Liga a V-a, etapa a 11-a! VEZI AICI cine te arbitrează duminică, 19 noiembrie!

Seria I AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – AFC PIANU 2016 (ora 11.00). A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Postei Claudiu (Cugir), As2: Codrea Marian (Cugir). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

AS LIMBENII LIMBA – AS UNIREA JUNIORS (ora 11.00). A: Nicola Andrei (Alba Iulia), As1: Brînde Florin (Cugir), As2: Ciobanu Alexandru (Cugir). Obs: Costea Dan (Vințu de Jos).

AS MUREȘUL GÂMBAȘ – ACS INDUSTRIA GALDA II (ora 14.30). A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Costea Mihai (Sâncel), As2: Spătăcean Darius (Blaj). Obs: Bocai Ovidiu (Sânmiclăuș).

ACS BĂGĂU – CS NAVOBI ALBA IULIA (ora 14.30). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Cioflica Paul (Abrud). Obs: Paul Ioan (Alba Iulia).

AS SPORTUL LIVEZILE – AS VIITORUL RĂHĂU (ora 14.30). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Copândean Andrei (Războieni), As2: Iancu Aurelian (Abrud). Obs: Țîra Mihai (Alba Iulia). (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În ședința de ieri a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancțiuni: Goronea Liviu Ioan, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 3 (trei) etape suspendare și penalitate sportivă: 150 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Jula Vasile Ionuț, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Stângu Alex,  jucător la AS Euro Șpring (liga a IV-a) – 3 (trei) etape suspendare și penalitate sportivă: 150 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Faur Ioan, antrenor la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 53.1.a din RD; Oltean Oliviu, jucător la AFC Metalu 2016 Aiud (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Clubul AFC Transalpina 2014 Șugag (liga a IV-a) – penalitate sportivă: 250 lei, conf. art. 82.1.e din RD; (mai mult…)

Al nostru colind „Dăruind vei dobândi!” cu fotbaliștii și voleibaliștii din Ocna Mureș!

O dupa amiaza speciala de colinde in care vocile juniorilor sectiilor de fotbal si volei ale Clubului Sportiv Ocna Mures, impreuna cu copiii de la Centrul Social de la Manastirea Dumbrava, se vor armoniza pentru a-ti crea acea stare deosebita pe care numai in pragul sarbatorilor de Craciun o poti avea. Vino vineri, 15 decembrie, incepand cu ora 16.00, la sala de sport din central orasului pentru programul de Colinde de Craciun – “AL NOSTRU COLIND”, sustinut de juniorii Clubului Sportiv Ocna Mures (fotbal si volei) si copiii de la Centrul Social de la Manastirea Dumbrava, acompaniati de prietenii Familiei SODA – TRUPA GOOD DAY. “DARUIND VEI DOBANDI!”. Hai SODA Draga! (sursa pagina de facebook a Soda Ocna Mureș)

Liga a V-a, etapa a 10-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi!

Seria I AFC VIITORUL RĂHĂU – AS INTER CIUGUD (ora 14.00). A: Uleşan Robert (Alba Iulia), As1: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia), As2: Postei Claudiu (Cugir). Obs: Petca Gheorghe (Alba Iulia).

AFC PIANU 2016 – AS LIMBENII LIMBA (ora 14.30). A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Cioflică Paul (Abrud), As2: Oancea Valentin (Abrud). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

ACS INDUSTRIA GALDA II – AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ (ora 14.30). A: Budea Andrei (Cugir), As1: Brînde Florin (Cugir), As2: Monu Laurențiu  (Cugir). Obs: Țîra Mihai (Alba Iulia).

AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA – AS SPORTUL LIVEZILE (ora 14.30). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Ciubucă Tudor (Aiud), As2: Botaș Eduard (Aiud). Obs: Costin Vasile (Alba Iulia).

CS NAVOBI – CS PERFORMANȚA IGHIU II (ora 14.30). A: Damian Adrian (Blaj), As1: Aldea Dan (Blaj), As2: Muntean Raul (Blaj). Obs: Ocnean Traian (Aiud). (mai mult…)

10…23! Gicu…Nicușor! Grozav…Stanciu! Unirea Alba Iulia! Naționala României!

Super seară pentru mine! Multă lume mi-a reproșat faptul că numesc UNIREA ALBA IULIA drept echipa fanion a județului! În acestă seară, pe arena CFR din Cluj, Gicu Grozav și Nicușor Stanciu au fost titulari în partida pe care Naționala a disputat-o în compania Turciei! AMBII 2, SUNT PRODUSE SUTĂ LA SUTĂ ALE CENTRULUI DE COPII ȘI JUNIORI DIN CETATEA MARII UNIRI! DEASTA UNIREA ALBA IULIA ESTE ECHIPA FANION A JUDEȚULUI! ȘI ÎNCĂ CEVA…OARE CÂTE CLUBURI DIN ROMÂNIA AU DAT DOI TITULARI ÎN ACEST JOC? RĂSPUNS? NICI UNUL! DACĂ MAI SPUN (ȘI) CĂ GICU A MARCAT PENTRU 1-0…ȘI 2-0!!!MULȚAM! (Dan UDREA)

VEZI AICI cine sunt golgheterii Ligii a IV-a respectiv Ligii a V-a!

