Campionatul Naţional al juniorilor A respectiv B!

În runda cu numărul 4, Seria a 8-a, ale competiţiei conjudeţenele au înregistrat rezultatele:

*JUNIORI A: UNIREA ALBA IULIA (antrenor Vasi Ursu) – GLORIA BISTRIŢA 0-1 respectiv LPS SEBEŞ (antrenor Doru Oancea) – CSŞ REGHIN 4-0 (Varga 3, Mihaiu). Uniriştii au acumulat 3 puncte în clasament (o victorie şi trei înfrângeri, golaveraj 2-4) în vreme ce gruparea din Arini are de asemenea 3 puncte (o victorie şi trei înfrângeri, golaveraj 5-7).

*JUNIORI B (foto): UNIREA ALBA IULIA (antrenor Bebe Brumaru) – GLORIA BISTRIŢA 1-1 (gol Fulea) respectiv

Citește în continuare

Unde mergem în week-end?

Cum vineri nu au fost programate partide în care să fie angrenate reprezentatnte ale judeţului, tot greul a rămas pe umerii zilelor de sâmbătă respectiv duminică.

SÂMBĂTĂ: FOTBAL, JUNIORI C şi D (Meciuri din cadrul etapei a 4-a, ora 10.00, 11.00 respectiv 11.30); FOTBAL, ACS POLI TIMIŞOARA – UNIREA ALBA IULIA (Liga a II-a, Seria Vest, etapa a 3-a, stadion Dan Păltinişanu din Timişoara, ora 16.00 în direct pe Digisport3);  FOTBAL,

Citește în continuare

Juniori C, juniori D, etapa a IV-a!

Programul meciurilor, se joacă sâmbătă, rundei cu numărul 4 arată astfel: Juniori C, Seria 1: Industria Galda de Jos – Europa Alba Iulia (ora 10.00); CSŞ Blaj – Unirea Juniors Alba Iulia (ora 10.00); CS Ocna Mureș – Metalul Aiud (ora 11.00); Juniori C, Seria a 2-a: LPS Sebeș – Mureșul Vințu de Jos (ora 10.00); Performanța Ighiu – CSO Cugir (ora 11.00); Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeș (ora 11.00); Juniori D, Seria 1:Viitorul Alba Iulia – Europa Alba Iulia (ora 11.30); CSŞ Blaj – Unirea Juniors Alba Iulia (ora 11.30); Juniori D, Seria a 2-a: Viitorul Abrud – Unirea Alba Iulia (ora 11.00); LPS Sebeș – Mureșul Vințu de Jos (ora 11.30). (ajfalba.ro)

Citește în continuare

Campionatul juniorilor E, ediţia 2012-2013. Prima etapă!

Campionatul 2012-2013 al juniorilor E (jucători născuți în anul 2002 și mai mici) va debuta duminică-30 septembrie, la baza Winner’s Club Țălnar din Alba Iulia. S-au înscris 10 echipe pentru respectivul campionat, acestea fiind: CSO Cugir, Europa Alba Iulia, Kinder Alba Iulia, Mureșul Vințu de Jos, Navobi Alba Iulia, Rival Alba Iulia, Unirea Alba Iulia, Unirea Juniors Alba Iulia, Viitorul Abrud și Viitorul Aiud. Prima etapă are programate jocurile: ora 9.00: Rival Alba Iulia – Europa Alba Iulia; ora 10.00: Viitorul Aiud – Unirea Alba Iulia; ora 11.00: CSO Cugir – Unirea Junios Alba Iulia; ora 12.00: Mureșul Vințu de Jos – Navobi Alba Iulia; ora 13.00: Viitorul Abrud – Kinder Alba Iulia. (ajfalba.ro)

Citește în continuare

Cursuri de iniţiere în fotbal la baza sportivă Fair Play Club din Aiud!

