Liga a 4-a, etapa a 14-a

Partidele din cadrul penultimei etape a turului Ligii a 4-a se vor disputa după următorul program:

*astăzi, 20 noiembrie: *Europa Alba Iulia – Recolta Galda de Jos (se joacă de la ora 11.30). Arbitri: Al. Deneş – Alba Iulia, Şerban Scheau şi Călin Scheau – ambii din Sebeş. Observator: Ştefan Vescan – Aiud.

*FC Cugir – Viitorul

Citește în continuare

“Fluieraşii” şi-au făcut din nou datoria!

Arbitri delegaţi să conducă în week-end-ul trecut partidele organizate de către Asociaţia Judeţeană de Fotbal Alba, în Liga a 4-a respectiv Liga a 5-a, au trecut cu brio examenul notele acordate acestora fiind cuprinse între 7,8 şi 8,9. Astfel, Bogdan Cenuşă (Ighiu) la meciul de juniori dintre CSO Cugir şi Perla Jidevei, şi Horaţiu Baidoc (Aiud) au fost notaţi “doar” cu 7.8 în vreme ce la capitolul “premianţilor” îi putem aminti pe Radu Lazea (Aiud)8,9 la jocul Cuprirom Abrud – Performanţa Ighiu (Liga a 4-a) respectiv 8,6 la întâlnirea Mureşul Gâmbaş – Flamura

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

Comisia de Disciplină şi competiţii din cadrul AJF Alba a dat câştig de cauză, în şedinţa din 11 noiembrie, la” masa verde” celor de la Flamura Roşie Rădeşti în disputa cu Sportul Livezile din etapa a 10-a iar graţie, şi, acestui rezultat Flamura a preluat primul loc în seria a 2-a din cadrul Ligii a 5-a. Sancţiuni: 1.Robert Vass, jucător AS Fortuna Lunca Mureșului, 2 etape suspendare și penalitate 65 lei.

2.Adrian Colcer, jucător

Citește în continuare

Liga 4, etapa a 13-a

Astăzi s-au jucat întâlnirile Viitorul Sântimbru – Mureșul Oarda de Jos 4-1 şi Rapid CFR Teiuș –  Arieșul Apuseni Baia de Arieş 6-2. Clasamentul după terminarea rundei din acest week-end arată astfel:

 

1 Performanţa Ighiu 13 9 2 2 45 – 20 25 29p
2 Dalia Sport Daia Română 13 8 4 1 23 – 13 10 28p
3 CSO Cugir 13 7 5 1 46 – 18 28 26p
4 Europa Alba Iulia 13 8 2 3 36 – 14 22 26p
5 CS Ocna Mureş 13 8 2 3 31 – 20 11 26p
6 FC Cugir 13 7 2 4 45 – 26 19 23p
7 Viitorul Sântimbru 13 5 2 5   36-25 11 20p
8 Cuprirom Abrud 13 6 2 5 24 – 22 2 20p
9 Mureşul Oarda de Jos 13 5 3 5 24 – 27 -3 18p
10 Arieşul Apuseni Baia de Arieş 13 5 1 7 30 – 40 -10 16p
11 Viitorul Unirea 13 4 3 6 32 – 36 -4 15p
12 Rapid CFR Teiuş 13 3 3 7 23 – 30 -7 12p
13 Olimpia Aiud 13 4 0 9 13 – 33 -20 12p
14 Metalul Aiud 13 3 1 9 10 -38 -28 10p
15 Recolta Galda de Jos 13 3 0 10 10 – 38 -28 9p
16 Perla Jidvei 13 1 2 10 16 – 45 -29 5p

 

Citește în continuare

Cinci echipe întinse pe distanţa a doar trei puncte!

Sâmbătă în cadrul Ligii a 4-a, etapa cu numărul 13, s-au înregistrat următoarele rezultate: Cuprirom Abrud – Performanța Ighiu 2-2; Dalia Sport Daia Română – FC Cugir 3-2; Viitorul Unirea – Europa Alba Iulia 1-4; CSO Cugir – Perla Jidvei 11-0; Recolta Galda de Jos – Olimpia Aiud 1-2; Metalul Aiud – CS Ocna Mureș 3-2. Astăzi, meciurile au început la ora 11.30, au loc întâlnirile Viitorul Sântimbru – Mureșul Oarda de Jos

Citește în continuare

Liga a 4-a, etpa a 13-a

Partidele programate în cadrul rundei cu numărul 13 sunt următoarele:

Astăzi: Cuprirom Abrud – Performanţa Ighiu (ora 11.30). Arbitru Radu Lazea (Aiud); CSO Cugir – Perla Jidvei (ora 15.00). Arbitru Adrian Damian (Blaj); Viitorul Unirea – Europa Alba Iulia (ora 15.00). Arbitru Sergiu Popa (Aiud); Metalul Aiud – CS Ocna Mureş (ora 15.00). Arbitru Dan Monea (Cluj); Recolta Galda de Jos – Olimpia Aiud (ora 15.00). Arbitru Florin Potora (Turda); Dalia Sport Daia Română – FC Cugir (ora 15.00). Arbitru Valentin Drăgan (Aiud).