Înaintea etapei din weekend-ul recent încheiat, clasamentul celor mai buni marcatori din ligile organizate de AJF Alba arată astfel: LIGA A IV-A 1. Vali Drăgan (Soda Ocna Mureș) 16 goluri, 2-3. Dan Costea (Rapid CFR Teiuș) 10 goluri, Alexandru Mura (Transalpina Șugag) 10 goluri, 4. Ioan Lăcătuș (Transalpina Șugag) 9 goluri, 5-6. Paul Ciucă (Viitorul Spicul Daia Română), Raul Mihălțan (Euro Șpring) 8 goluri, 7. George Scheau (Viitorul Spicul Daia Română) 7 goluri. LIGA A V-A, SERIA 1 1. Claudiu Marcu (Performanța Ighiu II) 19 goluri, 2. Florin Barbu (Performanța Ighiu II) 10 goluri, 3. Octavian Gavrilă Grec (Viitorul Răhău) 8 goluri, 4-5. Alexandru Culda (Navobi Alba Iulia) 7 goluri, Adrian Prața (Navobi Alba Iulia) 7 goluri. LIGA A V-A, SERIA A 2-A 1. Radu Andone (Viitorul Vama Seacă) 15 goluri, 2-3. Iulian Ioan Cociș (Soda Ocna Mureș II) 9 goluri, Nicolae Popa (Nicolae Linca Cergău) 9 goluri, 4-6. Adrian Ioan Voicu (Târnavele Tiur) 8 goluri, Radu Contor (Viitorul Vama Seacă) 8 goluri, Emilian Victor Barna (Dacia Mihalț) 8 goluri. (D.U., MULȚAM mister Răducu Scrob, MULȚAM AJF Alba pentru sprijin).

Gicu Grozav: „Eu sper să vedem Alba Iulia în prima ligă cât mai curând!”

Ex-uniristul Gicu Grozav (joacă pentru Karabukspor din prima ligă turcă), în acest moment finanțatorul Unirii Alba Iulia, se află în cantonamentul naționalei României, iar sub comanda lui Cosmin Contra a ajuns și Nicolae Stanciu (în present în prima divizie din Belgia la campioana Anderlecht Bruxelles), un alt fotbalist care a plecat în fotbalul mare de la gruparea din Cetatea Marii Uniri. (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, din cauza cumulului de cartonașe galbene sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 12 (11-12.11.2017) Spinean Adrian – CSC Fortuna Lunca Mureș (4 CG), Petruse Ionel – AS Energia Săsciori (4 CG), Puia Radu – AS Voința Stremț (4 CG), Tomuș Rareș – AS Voința Stremț (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 10 (12.11.2017) Grama Sebastian – AS Viitorul Biia (4 CG), Marcu Cătălin – AS Dacia Mihalț (4 CG), Iuga Petrișor – CS Ocna Mureș II (4 CG). (ajfalba.ro)

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Alba a dictat următoarele sancțiuni: Cutean Darius, jucător la AFC Transalpina Șugag (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Silea Ioan-Lucian, jucător la AFC Metalu 2016 Aiud (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Lazăr Denis-Aurel, jucător la CS Rapid CFR Teiuș (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Moldovan Visalon, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

Liga a V-a, etapa a 9-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

Seria I AS LIMBENII LIMBA – ACS INDUSTRIA GALDA II (ora 11.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Stegaru Cristian (Alba Iulia), As2: Oancea Valentin (Abrud). Obs: Costin Vasile (Alba Iulia).

AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – AFC MICEȘTI (ora 11.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Iancu Aurelian (Abrud). Obs: Costea Dan (Vințu de Jos).

AS MUREȘUL GÂMBAȘ – CS NAVOBI (ora 15.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Postei Claudiu (Cugir), As2: Crișan Paula (Alba Iulia). Obs: Baidoc Horațiu (Aiud).

AFC LOPADEA NOUĂ – AFC VIITORUL RĂHĂU (ora 15.00). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Popa Alin (Beldiu), As2: Bedelean Alexandru (Aiud). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

AS SPORTUL LIVEZILE – AFC PIANU 2016 (ora 15.00). A: Popa Daniel (Aiud), As1: Botaș Eduard (Aiud), As2: Popa Andreea (Ciugud). Obs: Bocai Ovidiu (Sânmiclăuș). (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Alba a dictat următoarele sancțiuni: Horeiciuc Sergiu, jucător la AS Viitorul Sântimbru (liga a IV-a)-2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Csegoldi Szilard-Zsolt, jucător la CS Ocna Mureș (liga a IV-a)-1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Mărginean Alexandru-Cristian, jucător la CS Zlatna (liga a IV-a)-1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Fîntînă Florin-Cătălin, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a)-6 (șase) etape suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 65.c din RD; Clubul AS Energia Săsciori (liga a IV-a)-penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 80.c din RD; (mai mult…)