Laureaţii Cupei Hagi Danone respectiv juniori E!

La terminarea celor două întreceri fotbalistice, AJF Alba a organizat festivităţile de premiere aferente şi a acordat următoarele premii individuale: *Cupa Hagi Danone: Raul Steau (Unirea Juniors) – cel mai tehnic jucător, Răzvan Pitea (Metalul Aiud) – golgheter, Dragoş Varga (Langenthal Valea Lungă) – cel mai bun portar, Bogdan Mailat (Langenthal Valea Lungă) – premiu special; *juniori E: Radu Pocol (Viitorul Abrud) – cel mai tehnic jucător, Andrei Roşu (Unirea Juniors Alba Iulia) – golgheter, Tudor Mărginean (FC Unirea Alba Iulia) – cel mai bun portar, Andrei Mărginean (CS Zlatna) şi Alexandru Dan (FC Unirea Alba Iulia) – premiu special. Conform FRF, Langenthal Valea Lungă va evolua la Sibiu (în zona 5),

Citește în continuare

Sângele apă nu se face!

Fostul preşedinte al Unirii Alba Iulia, Ioan “Limoniu'” Mărginean (foto, acum în staff-ul celor de la Universitatea Cluj), nu a uitat de unde a plecat şi a invitat echipele de juniori A respectiv B ale grupării din Cetatea Marii Uniri la jocul din această seară dintre Universitatea Cluj şi Steaua Bucureşti, programat cu începere de la ora 19.00 pe Cluj Arena. Astfel, 40 de unirişti, însoţiţi de antrenorii Vasi Ursu, Bebe Brumaru, Alexandru Lopăzan şi Florin Barbu, au plecat la bordul unui autocar (n.a. oferit cu generozitate de către firma Livio Dario din Alba Iulia) spre oraşul de pe malul Someşului unde îi vor putea urmări live pe Claudiu Niculescu, Cristi Tănase…Un gest frumos, pe care îl salutăm! (D.U.)

Citește în continuare

Regal fotbalistic la Winner’s Club Ţălnar! (GALERIE FOTO VIDEO)

Nu este niciun fel de exagerare când folosesc termenul REGAL! De asta am avut parte duminică după amiaza la baza sportivă Winner’s Club Ţălnar din Alba Iulia la ultimele jocuri din cadrul Cupei Hagi Danone (Langentahl Valea Lungă a câştigat cu scorul de 3-2 finala cu Metalul Aiud) respectiv campionatului judeţean al juniorilor E (competiţie adjudecată de Unirea Juniors Alba Iulia).

Citește în continuare

Finală “bombă” în Cupa Hagi Danone: Metalul Aiud – Langentahl Valea Lungă!

La baza Winner’s Club Țălnar, în jocurile semifinale programate în Cupa Hagi-Danone 2012 (faza județeană), s-au înregistrat astăzi următoarele rezultate: Metalul Aiud-Unirea Juniors Alba Iulia 1-0; Langenthal Valea Lungă-Unirea Alba Iulia 2-2 (3-2 la loviturile de departajare), astfel că în finala competiției județene, vom avea duminică-11 martie 2012 următoarele jocuri: ora 13.00 – finala mică : Unirea Juniors Alba Iulia-Unirea Alba Iulia; ora 14.00 – finala mare : Metalul Aiud-Langenthal Valea Lungă.

Citește în continuare

CS Zlatna – FC Hunedoara (juniori) 2-0!

“Aurarii” au câştigat, vineridimineaţă, ultimul joc de verificare din pauza competiţională, scor 2-0 (1-0), cu o echipă a juniorilor de la FC Hunedoara, golurile fiind înscrise de Drăgan (19) şi M. Rusu (52). Antrenorul Dorel Mureşan a mizat pe formula Tîrziu – Sucală, H. Marian, G. Toma, P. Pop – A. Câmpean, Kopandy, Lacatos, C. Suciu – M. Morar, Oct. Drăgan, iar după pauză au mai intrat Cocîrcă, Gavrilă, I. Marian, Mânecan, Al. Man, M. Rusu, P. Dîrjan (n-au evoluat din motive medicale Kiraly, Sg. Pop, Cucuruzan şi Tămăşan). CS Zlatna va debuta în retur vinerea viitoare, acasă cu Unirea
Ungheni. (D.U.)

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Multe meciuri în acest sfârşit de săptămână, o ofertă bogată pentru iubitorii sportului aşa că…

VINERI: FOTBAL AMICAL, CS Zlatna – FC Hunedoara 2 (stadion Pielarul din Sebeş, ora 10.00); BASCHET FETE, LPS Alba Iulia – CSŞ Bega Timişoara (turneu semifinal U 13, sala de sport LPS Alba Iulia, ora 16.30).

SÂMBĂTĂ: FOTBAL COPII, Cupa Hagi-Danone şi Juniori E (Baza sportivă Winner’s Club Ţălnar din Alba Iulia, ora 10.00); BASCHET FETE, LPS Alba Iulia – LPS Galaţi

Citește în continuare

Cupa Hagi-Danone și Juniori E!

Imprimare
Comisia de copii și juniori, de comun acord cu reprezentanții echipelor calificate în semifinalele cupei Hagi-Danone 2012 și echipelor participante la campionatul juniorilor E, a hotărât modificarea programării inițiale a jocurilor din finalul celor două competiții, pentru a nu se suprapune cu reluarea campionatelor de juniori C și D programată în 17 martie. Prin urmare, vom avea la baza Winners Club Țălnar (în week-end) următoarea programare a jocurilor: sâmbătă-10 martie: Juniori E: ora 10.00 : Rival Alba Iulia – Europa Alba Iulia; ora 11.00 : CSO Cugir – Viitorul Abrud; ora 12.00 : CS Zlatna – Unirea Alba Iulia; Unirea Juniors Alba Iulia stă (Metalul Aiud fiind retrasă din competiție); Cupa Hagi-Danone (semifinale): ora 13.00 : Metalul Aiud – Unirea Juniors Alba Iulia; ora 14.00 : Unirea Alba Iulia – Langenthal Valea Lungă; duminică-11 martie: Juniori E: ora 10.00 : Europa Alba Iulia – Unirea Juniors Alba Iulia; ora 11.00 :
Citește în continuare

Înfrângeri la limită pentru juniorii Unirii la Cluj!

UNIVERSITATEA CLUJ – UNIREA ALBA IULIA (juniori A) 2-1. Coţolan a punctat pentru albaiulieni care i-au folosit pe Weber – Cr. Ivaşcu, I. Stan, Dendiu, Căt. Ivaşcu, Mercurian, Vlaic, Coţolan, Contor, Drăghiciu, Toni Vlad (Clipici – Kucinski, Vodă). “Mă pot declara în general mulţumit de modul în care am jucat dar din păcate din nou am avut trei jucători de bază indisponibili şi aici mă refer la Bretoiu, Moga şi G. Croitoru. Suntem pe drumul bun în ceea ce priveşte nivelul de pregătire în vederea startului play-off-ului care va avea loc pe 17 martie” a punctat Vasi Ursu, antrenorul albaiulienilor.

Citește în continuare
Închideți meniul