Mâine: Rapid CFR Teiuş – Arieşul Apuseni Baia de Arieş (ora 11.30). Arbitru Ioan Domşa (Aiud); Viitorul Sântimbru – Mureşul Oarda de Jos (ora 11.30). Arbitru Cosmin Georgiu (Aiud). (D.U.)

Citește în continuare

Note mari pentru arbitri!

Brigăzile de arbitri care au oficiat în etapa programată la sfârşitul săptămânii trecute în competiţiile organizate de AJF Alba, Liga a 4-a respectiv Liga a 5-a, au primit note bune spre foarte bune din partea observatorilor care le-au supervizat “activitatea”. Astfel, în Liga a 4-a notele centralilor au fost cuprinse între 7,8 (albaiulianul Nicuşor Marcu la jocul Performanţa Ighiu – Viitorul Sântimbru) şi 8,8 (clujeanul Dan Monea la întâlnirea Europa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română), în vreme ce în Liga a 5-a aiudeanul Radu Lazea a primit nota 7,5 la derby-ul AS Pănade – Viitorul Biia din seria 1 în timp ce asistentul albaiulian Alexandru Vodă a fost notat cu 9 la jocul Iezerul Ighiel – Andreas Alba Iulia. (D.U.)

Citește în continuare

Liga a 4-a, etapa a 12-a

                 
Rezultatele complete ale etapei cu numărul 12 au fost următoarele:*Europa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română 0-1: Bişboacă (73). La meci au fost prezenţi antrenorii Fane Fogoroşi, Mihai Dăscălescu şi Ioan Ilie, care au asistat la o partidă echilibrată în care inspiraţia lui Paul Ciucă (n.a. antrenorul oaspeţilor dar şi jucător activ la CS Zlatna) s-a dovedit a fi decisivă din moment ce Bişboacă a marcat la doar trei minute după ce a fost introdus în teren! (Titi IANCU – Drâmbar)

*FC Cugir – Rapid CFR Teiuș 6-2: Micu (14), Dogăroiu (59), Padurean (79), Lespezean (87), Teban (89) respectiv Cetean (35), Ov. Crişan (90+2).

*CS Ocna Mureș – CSO Cugir 2-2:A. Gherman (13), Raţiu (70) respectiv Iovănescu (43) şi A. Petcu (45+2).

*Perla Jidvei – Cuprirom Abrud 1-3: D. Popa (62) respective Borza (20), Miheţ (44, 76).

*Mureșul Oarda de Jos – Recolta Galda de Jos 2-0: G. David (18), Păcurar (58).

*Arieșul Apuseni Baia de Arieş – Metalul Aiud 3-1: Marc (43), Praţa (90+1), Dumitraş (90+3) respectiv Damian (3). Gazdele s-au impus după un meci dramatic prin două goluri reuşite în minutele de prelungire, 90+1 şi 90+3!

*Olimpia Aiud – Viitorul Unirea 3-2: R. Barbu (11), Maxim (13), R. Suciu (23) respectiv Chesnoiu (38) şi N. Popa (84). H. Marian (Olimpia) a fost eliminat în minutul 90+3.

*Performanța Ighiu – Viitorul Sântimbru 3-1: Barbu (4, 23), S. Turuş (63) respectiv Herepean (89). (D.U.)

Clasament

1 Performanța Ighiu 12 9 1 2 43 – 18 28p
2 CS Ocna Mureș 12 8 2 2 29 – 17 26p
3 Dalia Sport 12 7 4 1 20 – 11 25p
4 FC Cugir 12 7 2 3 43 – 23 23p
5 Europa Alba Iulia 12 7 2 3 32 – 13 23p
6 CSO Cugir 12 6 5 1 35 – 18 23p
7 Cuprirom Abrud 12 6 1 5 22 – 20 19p
8 Mureșul Oarda de Jos 12 5 3 4 23 – 23 18p
9 Viitorul Sântimbru 12 5 2 5 32 – 24 17p
10 Arieșul Apuseni 12 5 1 6 28 – 34 16p
11 Viitorul Unirea 12 4 3 5 31 – 32 15p
12 Rapid CFR Teiuș 12 2 3 7 17 – 28 9p
13 Olimpia Aiud 12 3 0 9 11 – 32 9p
14 Recolta Galda de Jos 12 3 0 9 9 – 36 9p
15 Metalul Aiud 12 2 1 9 13 – 41 7p
16 Perla Jidvei 12 1 2 9 16 – 34 5p
               
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
Citește în continuare

Derby la Drâmbar:Europa – Dalia!

