Liga a V-a, Seria 1, etapa a 4-a! Rezultate, clasament!

Rezultate: Viitorul Sântimbru II  7 : 0 Dacia Mihalț; AS Pănade  6 : 1AS Crăciunelu de Jos; Avântul Sâncel 4 : 6 Gaz Metan Valea Lungă; Viitorul Biia 5 : 2 AS Tineretul Șona; Partizanii Sînmiclăuș 1 : 2 Voința Beldiu; Spicul Bucerdea 2 : 7 Nicolae Linca Cergău. (ajfalba.ro)

CLASAMENT

1Viitorul Biia                   4        4        0        0        15 – 4           11      12p

2Nicolae Linca Cergău     4        2        1        1        11 – 6           5        7p

Citește în continuare

Liga a V-a: Vezi delegările etapei a 4-a!

Seria I Duminică, 27 septembrie ora 11:00 AS Pănade – Crăciunelul de Jos (Pănade). A: Damian Radu, A1: Moldovan Florin, A2: Costea Adrian, Obs: Petca Gheorghe.

ora 11:00 Viitorul Sântimbru II – Dacia Mihalț (Galtiu). A: Lazea Radu, A1: Sas Andrei, A2: Barb Ionuț, Obs: Neagu Lucian.

ora 17:00 Partizanii Sînmiclăuș – Voința Beldiu (Sînmiclăuș). A: Nicola Andrei 1, A1: Stan Mihai, A2: Moldovan Florina, Obs: Baidoc Horațiu.

Citește în continuare

Viitorul Sântimbru (juniori A1) – Unirea Alba Iulia (juniori B1) 3-5! Voinţa Beldiu (seniori) – Unirea Alba Iulia (juniori B) 4-2!

Amicalul disputat miercuri seară la Galtiu s-a terminat cu victoria albaiulienilor, goluri Ro. Balea 2, Mândroc 2 şi Bustan din 11 metri iar Bebe Brumaru i-a folosit pe R. Baba – Micu, Rusan, G. Avram, Boboia, Bustan, Captiu, Ro. Balea, Maniu, Mândroc, Oniţiu (Ra. Balea, Scrobotă, Ispas, Ioani). Tot aseară, dar la Oarda de Jos, juniorii lui Vasi Ursu au pierdut jocul de verificare cu Voinţa Beldiu, au marcat pentru albaiulieni I. Boancă şi D. Dup, iar echipa aliniată i-a cuprins pe Căt. Suciu – Stan, L. Dan, Scrob, I. Boancă, Davidaş, Opriţa, Uşă, Cordoş, Varga, D. Dup (Lazăr, Idita, Fodor, Lupea, Oprean, Nicoară, L. Duma, R. Todor, Negrea, Ciobanu). Sâmbătă,

Citește în continuare

Cupa României-Timişoreana, ediţia 2014-2015! Program etapa a III-a! Pe Cetate, Unirea – FC Miceşti! (VIDEO)

Programul partidelor din cadrul rundei cu numărul III, se joacă pe 15 octombrie de la ora 15.30 pe terenul primelor echipe: Euro Şpring II – CS Ocna Mureş, Viitorul Biia – Şurianu Sebeş, Naţional Rădeşti – CSO Cugir, Progresul Fărău – AFC Pianu 2013, Mureşul Gâmbăş – Energia Săsciori, Hidromecanica Şugag – CIL Blaj, FC Lopadea Nouă – Mureşul Vinţu de Jos, Spicul Bucerdea – Euro Şpring I, AS Pănade – Rapid CFR Teiuş, FC Unirea Alba Iulia – FC Miceşti-derby-ul etapei se va juca pe Stadionul Cetate din Alba Iulia. (D.U.)

Citește în continuare

Uniriştii…cinci din cinci în week-end!

Cele cinci formaţii ale Unirii Alba Iulia angrenate în competiţiile din week-end-ul trecut au câştigat toate jocurile în care au fost implicate. Balul a fost deschis de către juniorii C (antrenor Adi Lopăzan) care au învins în deplasare pe Metalurgistul Cugir cu scorul de 4-0, au urmat juniorii A ai lui Bebe Brumaru (2-0 la Săcele), juniorii B antrenaţi de Vasi Ursu (1-0 la Săcele), seniorii lui Mihai Dăscălescu (foto alături de Andrei Zăgrean) şi Marcel Rusu care au câştigat în Cupa României cu Decebal Cricău (2-0) respectiv juniorii D (elevii lui Andrei Zăgrean s-au impus cu 4-1 în partida cu Rival Alba Iulia). “Sunt dătătoare de speranţe aceste victorii pe linie

Citește în continuare

Jucătorul etapei, Vali Drăgan (Olimpia Aiud)!

Vali Drăgan (foto în echipament alb), “căpitanul” Olimpiei Aiud a fost ales drept cel mai bun jucător al rundei desfăşurată în week-end-ul recent încheiat. Cele trei goluri marcate în victoria “olimpicilor” de la Cugir, în disputa cu CSO, au cântărit decisiv în luarea acestei decizii. Ajuns la cota 7 după primele cinci etape, aiudeanul este unul dintre cei mai constanţi jucători ai trupei pregătită de Remus Ţălnar şi un marcator consacrat.“Vali (n.a. Drăgan) reprezintă, alături de cei trei portari pe care-i avem în lot, Gânscă, Ranca şi Clipici, care sunt de valori egale, apărătorii Oniga şi Szekely, mijlocaşii Cotoară şi Antonescu şi atacantul Paul Muntean,

Citește în continuare

Miercuri, 24 septembrie, va avea loc tragerea la sorți pentru stabilirea etapei cu numărul 3 din cadrul Cupei României – faza judeţeană!

În weekend-ul care tocmai a trecut, s-a desfășurat etapa cu numărul 2 a Cupei României, faza județeană 2014-2015. După jocurile organizate în această etapă a competiției, s-au calificat mai departe 10 echipe de Liga a V-a, după cum urmează: AS Euro Șpring II, AS Progresul Fărău, AFC Unirea 1924 Alba Iulia, AS Hidromecanica Șugag, AS Viitorul Biia, AS Pănade, AS Spicul Bucerdea, AS FC Lopadea Nouă, AS Mureșul Gâmbaș și AS Național Rădești (echipă care s-a calificat direct, în urma tragerii la sorți, efectuată după prima etapă a actualei ediții). Miercuri, 24 septembrie, de la ora

Citește în continuare
Închideți meniul