Unirea Juniors Alba Iulia a câştgat Campionatul Speranţelor 2011!

Unirea Juniors Alba Iulia a ocupat locul 1 cu 24 puncte, 6 victorii şi o singură înfringere, cele mai multe goluri marcate (51) şi cele mai puţine goluri primite (4) în Campionatul Speranţelor 2011, competiţie care s-a încheiat duminică la Blaj. „La fel ca şi anul trecut, la turneul Gheorghe Ola, campioana judeţului Alba la copii născuţi în 2001, obiectivul nostru a fost ocuparea locului 1. Lotul de jucatori a fost format din: portari-Ovidiu Lazăr (cel mai bun portar al competiţiei,el fiind desemnat în această postură în ultimii 2 ani şi la 2000 şi la 2001), Antonio Doda;

Citește în continuare

Premii de 350 milioane de lei!

Sezonul competiţional 2010-2011 pentru fotbalul din Alba s-a încheiat duminică, 26 iunie, cu prilejul desfăşurării ultimei etape din Campionatul Speranţelor respectiv a jocului din finala Cupei României (ediţia 2011-2012), faza judeţeană precum şi a festivităţii de premiere, evenimente care au avut loc la Blaj şi au fost organizate foarte bine de AJF Alba.

Citește în continuare

AJF Alba şi-a desemnat premianţii!

Sezonul competiţional 2010-2011 pentru fotbalul din Alba se va încheia duminică, 26 iunie, cu prilejul desfăşurării ultimei etape din Campionatul Speranţelor respectiv a jocului din finala Cupei României (ediţia 2011-2012), faza judeţeană precum şi a festivităţii de premiere, evenimente ce vor avea loc la Blaj şi vor fi organizate de AJF Alba. Finala Cupei României, dintre Europa Alba Iulia şi Viitorul Sântimbru se va juca de la ora 18.00, pe terenul CSŞ Parc, precedată la ora 17.00 de premierea de final de sezon, cu distincţiile (cupe, diplome, medalii, tricouri, mingi)

Citește în continuare

Campionatul Speranţelor 2011

Rezultatele înregistrate în etapa de ieri au fost următoarele: Rival Alba Iulia – Unirea Alba Iulia 1-10; Metalul Aiud – Unirea Juniors Alba Iulia 2-5 (pas mare pentru albaiulieni în ceea ce priveşte câştigarea competiţiei); AS Drum Nou Bistra – ACS Doria Alba Iulia 3-1 (primul succes al micuţilor bistreni); CSO Cugir – Viitorul Abrud 1-7. Ultima rundă, duminică la Blaj cu începere de la ora 13.30, programează jocurile: Unirea Alba Iulia – AS Drum Nou Bistra; Unirea Juniors Alba Iulia – Viitorul Abrud ACS Doria Alba Iulia – CSO Cugir Metalul Aiud – Rival Alba Iulia. (D.U.)

Citește în continuare

CS Ocna Mureş vrea să cucerească Cetate(a)!

Echipa de juniori A1 a celor de la CS Ocna Mureş, antrenor Sebastian Sanislav, va juca în faza zonală a Campionatului Naţional rezervat juniorilor A1 pe stadionul din localitatea Cetate (foto, judeţul Bistriţa Năsăud). Conjudeţenii fac parte din aceiaşi grupă cu Olimpia Gherla (Cluj, se joacă pe 10 iulie) şi FC Universitar Baia Mare (Maramureş, se joacă pe 11 iulie) în vreme ce în cealaltă grupă au fost repartizate Voinţa Cetate (Bistriţa Năsăud), Ştiinţa Sărmaş (Harghita) şi Zimbrul Siret (Suceava). Primele clasate în fiecare grupă vor disputa finala, care a fost programată pentru 13 iulie, iar

Citește în continuare

Campionatul Speranţelor (edeiţia 2011)

Rezultatele înregistrate în etapa cu numărul 6 au fost următoarele: Viitorul Abrud – Unirea Alba Iulia 2-6; AS Drum Nou Bistra – Metalul Aiud 0-17; Rival Alba Iulia – ACS Doria Alba Iulia 14-0; CSO Cugir – Unirea Juniors Alba Iulia 0-5. Miercuri, la Alba Iulia cu începere de la ora 10.00, va avea loc etapa restantă, a 4-a, care cuprinde partidele Rival Alba Iulia – Unirea Alba Iulia, Metalul Aiud – Unirea Juniors Alba Iulia, AS Drum Nou Bistra – ACS Doria Alba Iulia, CSO Cugir – Viitorul Abrud în vreme ce duminică, la Blaj, în aceiaşi zi în care va avea loc finala Cupei României (ediţia 2011-2012), faza judeţeană,

Citește în continuare

CS Ocna Mureş (juniori A1) în faza zonală!

