Liga a V-a, etapa a 8-a! ATENȚIE SE SCHIMBĂ ORA! VEZI AICI cine te arbitrează duminică!

Seria I AFC VIITORUL RĂHĂU – ACS BĂGĂU (ora 14.00). A: Cerghedean Gabriel (Teiuș), As1: Popa Alin (Beldiu), As2: Șteau Julia (Teiuș). Obs: Lupean Ioan (Teiuș).

AFC PIANU 2016 – AS INTER CIUGUD (ora 15.00). A: Uleșan Robert (Alba Iulia), As1: Brînde Florin (Cugir), As2: Udrea Mihai (Cugir). Obs: Mărginean Ioan (Alba Iulia).

CS PERFORMAȚA IGHIU II – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 15.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Olaru Marcel (Abrud), As2: Crișan Paula (Alba Iulia). Obs: Lazăr Aurel (Teiuș). (mai mult…)

De la Comisie adunate…VEZI AICI sancțiunile!

În ședința din această săptămână a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancțiuni: Rusu Daniel, oficial la AS Euro Șpring (Cupa României) – 2 (două) luni suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 52.1.b din RD; Casapu Adrian, antrenor la AS Euro Șpring (Cupa României) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 52.1.a din RD; Domșa Iosif, antrenor la CS Rapid CFR Teiuș (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 53.1.a din RD; Morușca Alexandru-Ioan, jucător la AS Voința Stremț (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.e din RD; Drăgoi Adi, jucător la CS Olimpia Aiud (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

324 de mingi de joc, achiziționate de AJF ALBA, vor fi acordate echipelor participante în campionatul ligii a IV-a, a V-a, juniori A1, B1, C, D, E și F!

În cadrul ședinței de Birou Executiv din 28 aprilie 2017, la propunerea președintelui AJF Alba -Cristian Petropulos-, s-a aprobat în unanimitate de voturi, ca AJF Alba să achiziționeze un număr de 324 de mingi de joc, care să fie repartizate  echipelor participante în ediția 2017-2018, în următoarele competiții: (mai mult…)

Liga a V-a, etapa a 7-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

Seria I AS LIMBENII LIMBA – CS NAVOBI (ora 11.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Florea Andrei (Zlatna). Obs: Mărginean Ioan (Alba Iulia).

AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – CS PERFORMANȚA IGHIU II (ora 11.00). A: Damian Radu (Blaj), As1: Aldea Dan (Blaj), As2: Spătăcean Darius (Blaj). Obs: Bulugea Radu (Valea Lungă).

AFC VIITORUL RĂHĂU – AS UNIREA JUNIORS (ora 14.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Popa Andreea (Ciugud). Obs: Neagu Marcel (Beldiu).

ACS BĂGĂU – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 16.00). A: Damian Adrian (Blaj), As1: Muntean Raul (Lunca Târnavei), As2: Costea Mihai (Sâncel). Obs: Mărginean Marius (Blaj).

AFC LOPADEA NOUĂ – AFC PIANU (ora 16.00). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia), As2: Postei Claudiu (Cugir). Obs: Bran Petru (Săliștea). (mai mult…)

Cupa României (ediția 2018-2019), etapa a III-a! VEZI AICI rezultatele!

Jocurile din cadrul etapei a III-a, s-a jucat vineri, 20 octombrie 2017, s-au încheiat cu următoarele rezultate: AS Viitorul Vama Seacă 2-3 CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Navobi 7-1 CS Cuprirom Abrud, AS Nicolae Linca Cergău 3-2 AS Euro Șpring, ACS Băgău 0-1 CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș, AS Unirea Juniors Alba Iulia 0-8 CS Zlatna, CS Spicul Bucerdea 5-0 AFC Metalu 2016 Aiud, AS Viitorul Biia 1-1(3-1 dp) AS Voința Stremț. Celor 7 echipe calificate din etapa a III-a, scrise cu bold, li se vor alătura celelalte 9 echipe de liga a IV-a (CS Rapid CFR Teiuș, AS Energia Săsciori, CS Olimpia Aiud, AS Viitorul Sântimbru, CS CIL Blaj, AFC Sportul Petrești, AFC Transalpina Șugag, ACS Viitorul Spicul Daia Română și CS Ocna Mureș), care vor disputa jocurile din optimile de finală, în luna martie a anului 2018. În optimile de finală împerecherea se va face prin tragere la sorți, echipele calificate din etapa a III-a urmând să fie gazde. (ajfalba.ro)

Cupa României (ediția 2018-2019), faza a III-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 15.30!

AS NICOLAE LINCA CERGĂU – AS EURO ȘPRING. A: Damian Adrian (Blaj), As1: Muntean Raul (Blaj), As2: Popa Alin (Beldiu). Obs: Neagu Lucian (Teiuș).

CS NAVOBI  – CS CUPRIROM ABRUD. A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Mutu Andrei (Alba Iulia), As2: Barb Ioan (Aiud). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

AS VIITORUL VAMA SEACĂ – CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI. A: Aron Cornel (Alba Iulia), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Stan Mihai (Alba Iulia). Obs: Neagu Marcel (Beldiu).

ACS BĂGĂU – CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ. A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Doncuț Radu (Alba Iulia), As2: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia). Obs: Ocnean Traian (Aiud). (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-a dictat următoarele sancțiuni: Cerghedean Gabriel Ioan, jucător la AS Voința Stremț (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Homorozan Viorel Petrică, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Cătălina Călin Gabriel, jucător la AS Euro Șpring (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Clubul CSC Fortuna Lunca Mureșului (liga a IV-a) – penalitate sportivă: 60 lei, conf. art. 78.a din RD; Moldovan Bela Cosmin, jucător la AFC Metalu 2016 Aiud (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, din cauza cumulului de cartonașe galbene sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 9 (21-22.10.2017), Sas Andrei Filip – CS Olimpia Aiud (4 CG), Râșniță Gheorghe – CSC Fortuna Lunca Mureșului (4 CG), Rahovean Ionuț – AFC Transalpina Șugag (4 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 7 (22.10.2017) Cătilina Ioan Dorel – AFC Pianu 2016 (4 CG). (ajfalba.ro)

Liga a V-a, etapa a 6-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Seria I, duminică 15 octombrie ACS BĂGĂU – AS UNIREA JUNIORS (ora 13.00). A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), As1: Horvat Tudor (Ocna Mureș), As2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Obs. Borşoş Ştefan (Ocna Mureş).

AFC PIANU 2016 – AS VIITORUL RĂHĂU (ora 14.00). A: Iviniş Darius (Zlatna), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Florea Andrei (Zlatna). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

CS NAVOBI – AS SPORTUL LIVEZILE (ora 16.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Olaru Marcel (Abrud), As2: Oancea Valentin (Abrud). Obs: Bulugea Radu (Valea Lungă).

AFC MICEȘTI – AS INTER CIUGUD (ora 16.00). A:Budea Andrei (Cugir), As1: Bîldea Gheorghe (Săliştea), As2: Postei Claudiu (Cugir). Obs: Costin Vasile (Alba Iulia). (mai mult…)