Unde mergem în week-end?

În condiţiile în care în week-end-ul trecut majoritatea echipelor din judeţ au evoluat pe teren propriu, lucrurile s-au schimbat aproape în totalitate în acestă săptămână din moment ce doar baschetbalistele de la CSU Alba Iulia au programat un nou joc pe teren propriu. Dar iată programul manifestărilor sportive din următoarele trei zile:

*VINERI: FOTBAL (Liga a III-a Seria a 6-a, CS Zlatna – Unirea Floreşti, stadion “Minaur” din Zlatna, ora 14.00).

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Greu de răspuns la această întrebare, sâmbătă fiind de altfel o zi cu adevărat “criminală” pentru iubitorii sportului obligaţi să aleagă cu grijă din întreaga ofertă a partidelor în care sunt angrenate formaţiile din judeţ!

SÂMBĂTĂ: FOTBAL, Trofeul Gheorghe Ene şi Trofeul Gheorghe Ola (copii, sala de sport din Vinţu de Jos, ora 10.00); HANDBAL FEMININ, Divizia A, Seria B (sala sporturilor “Florin Fleşeriu” din Sebeş, Handbal Club Alba Sebeş – Universitatea Reşiţa, ora 11.00); FOTBAL, Liga a II-a, Seria Vest

Citește în continuare

Liga a IV-a, etapa a 12-a!

Derby-ul de mâine de la baza sportivă din Drâmbar, ora 11.30, dintre ocupantele locurilor doi, Europa Alba Iulia (26 puncte), respectiv trei, Sportul Sebeş (24 puncte), reprezintă cu siguranţă capul de afiş al etapei şi va conta decisiv în stabilirea campioanei de toamnă în Liga a IV-a.

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În şedința din data de 28 octombrie a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba (Cupa României) s-au dictat următoarele sancţiuni:

Adrian Dumitru, jucător AS Cetatea Cetatea de Baltă, 1 etapă suspendare.

Industria Galda de Jos, pierde 3-0 în favoarea AS Inter Ciugud și penalitate 50 lei.

Sportul Livezile, pierde 3-0 în favoarea Voința Beldiu și penalitate 150 lei.

Citește în continuare

Atenţie, se trece la ora de iarnă!

În acest week-end, în noaptea de sâmbătă-29.10.2011 spre duminică-30.10.2011, se trece la ora de iarnă, ora 4.00 devenind ora 3.00, astfel încât ziua de duminică-30.10.2011 va fi cea mai lungă zi a acestui an, dar se va însera mai devreme. Comisia de competiții a hotărât programarea jocurilor care se vor disputa duminică-30.10.2011 (după-amiaza) de la ora 15.00, atât la Liga a IV-a seniori (jocul Dalia Sport Daia Română-Olimpia Aiud), cât și la Liga a V-a. Jocul de Juniori A1-Liga a IV-a dintre Dalia Sport și Olimpia Aiud va începe la ora 13.00. (ajfalba.ro)

Citește în continuare
Închideți meniul