La baza sportivă Fair Play Club din Aiud, sub îndrumarea lui Radu Andone, posesor licenţă UEFA A, vor demara, cu începere din data de 1 octombrie, cursurile de iniţiere în fotbal la catre sunt aşteptatţi să se înscrie copii cu vârsta între 6 şi 10 ani, născuţi în anii 2002, 2003, 2004, 2005 şi 2006. Taxa este de 6 ron pe şedinţă (două antrenamente pe săptămână plus un meci). Se pun la dispoziţie materiale sportive (mingi, jaloane, gărduleţe şi veste de departajare), organizarea de turnee şi competiţii sportive, antrenamente pe tot parcursul anului (în anotimpul rece se va trece în sală). Telefon 0740-940122 (Radu Lazea).

Citește în continuare

Juniori C, juniori D. Rezultate etapa a 3-a!

Rezultatele înregistrate în runda cu numărul trei, meciurile s-au disputat sâmbătă, au fost următoarele:

Juniori C, Seria 1: Perla Jidvei – Industria Galda de Jos 4-0; Metalul Aiud – CSŞ Blaj 1-4; Unirea Juniors Alba Iulia – Europa Alba Iulia 0-14. Pe primul loc se află Europa Alba Iulia, CS Ocna Mureş şi CSŞ Blaj cu câte 8 puncte.

Juniori C, Seria 2: Sportul Sebeș – Mureșul Vințu de Jos 6-0; CSO Cugir – Viitorul Sântimbru 5-0; Unirea Alba Iulia – Performanța Ighiu 15-0. Unirea Alba Iulia şi Sportul Sebeş conduc cu câte 8 puncte.

Citește în continuare

Într-un joc de verificare, Inter Ciugud (seniori) – Unirea Alba Iulia (juniori B) 0-3!

Golurile partidei disputată joi după amiază la Ciugud au fost marcate de F. Morar şi Boamfă 2 iar echipa aliniată de Bebe Brumaru i-a cuprins pe Podar – Rodean, Cioplântă, D. Iancu, Aleexevici (Nicola), Monescu, Muntean, Buda, Şandru, F. Morar, Rahovean mai fiind folosiţi Popa – Petruşan, Balea, Selagea, Cuştiuliţă, Onacă, Goguţă, Fulea, Ghişa, Boamfă şi Scrobotă. Nou numit în funcţia de director sportiv al Unirii Alba Iulia, antrenorul alb-negrilor a declarat următoarele: “Este drept că cei din Ciugud nu au utilizat prima echipă dar, la fel ca şi în partida de la Săsciori, pe mine nu m-a intetresat rezultatul final, ci am încercat să-mi creionez o echipă cu care

Citește în continuare

În meci amical, Energia Săsciori (seniori) – Unirea Alba Iulia (juniori B) 4-2!

În vederea partidei de duminică cu Gaz Metan Mediaş (n.a. în prima rundă uniriştii au pierdut cu 3-0 jocul de la Tg. Mureş în vreme ce juniorii A antrnaţi de Vasi Ursu au cedat cu 1-0 tot în faţa formaţiei FCM Tg. Mureş), programată pe terenul doi al Complexului Cetate cu începere de la ora 14.00 (juniorii A evoluează de la ora 12.00), trupa pregătită de Bebe Brumaru (foto) a disputat, miercuri, un amical la Săsciori. Gazdele, nou promovate în Liga a IV-a, au câştigat cu scorul de 4-2 (3-2) goluri marcate de Balan, Petruşel, Faur şi Greuruş respectiv Buda şi Rahoveanu. Albaiulienii i-au folosit pe Podar – Rodean, Cioplântă, D. Iancu, Monescu, Muntean, Buda, Şandru, F. Morar, Rahovean, Nicola (repriza 1) respectiv Popa – Petruşan, Balea, Olar, Cuştiuliţă, Oană, Fulea, Goguţă,

Citește în continuare
Închideți meniul