Dorit insistent de Unirea, Felindean le-a marcat 4 goluri! (FOTO-VIDEO)

Fost component al selecţionatei judeţene Under 16, în prezent legitimat la Olimpia Aiud, atacantul Marius Felindean (n.a născut în 1995) este dorit insistent de divizionara secundă, gruparea din Cetatea Marii Uniri fiind interesată de altfel de mai multă vreme de serviciile fotbalistului care ar putea participa la antrenamentele uniriştilor chiar din cursul săptămânii viitoare. Astăzi în amicalul de la Aiud, dintre formaţiile de juniori ale Olimpiei şi UniriiAlba Iulia (grupa juniorilor B pregătiţi de Bebe Brumaru), Marius Felindean a marcat patru din cele şapte goluri ale gazdelor (celelalte trei fiind marcate de Vlad Anton un alt puştan de viitor al Olimpiei!), scor final 7-6! Au jucat următorii:

Citește în continuare

Se stabilesc campioanele judeţene!

Sâmbătă, 5 noiembrie, în sala de sport din Vințu de Jos, vor avea loc jocurile care vor stabili campioanele județene ale competițiilor rezervate copiilor: Trofeul Gheorghe Ola respectiv Gheorghe Ene – ediția 2011. Programul zilei respective este următorul:

ora 10.00 – Gheorghe Ene (semifinală): AS Unirea Juniors Alba Iulia-AS FC Rival Alba Iulia;

ora 10.50 – Gheorghe Ola: AS FC Rival Alba Iulia-AS Viitorul Abrud;

ora 11.40 – Gheorghe Ene (semifinală): LPS Sebeș-AS Europa Alba Iulia;

Citește în continuare

Juniorii Unirii au pierdut în Arinii Sebeşului!

Etapa a 9-a din Seria a 5-a din cadrul Campionatelor Naţionale de juniori a programat, duminică, în “Arini” derby-ul judeţean dintre LPS Sebeş şi FC Unirea Alba Iulia, ambele meciuri fiind câştigate de amfitrioni. A fost o dublă încărcată de nervi, tensiune şi evenimente, cu 6 eliminări (câte trei din fiecare tabără, 4 la disputa juniorilor mari, între care şi internaţionalul Schuller de la “alb-negri”). Dar iată rezultatele înregistrate: *juniori A, LPS Sebeş (antrenor Daniel Popa) – FC Unirea Alba Iulia (antrenor Vasile Ursu) 2-0 (1-0). Formaţia albaiuliană se situează pe locul al treilea (22 puncte), cu 5 victorii, două remize şi două eşecuri;

Citește în continuare

Turneul Gheorghe Ene!

Rezultatele înregistrate în partidele care au avut loc sâmbătă în sala de sport din Vinţu de Jos au fost următoarele:

AS Europa Alba Iulia 0-4 AS Unirea Juniors Alba Iulia
CS Navobi Alba Iulia 0-4 FC Unirea 2006 Alba Iulia
LPS Sebeș 4-2 AS FC Rival Alba Iulia
AS Europa Alba Iulia 3-1 CS  Navobi Alba Iulia
AS Unirea Juniors Alba Iulia 2-1 FC Unirea 2006 Alba Iulia
LPS Sebeș 4-0 AS Drum Nou Bistra
Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Ofertă interesantă pentru microbişti şi în acest sfârşit de săptămână, cu întâlniri în care sunt angrenate echipele din judeţ.

VINERI: FOTBAL, Liga a III-a, Seria a 6-a (CS Zlatna – Voinţa Livezile, ora 15.00, Stadion “Minaur” din Zlatna).

SÂMBĂTĂ: FOTBAL, Trofeul Gheorghe Ene (Sala de Sport din Vinţu de Jos cu începere de la ora 9.50); RUGBY, Campionatul Naţional U 18-zona Transilvania (turneu RC Cugir, la Timişoara, cu începere de la ora 10.45);

Citește în continuare

A început Trofeul “Gheorghe Ola”!

Sala de sport din Vinţu de Jos a găzduit jocurile din cele 3 grupe stabilite ale Trofeului “Gheorghe Ola”. În competiţia rezervată copiilor născuţi după 1 ianuarie 2002 s-au înscris 9 echipe, consemnându-se rezultatele: *Grupa A: Rival Alba Iulia – CS Navobi 7-1, Rival Alba Iulia – Unirea Juniors 1-1, CS Navobi Alba Iulia – Unirea Juniors Alba Iulia 2-3; *Grupa B: Viitorul Abrud – Viitorul Sântimbru 3-0, Viitorul Abrud – Drum Nou Bistra 10-0, Viitorul Sântimbru – Drum Nou Bistra 0-3; *Grupa C: CSŞ Blaj – Europa Alba Iulia 2-1, CSŞ Blaj – FC Unirea Alba Iulia 0-3, Europa Alba Iulia – FC Unirea Alba Iulia 0-5. Câştigătoarele grupelor, Rival Alba Iulia, Viitorul Abrud şi FC Unirea 2006 Alba Iulia

Citește în continuare

Încă o dublă pentru juniorii Unirii!

Juniorii A (antrenor Vasi Ursu) au câştigat cu scorul de 6-0 (2-0), goluri G. Croitoru 2, Bretoiu, Morar, Coţolan şi Contor, meciul cu CSŞ Şoimii Sibiu contând pentru etapa a 8-a din Seria a 5-a a Campionatului Naţional. Echipa albaiuliană i-a cuprins pe Weber – Stan, Schuller, Dendiu, Cr. Ivaşcu, Contor, Vlaic, Voicu, Căt. Ivaşcu, Moga, G. Croitoru (Olălău, Morar, Oniche. Coţolan, Kucinski). Echipa de juniori B (antrenor Bebe Brumaru) s-a impus cu scorul de 2-0 (2-0), punctele au fost reuşite de Rus şin Lasconi, în partida cu formaţia similară a celor de la CSŞ Şoimii Sibiu iar garnitura trimisă în teren a fost alcătuită din Popa – Rus,

Citește în continuare
Închideți meniul