Liga a III-a, etapa a 15-a!

Trupa de pe malul Ampoiului a înregistrat primul success pe teren propriu tocmai în ultima etapă a turului Ligii a III-a, Seria a 6-a, în meciul cu “satelitul” celor de la CFR Cluj, la care au evoluat portarul Stăncioiu şi atacantul Bakary Sare, Scorul final, cu un neverosimil 4-0 la pauză în favoarea amfitrionilor, a fost de 4-2, goluri marcate de M. Rusu (9,30), I. Marin (20), R. Anca (34) respectiv Ayman Karabat (62) şi Mocan (77 din 11 metri, fază la care portarul Buadai a fost eliminat). Dorel Mureşan a mizat pe Budai – Sucală, Al. Man, Cecălăcean, Mânecan, Andrea, I. Marian (61, Farcaş), Kiraly, Arsene (75, Ungureanu), M. Rusu (77, Cocârcă), R. Anca (90, Dragomir), pe bancă aflându-se R. Brie, P. Brie şi Borcea. Celelalte rezultate:
Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Ofertă bogată în acest sfârşit de săptămână în ceea ce priveşte manifestările sportive în care sunt angrenate echipele din judeţ.

VINERI: PREMIEREA SPORTIVILOR DE LA CS UNIREA ALBA IULIA (ora 11.00, Sala Unirii de la Muzeul Unirii din Alba Iulia); FOTBAL (CS Zlatna – CFR Cluj II, stadionul din Zlatna, Liga a a III-a, Seria a 6-a, ora 14.00); TENIS DE CÂMP (Cupa Unirii, sala Colegiului Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan”, Colegiului Tehnic „Apulum”, Şcoala cu clasele I-VIII „Vasile Goldiş”, ora 14.00); BOX (Memorialul „Nicolae Linca” la Box, sala de box „N. Linca” (fosta CT 12) de lângă LPS din Alba Iulia, ora 16.00).

Citește în continuare

Ei ne fluieră în week-end!

Meciul dintre CS Zlatna  şi CFR Cluj II, programat vineri, ora 14.00 pe arena Minaur de pe malul Ampoiului, şi contând pentru runda cu numărul 15 din Liga a III-a, Seria a 6-a, va fi arbitrat de Daniel Nicolae Neagoe (Timişoara), Alin Marian Botaş (Timişoara) şi Gabriel Florin Golosie (Lugoj), supervizaţi de Traian Marcu (Sibiu) şi Călin Orbănaş (Hunedoara). Altfel, partida, sâmbătă ora 11.00, Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia din etapa a 15-a a Ligii a II-a, Seria Vest, va fi arbitrat de o brigadă alcătuită din Florin Ghimbăşan (Braşov), Bogdan Daniel Hârlab (Braşov) şi Dan Lucian Ilieş (Braşov), rezervă Cristian Cosmin Braşovean (Cluj-Napoca), supervizată de Grigore Macavei (Deva) şi Costin Dan (Zalău). În altă ordine de idei,

Citește în continuare

Liga a III-a, etapa a 14-a!

Rezultatele înregistrate în penultima etapă a Ligii a III-a, Seria a 6-a au fost următoarele:

FC Zalău – FCM Târgu Mureş II 2-2: Gorga (2), Surducan (84) / Eremia (6), Bartok (72).

Unirea Floreşti – Sănătatea Cluj 1-3: Morar (5) / R. Rus (25), B. Rus (41), Ghiorma (63).

CSM Corona Braşov – CS Zlatna 4-0: Istrate (33-pen, 68), Chirciu (44), Sătmar (79), conjudeţenii mizând pe Budai (80. Cocârcă) – Sucală, Cecălăcean, Al. Man, Mânecan, Kiraly, M. Rusu, Anca (74, Dragomir), Marian (70, P. Brie), Arsene, Ungureanu (39, Farcaş).

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Odată cu încheierea turului în Divizia A, Seria B la handbal feminin respectiv a Diviziei A2, Seria Vest la volei feminin, oferta de sfârşit de săptămână este mult mai săracă.

*VINERI: FOTBAL, (Corona Braşov – CS Zlatna, ora 14.00, Liga a  III-a, Seria a 6-a).

*SÂMBĂTĂ: FOTBAL (Unirea Alba Iulia – Juventus Colentina Bucureşti, ora 11.00, stadion Cetate din Alba Iulia, Liga a II-a, Seria Vest); FOTBAL (Meciuri din Liga a IV-a, Etapa a 14-a, ora 11.30 respectiv 15.00); BASCHET FEMININ (ICIM Arad – CS Universitatea Alba Iulia, ora 17.00, sala sporturilor Arad, Divizia A).

