Liga a 4-a, etapa a 13-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul la finalul turului! Industria Galda de Jos este campioana primei părți, Viitorul Sântimbru și CIL Blaj completează podiumul!

VOINȚA STREMȚ – INDUSTRIA GALDA DE JOS 2-2. Golurile partidei au fost semnate de Răzvan Galdea (57), Răzvan Muntean (62) respectiv Alecu Alexandru ( 45), Dani Lupșan (64). În minutul 35, antrenorul gazdelor Ioan Marcu a fost eliminat, galbe-roșu, pentru proteste. (Rareș NICULAȘ)

CS ZLATNA – PERFORMANȚA IGHIU 3-3. Ighienii au avut 1-0 și 3-1, goluri Romică David 2 (golgheterul turului cu 20 de goluri) și Bela Dănilă, însă “aurarii” au reușit să scoată remiza.

GT SPORT ALBA IULIA   – KINDER TEIUȘ 1-2 (s-a jucat la Beldiu)

Astăzi se joacă AS ENERGIA SĂSCIORI – CS CIL BLAJ 4-2.

CS INTER UNIREA – ACS VIITORUL SÂNTIMBRU 0-0.

ACS VIITORUL VAMA SEACĂ – CS CUPRIROM ABRUD 7-0.

AS HIDROMECANICA ȘUGAG – ACS SPICUL DAIA ROMÂNĂ 1-3. (D.U.)

CLASAMENT

1Industria Galda de Jos          13        11        1          1          37 – 8   29        34p

2ACS Viitorul Sântimbru       13        7          5          1          29 – 10 19        26p

3CS CIL Blaj                          13        7          3          3          37 – 24 13        24p

4ACS Viitorul Vama Seacă    13        7          0          6          37 – 21 16        21p

5ACS Performanța Ighiu        13        6          3          4          31 – 25 6          21p

6CS Zlatna                              13        6          3          4          27 – 33 -6         21p

7CSC Voința Stremț               13        6          2          5          36 – 22 14        20p

8CS Inter Unirea                     13        4          5          4          25 – 26 -1         17p

9AFC Kinder Teiuș                13        5          2          6          27 – 35 -8         17p

10ACS Spicul Daia Română  13        4          1          8          21 – 44 -23       13p

11ACS Energia Săsciori         13        3          3          7          22 – 26 -4         12p

12AS Hidromecanica Șugag   13        3          3          7          24 – 34 -10       12p

13ACS GT Sport Alba Iulia   13        3          2          8          19 – 35 -16       11p

14CS Cuprirom Abrud           13        1          3          9          15 – 44 -29       6p

Lasă un răspuns