapa a 21-a, stadion Cetate din Alba Iulia, ora 16.00 în direct la Digi sport1); FOTBAL, CS Zlatna – Sănătatea Cluj (Liga a II-a, Seria a 6-a, etapa a 21-a, stadion Minaur din Zlatna, ora 17.00).

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În şedinţa de miercuri, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Alba a dictate următoarele sancţiuni:

Robert Ferencz, jucător Metalul Aiud, 8 etape suspendare și penalitate 75 lei; Marinel Ilea, jucător Flamura Roșie Rădești, 2 etape suspendare și penalitate 50 lei; Andrei Cernea, jucător CS Performanța Ighiu, 1 etapă suspendare; Alin Cioancă, antrenor secund CIL Blaj, 2 etape suspendare și penalitate 25 lei; Alin Pașca, jucător FC Cugir, 1 etapă suspendare; Florin Frățilă, delegat Avântul Sîncel, 2 luni suspendare și penalitate 130 lei; Marcel Stoia, jucător Olimpic Berghin, 1 etapă suspendare; Ioan David, jucător Andreas Alba iulia, 1 etapă suspendare; Vasile Artenie, jucător AS Balomir Șibot, 1 etapă suspendare; Ioan Târziu, jucător LPS Sebeș, 2 etape suspendare și penalitate 25 lei; Mihai Udrea, jucător CSO Cugir, 1 etapă suspendare. (ajfalba.ro)

Citește în continuare

Miercuri, etapă intermediară!

Miercuri, 18 aprilie 2012, sunt programate jocuri în campionatele de Juniori C și D, Liga a IV-a juniori A1 și Liga a IV-a seniori, după cum urmează:

  • Juniori C – ora 10.00 jocul Unirea Alba Iulia-CSM Sebeș, iar de la ora 11.00 jocurile CS Ocna Mureș-CSS Blaj și Perla Jidvei-CS Zlatna;
  • Juniori D – ora 11.00 jocurile: Metalul Aiud-Viitorul Sântinbru, Langentahl Valea Lungă-Rival Alba Iulia și LPS Sebeș-Unirea Juniors Alba Iulia, iar de la ora 11.30 jocul Unirea Alba Iulia-CSM Sebeș;
Citește în continuare

S-a stabilit ora de disputare a meciurilor din Sâmbăta Mare (Liga a IV-a şi Liga a V-a)!

Comisia de competiții a hotărât, astăzi, ca jocurile din campionatele de Liga a IV-a și a V-a, ce urmează să se desfășoare înaintea Sfintelor Paști (sărbătorite de creștinii ortodocși), să se dispute sâmbătă 14 aprilie, la următoarele ore oficiale: Liga a IV-a, etapa 21: juniori – ora 9.30 / seniori – ora 11.30, jocurile etapei: Arieșul Apuseni Baia de Arieș-FC Cugir, Europa Alba Iulia- Olimpia Aiud, Cuprirom Abrud-CSO Cugir, CS Ocna Mureș-Rapid CFR Teiuș, Dalia Sport Daia Română-Viitorul Unirea, CIL Blaj-Performanța Alba Iulia, Sportul Sebeș-Metalul Aiud și Viitorul Sîntimbru-Flamura Roșie Rădești;

Citește în continuare

Unde mergem în weekend?

Multe meciuri şi competiţii la care participă în acest sfârşit de săptămână echipe şi sportivi din judeţ.

*VINERI: FOTBAL, Tărlungeni – CS Zlatna (Liga a III-a, Seria a 6-a, stadion Tărlungeni, ora 17.00).

*SÂMBĂTĂ: ATLETISM, Campionatul Balcanic de marş (participă patru atlete de la CS Unirea Alba Iulia, Bucureşti, ora 10.00);

Citește în continuare
Închideți meniul