După ce în jocul disputat în deplasare, joi 16 iunie, campioana Ligii a 4- juniori-ediția 2010-2011, echipa de juniori A1 CS Ocna Mureș (foto), a câștigat cu 1-0 în compania adversarilor de la Kinder Juniors Oradea, duminică după amiază la Ocna Mureș, în meciul retur, echipa campioană a obținut încă o victorie cu scorul de 2-0. CS Ocna Mureș a aljniat, la jocul retur, următoarea echipă: 12.Szabo Robert, 5.(cpt.)Banu Daniel, 13.Radu Silviu, 3.Belea Alin, 7.Guț Marian, 18.Damian Lucian, 22.Nemeș Bogdan, 15.Bartha Martin, 8.Brudan Sorin, 11.Andrea Virgil (min.90+2 înlocuit cu 4.Toth Ioan), 17.Bambo Anton (min.87 înlocuit cu 16.Moldovan Iulian).

Citește în continuare

În meciul tur, Kinder Juniors Oradea – CS Ocna Mureş 0-1!

Echipa de juniori A1 a celor de la CS Ocna Mureş (campioana Ligii a 4-a Alba), antrenor Sebastian Sanislav, a cîştigat cu scorul de 1-0 (1-0) meciul tur, disputat astăzi, la Borş în compania celor de la Kinder Juniors Oradea (campioana Ligii a 4-a Bihor) graţie golului marcat de Bartha în minutul 3. Au jucat Szabo – Guţ, Belea, Radu, Banu, Brudan (70, Moldovan), Nemeş (79, L. Mureşan), Bartha, Damian, Andrea (80, Toth), Bambo. Returul etapei calificărilor, câştigătoarea se califică în faza semifinalelor, va avea loc duminică, cu începere de la ora 17.30, la Ocna Mureş. (D.U.)

Citește în continuare

Mâine la Borş: Kinder Juniors Oradea – CS Ocna Mureş!

CS Ocna Mureş (foto stânga sus, juniori A1) campioana judeţeană la fotbal va juca mâine, cu începere de la ora 17.30, la Borş, în compania celor de la Kinder Juniors Oradea, campioana judeţului Bihor, în cadrul calificărilor din Campionatul Naţional rezervat acestei categorii de vârstă (n.a. câştigătoarea dublei manşe se va califica în faza semifinală). CS Ocna Mureş a avut un parcurs aproape perfect în recent încheiata ediţii a Ligii a 4-a, cu o linie de clasament formată din 25 de victorii, 3 remize şi doar 2 înfrângeri (103 puncte acumulate), 116 goluri marcate respectiv 33 primite. Nici orădenii nu stau mai rău în ceea ce priveşte linia de clasament, din moment ce au adunat 98 de puncte, 24 victorii,

Citește în continuare

Campionatul Speranţelor 2011

Rezultatele înregistrate în cadrul etapei cu numărul 5 (n.a. etapa a 4-a, care va fi găzduită de Alba Iulia, a fost reprogramată pentru 22 iunie cu începere de la ora 10.00) au fost următoarele: Viitorul Abrud – AS Drum Nou Bistra 3-0; Unirea Juniors – Rival Alba Iulia 3-0; ACS Doria Alba Iulia – Metalul Aiud 0-11; Unirea Alba Iulia – CSO Cugir 1-2. Runda cu numărul 6 programează jocurile: Viitorul Abrud – Unirea Alba Iulia; AS Drum Nou Bistra – Metalul Aiud; Rival Alba Iulia – ACS Doria Alba Iulia; CSO Cugir – Unirea Juniors Alba Iulia. (D.U.)

CLASAMENT

Citește în continuare
Închideți meniul