Cupa Hagi Danone (ediţia 2011)

Rezultatele înregistrate, sâmbătă, în cadrul etapei cu numărul 5 a competiţiei găzduită de baza sportivă “Winner’s Club Ţălnar” au fost următoarele: Unirea Juniors Alba Iulia – Unirea Alba Iulia 0-8; Rival Alba Iulia – CSO Cugir 1-8; CSM Sebeş – Metalul Aiud 2-5; Viitorul Abrud – FC Lopadea Nouă 1-13. În runda cu numărul 6 se joacă Unirea Alba Iulia – Rival Alba Iulia, FC Lopadea Nouă – CSO Cugir, Metalul Aiud – Unirea Juniors Alba Iulia şi Viitorul Abrud – CSM Sebeş. (D.U.)

1 Metalul Aiud 5 5 0 0 48 – 6 42 20p
2 Unirea Alba Iulia 5 4 0 1 24 – 6 18 16p
3 CSO Cugir 5 3 0 2 27 – 9 18 12p
4 CSM Sebeș 5 3 0 2 16 – 11 5 12p
5 FC Lopadea Nouă 5 2 0 3 26 – 24 2 8p
6 Rival Alba Iulia 5 2 0 3 7 – 17 -10 8p
7 Unirea Juniors 5 1 0 4 8 – 37 -29 4p
8 Viitorul Abrud 5 0 0 5 4 – 50 -46 0p
Citește în continuare

Cupa Hagi Danone (ediţia 2011)

Rezultatele înregistrate în cadrul etapei cu numărul 4 a competiţiei, partidele s-au jucat sâmbătă la baza sportivă „Winner’s Club Ţălnar” din Alba Iulia, au fost următoarele: CSO Cugir – Unirea Juniors Alba Iulia 13-2; FC Lopadea Nouă – Rival Alba Iulia 3-4; Unirea Alba Iulia – CSM Sebeş 4-0; Metalul Aiud – Viitorul Abrud 22-1!!! În runda cu numărul 5 se joacă Unirea Juniors Alba Iulia – Unirea Alba Iulia, Rival Alba Iulia – CSO Cugir, CSM Sebeş – Metalul Aiud şi Viitorul Abrud – FC Lopadea Nouă. (D.U.)

Clasament

1 Metalul Aiud 4 4 0 0 43 – 4 39 16p
2 Unirea Alba Iulia 4 3 0 1 16 – 6 10 12p
3 CSM Sebeș 4 3 0 1 14 – 6 8 12p
4 CSO Cugir 4 2 0 2 22 – 8 14 8p
5 Rival Alba Iulia 4 2 0 2 6 – 12 -6 8p
6 FC Lopadea Nouă 4 1 0 3 13 – 23 -10 4p
7 Unirea Juniors 4 1 0 3 8 – 29 -21 4p
8 Viitorul Abrud 4 0 0 4 3 – 37 -34 0p
Citește în continuare

Gicu şi Cipri spre…Turcia!

Echipa naţională de tineret a României va disputa miercuri, 9 februarie, un joc amical, în deplasare, în compania formaţiei similare a Turciei. Partida se va disputa pe stadionul “19 Mayis” din Manisa (40 km de Izmir), începând cu ora locală 17.30, aceeaşi ca şi la Bucureşti. Este primul joc în care antrenorul principal Emil Săndoi va folosi în totalitate fotbalişti născuţi după 1 ianurie 1990, adică jucători eligibili pentru Campionatului European “UNDER 21” ediţia 2011 – 2013, al cărui turneu final se va desfăşura în Israel. Iată lotul convocat: portari – Alexandru PENA (AS Roma), Virgil DRĂGHIA (Juventus Bucureşti); fundaşi – Bogdan MUSTAŢĂ (Steaua Bucureşti II), Florian BULEICĂ (U Craiova), Sebastian MLADEN (AS

Citește în continuare

ÎN ATENȚIA POSESORILOR LICENȚEI „C” UEFA!

Posesorii licenței „C” UEFA a căror carduri au expirat în anii 2009, 2010 și nu au participat la acțiunea de reînnoire a licenței din data de 27 ianuarie 2011, le aducem la cunoștință faptul că acțiunea de reînnoire s-a extins până la data de 15 februarie 2011. Absența de la această acțiune atrage de la sine pierderea dreptului de a conduce o echipă și de a sta pe banca tehnică, în calitate de antrenor, în competițiile organizate de FRF și AJF Alba. NOTĂ: Nu se aplică taxă pentru această acțiune de reînnoire a licenței C. (ajfalba.ro)

Citește în continuare

ÎN ATENȚIA ANTRENORILOR!