Partidele programate în cadrul etapei cu numărul 12 din Liga a 4-a se vor disputa după următorul program:

*Sâmbătă, 6 noiembrie: *Europa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română (ora 11.30, se joacă la Drâmbar). Arbitri: Dan Monea (Cluj), Florin Potora (Turda) şi Alin Damian (Turda); Observator: Virgil Lup (Aiud).

*FC Cugir – Rapid CFR Teiuş (ora 11.30). Arbitri: Radu Lazea (Aiud), Andrei Benke (Alba Iulia) şi Daniela Sârbu (Alba Iulia); Observator: Ionel Metea (Ocna Mureş).

*Perla Jidvei – Cuprirom Abrud (ora 15.00). Arbitri: Cosmin Georgiu, Rare; Gânscă şi Daniel Popa (toţi din Aiud); Observator: Augustin Damian (Blaj).

*Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Metalul Aiud (ora 15.00). Arbitri: Mihai Florea (Blaj), Cristian Man (Alba Iulia) şi Vasile Dărămuş (Alba Iulia); Observator: Gheorghe Petca (Alba Iulia).

*CS Ocna Mureş – CSO Cugir (ora 15.00). Arbitri: Corneliu Aron (Alba Iulia), Rareş Mulea şi Horea Dan (ambii din Aiud); Observator: Horea Lencu (Alba Iulia).

*Mureşul Oarda de Jos – Recolta Galda de Jos (ora 15.00). Arbitri:Ioan Domşa, Flavius Câmpean şi Rareş Chiorea (toţi din Aiud); Observator: Marcel Neagu (Teiuş).

*Duminică, 7 noiembrie:*Olimpia Aiud – Viitorul Unirea (ora 11.30). Arbitri: Florin Hanca (Aiud) Darisu Mureşan (Alba Iulia) şi Adrian Marian Croitoru (Zlatna); Observator: Dorin Danciu (Alba Iulia).

*Performanţa Ighiu – Viitorul Sântimbru (ora 11.30). Arbitri: Nicuşor Marcu, Alexandru Vodă şi Aurelian Beca (toţi din Alba Iulia); Observator: Ioan Mărginean (Alba Iulia). (D.U.)

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

Cu excepţia lui Marian Găldean (LPS Sebeş) care va sta pe bară patru runde, în rest Comisia de Disciplină din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Alba a fost mai blândă în şedinţa de miercuri, semn că fotbaliştii au înţeles că trebuie să fie mai preocupaţi de fotbal decât de alte “sporturi”. Sancţiuni:

 

1.Cristian Boți, jucător AS Perla Jidvei, 1 etapă suspendare.

2.Gligor Varvara, jucător CS Performanța Ighiu, 1 etapă suspendare și penalitate 25 lei.

3.Cosmin Stan, jucător CS Cuprirom Abrud, 1 etapă suspendare și penalitate 25 lei.

4.Gabriel Boldea, jucător AS Crăciunelul de Jos, 6 etape suspendare și penalitate 200 lei.

5.Cosmin Benea, jucător AS Viitorul Sântimbru, 1 etapă suspendare.

6.Ovidiu Meteșan, jucător AS Viitorul Sântimbru, 1 etapă suspendare.

7.Andrei Dănilă, jucător AS Viitorul Tărtăria, 1 etapă suspendare.

8.Tiberiu Isăilă, jucător AS Langentahl Valea Lungă, 1 etapă suspendare.

9.Răzvan Pașca, jucător AS Galactic Club Alex, 1 etapă suspendare și penalitate 20 lei.

10.Ionuţ Rahoveanu, jucător FC Unirea 2006 Alba Iulia, 1 etapă suspendare.

11.Marcel Găldean, jucător LPS Sebeș, 4 etape suspendare și penalitate 50 lei.

12.AS Sportul Pianu, pierde 3-0 în favoarea AS Independența Cut și penalitate 125 lei.

13.AS Sportul Pianu, penalitate 40 lei pentru neachitare barem arbitraj.

14.AS Landulet Petrisat pierde 3-0 în favoarea AS Partizanii Sânmiclăuș și penalitate 40 lei.

15.ACSM Metalul 2007 Aiud, pierde 3-0 (seniori Liga a IV-a) în favoarea FC Cugir și penalitate 60 lei. (D.U.)

 

 

Citește în continuare
Închideți meniul