CS Iernut – Metalurgistul Cugir 1-1! Vineri, 16 martie, sub Drăgana se joacă Metalurgistul Cugir – Unirea Alba Iulia! VEZI AICI rezultatele rundei și clasamentul!

În minutul 56, juniorul M. Codrea a deschis scorul (din centrarea lui Șaucă), gazdele reușind să egaleze, trupa din Iernut era în inferioritate numerică, în minutul 79, dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de Chețan, fază care a stârnit protestele vehemente ale grupării de sub Drăgana. Metalurgistul: Crivăț – Tăban, Negrescu, Itu, Vărărean – Șaucă, Măd. Popa (81, M. Neagu), Sorian, Șuteu– Codrea (70, Udrea), Făgărășanu; rezerve N. Bănică, Cioban, Scurtu, Firan. Antrenor Călin Moldovan. Primul meci de sub Drăgana în 2018, vineri, 16 martie, este derby-ul județean Metalurgistul Cugir – Unirea Alba Iulia. vineri, 9 martie, ora 15:00. Rezultate: Gaz Metan Mediaş 2 – Performanţa Ighiu 0-4. Cătălin Tineiu (2, 86), Claudiu Oara (11 – pen.), Cristian Seiwerth (79), Unirea Alba Iulia – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1. Romario Rus (53), Sănătatea Cluj – Industria Galda de Jos 1-1. Alexandru Gaşpar (23) / Daniel Lupşan (32), Viitorul Ghimbav – CFR Cluj 2 0-3. Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului la “masa verde”, CS Iernut – Metalurgistul Cugir 1-1. Ionuţ Cheţan (79 – pen.) / Marin Codrea (56), FC Avrig – Avântul Reghin 2-1. Marius Coşovan (14), Adrian Cârstean (16) / Andrei Lascu (18 – autogol), Universitatea Cluj – Unirea Dej 2-0. Iuliu Haţiegan (65), Cristian Ene (75). (D.U., liga2.ro)

6Unirea Alba Iulia      15        7          3          5          24-13   24p

7CFR Cluj 2                15        6          4          5          25-17   22p

8Sănătatea Cluj           15        5          7          3          20-14   22p

9Avântul Reghin         15        7          1          7          20-22   22p

10Unirea Tăşnad         14        5          3          6          19-24   18p

11Gaz Met. Mediaş 2 15        4          3          8          17-30   15p

12CS Iernut                15        2          5          8          24-33   11p

13FC Avrig                 15        2          5          8          14-32   11p

14Unirea Dej               15        2          1          12        12-33   7p

15Viitorul Ghimbav    15        1          0          14        15-62   3p