Antrenorii posesori ai licenţei B U.E.F.A, şefi Centre de copii şi juniori, posesori ai licenţei A, care lucrează la copii şi juniori, posesori ai licenţei C UEFA sunt informaţi de către Comisia Tehnică despre organizarea începând cu acest an a unor acţiuni de perfecţionare pe categorii de vârstă, acţiuni la care sunt implicate şi staff-urile echipelor naţionale de juniori. Acţiunile de perfecţionare vor fi organizate la Casa Fotbalului, amfiteatrul “Nicolae Dobrin”, între orele 8.00 – 18.00, la următoarele date:

7.02 – acţiune de perfecţionare pentru

Citește în continuare

Cupa Hagi Danone (ediţia 2011)

Rezultatele înregistrate în cadrul rundei cu numărul 3 a copiilor născuţi în anul 1999 şi mai mici au fost următoarele

Unirea Juniors 3 : 0 Rival Alba Iulia
Metalul Aiud 13 : 0 FC Lopadea Nouă
Viitorul Abrud 0 : 7 Unirea Alba Iulia
CSM Sebeș 2 : 1 CSO Cugir

Clasament

1 Metalul Aiud 3 3 0 0 21 – 3 18 12p
2 CSM Sebeș 3 3 0 0 14 – 2 12 12p
3 Unirea Alba Iulia 3 2 0 1 12 – 6 6 8p
4 CSO Cugir 3 1 0 2 9 – 6 3 4p
5 Rival Alba Iulia 3 1 0 2 2 – 9 -7 4p
6 FC Lopadea Nouă 3 1 0 2 10 – 19 -9 4p
7 Unirea Juniors 3 1 0 2 6 – 16 -10 4p
8 Viitorul Abrud 3 0 0 3 2 – 15 -13 0p

Etapa viitoare programează, la sfârşitul săptămânii, partidele CSO Cugir – Unirea Juniors Alba Iulia, FC Lopadea Nouă – Rival Alba Iulia, Unirea Alba Iulia – CSM Sebeş şi Metalul Aiud – Viitorul Abrud. (D.U.)

Citește în continuare

Biroului Executiv al AJF Alba a decis!

Cu unanimitate de voturi, în temeiul Statutului AJF Alba, convoacă Adunarea Generală Ordinară a AJF Alba pentru ziua de sâmbătă, 26.02.2011, ora 11.00, la Universitatea “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia-amfiteatrul A9- cu ordinea de zi aprobată și prezentată în convocatorul anexat prezentei Hotărâri.

Aprobă informările prezentate de președinții comisiilor județene și solicită informații suplimentare cu privire la activitatea observatorilor și arbitrilor.

Aprobă calendarul competițional pentru retur, după cum urmează:

  1. Juniori C și D – 5 martie 2011, prima etapă a returului și 3 etape intermediare, din care două vor fi stabilit
Citește în continuare

Cupa Hagi Danone (ediţia 2011)

Rezultatele înregistrate în etapa cu numărul 2, partidele au loc la baza sportivă “Winner’s Club Ţălnar”, au fost următoarele: Rival Alba Iulia – CSM Sebeş 0-5; Unirea Alba Iulia – Metalul Aiud 1-5; CSO Cugir – Viitorul Abrud 6-1; FC Lopadea Nouă – Unirea Juniors Alba Iulia 9-2. (D.U.)

1 CSM Sebeș 2 2 0 0 12 – 1 11 8p
2 Metalul Aiud 2 2 0 0 8 – 3 5 8p
3 FC Lopadea Nouă 2 1 0 1 10 – 6 4 4p
4 CSO Cugir 2 1 0 1 8 – 4 4 4p
5 Unirea Alba Iulia 2 1 0 1 5 – 6 -1 4p
6 Rival Alba Iulia 2 1 0 1 2 – 6 -4 4p
7 Viitorul Abrud 2 0 0 2 2 – 8 -6 0p
8 Unirea Juniors 2 0 0 2 3 – 16 -13 0p
Citește în continuare

Întâlnire FRF-membrii afiliaţi

Săptămâna viitoare se reiau întâlnirile administraţiei FRF cu membrii afiliaţi. Iniţial, întâlnirea de la Sibiu era programată la hotelul “Vestem”, dar, locul reuniunii a fost schimbat, urmând ca evenimentul să fie găzduit de hotelul “Hilton”. Vă prezentăm mai jos programul acestei întălniri: – Sibiu, zona Nord-Vest / 23-24.01.2011 / organizator AJF Sibiu / hotel “Hilton”, Sibiu / participă cluburi din judeţele Sibiu, Mureş, Bistriţa Năsăud, Maramureş, Satu Mare, Sălaj, Bihor, Cluj, Alba, Arad (10 judeţe – 42 de membri afiliaţi). Desfăşurătorul acţiunii: Luni, 24.01.2011 – Sibiu, hotel “Hilton” ora 09.00 Începerea reuniunii, ora 10.15 Pauză, ora 10.30 Reluarea lucrărilor, ora 11.45 Pauză, ora 12.00 Reluarea lucrărilor, ora 13:00 Încheierea lucrărilor şi conferinţă de presă. (frf.ro)

Citește în continuare
Închideți meniul