Citește în continuare

Ei ne fluieră în week-end!

Meciul de mâine, ora 14.00, dintre ASC Corona 2010 Brasov  şi CS Zlatna din cadrul etapei cu numărul 14, Liga a III-a, Seria a 6-a, va fi arbitrat de Daniel Vasile Pop (Piteşti), Romică Bîrdeş (Piteşti) şi Mihai Marian Ionescu (Suseni – Argeş), supervizaţi de Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) şi Grigore Boca (Cluj-Napoca). Partida de pe stadionul Cetate din Alba Iulia dintre FC Unirea Alba Iulia SA şi Juventus Colentina Bucureşti contând pentru runda a 14-a din Liga a II-a, Seria Vest, va fi arbitrată de o brigadă alcătuită din Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara), Cantemir Constantin Mihai Cantemir (Voila) şi Monica Rigo (Cluj-Napoca), rezervă Teodora Albon (Cluj-Napoca), în vreme ce observatori au fost delegaţi Nicu Florescu (Sibiu) şi Dorel Purdea (Bucureşti).

Citește în continuare

CS Zlatna – Unirea Floreşti 0-1!

Gruparea de pe malul Ampoiului pare a nu se regăsi deloc în acest tur de campionat şi a bifat cel de-al patrulea eşec consecutiv în actualul sezon din Seria a 6-a a Ligii a III-a. De această dată, rolul “călăului aurarilor” a fost jucat de echipa din Floreşti care a dat lovitura de graţie în minutul 90 al jocului disputat pe arena de pe malul Ampoiului. În distribuţia Budai – Sucală, Marian, Al. Man, Mânecan, Arsene, Farcaş (86, Borcea), Kiraly, R. Anca (57, Andrea), Ungureanu (57, P. Brie), Rusu (Cocârcă – R. Brie, Cecălăcean), elevii lui Dorel Mureşan se situează pe penultimul loc al clasamentului, au doar 6 puncte acumulate în 13 runde şi minus 15 la adevăr…

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

În condiţiile în care în week-end-ul trecut majoritatea echipelor din judeţ au evoluat pe teren propriu, lucrurile s-au schimbat aproape în totalitate în acestă săptămână din moment ce doar baschetbalistele de la CSU Alba Iulia au programat un nou joc pe teren propriu. Dar iată programul manifestărilor sportive din următoarele trei zile:

*VINERI: FOTBAL (Liga a III-a Seria a 6-a, CS Zlatna – Unirea Floreşti, stadion “Minaur” din Zlatna, ora 14.00).

Citește în continuare

Ei ne fluieră în week-end!

Meciul CS Zlatna – Unirea Floreşti, vineri cu începere de la ora 14.00, din cadrul etapei cu numărul 13 din Liga a III-a, Seria a 6-a va fi arbitrat de Dorian Barzuca (Lugoj), Cristian Ionuţ Pleşa (Timişoara) şi Călin Flavius Radosav (Timişoara), în vreme ce observatori au fost delegaţi Dănuţ Sopa (Sibiu) şi Dan Jiga (Bistriţa). Partida dintre FC Argeş şi Unirea Alba Iulia, etapa cu numărul 13 din Liga a II-a, Seria Vest, sâmbătă de la ora 11.00, a fost încredinţată unei brigăzi formată din Florin Miron (Bucureşti), Adrian Vidan (Bucureşti) şi Vasile Marinescu (Bucureşti), rezervă Ion Marius Marodin (Bucureşti), supervizată de Florin Verigeanu (Râmnicu Valcea) şi Viorel Leşeanu (Giurgiu).

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Greu de răspuns la această întrebare, sâmbătă fiind de altfel o zi cu adevărat “criminală” pentru iubitorii sportului obligaţi să aleagă cu grijă din întreaga ofertă a partidelor în care sunt angrenate formaţiile din judeţ!

SÂMBĂTĂ: FOTBAL, Trofeul Gheorghe Ene şi Trofeul Gheorghe Ola (copii, sala de sport din Vinţu de Jos, ora 10.00); HANDBAL FEMININ, Divizia A, Seria B (sala sporturilor “Florin Fleşeriu” din Sebeş, Handbal Club Alba Sebeş – Universitatea Reşiţa, ora 11.00); FOTBAL, Liga a II-a, Seria Vest

Citește în continuare
Închideți meniul