De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Alba a dictat următoarele sancțiuni: Horeiciuc Sergiu, jucător la AS Viitorul Sântimbru (liga a IV-a)-2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Csegoldi Szilard-Zsolt, jucător la CS Ocna Mureș (liga a IV-a)-1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Mărginean Alexandru-Cristian, jucător la CS Zlatna (liga a IV-a)-1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Fîntînă Florin-Cătălin, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a)-6 (șase) etape suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 65.c din RD; Clubul AS Energia Săsciori (liga a IV-a)-penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 80.c din RD; (mai mult…)

Joi -2.11.2017- vă invităm să îi vedeți pe micii fotbaliști, care și-au calificat echipele în faza finală a trofeelor ”Gheorghe OLA” și ”Gheorghe ENE”!

Joi -2 noiembrie 2017- în sala de sport din localitatea Săsciori, se vor disputa jocurile din faza finală a trofeelor ”Gheorghe OLA” și ”Gheorghe ENE”. Echipele calificate în ”careul de ași” al celor două competiții județene sunt: (mai mult…)

Juniori A1, etapa a 10-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 15.00!

Seria I CSO CUGIR – AS ENERGIA SĂSCIORI (se joacă sâmbătă, 4 noiembrie, de la ora 11.00). A: Costea Cătălin (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Bălșan Radu (Alba Iulia).

CS CUPRIROM ABRUD – CS ZLATNA. A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Oancea Valentin (Abrud), As2: Florea Andrei (Zlatna).

AS EURO ȘPRING – AS UNIREA JUNIORS. A: Doncuț Radu (Alba Iulia), As1: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia), As2: Olaru Marcel (Alba Iulia).

AFC SPORTUL PETREȘTI – AFC TRANSALPINA ȘUGAG. A: Cerghedean Gabriel (Teiuș), As1: Popa Alin (Beldiu), As2: Șteau Julia (Teiuș).

Seria a II-a AS VIITORUL SÂNTIMBRU – CS RAPID CFR TEIUȘ. A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Gligor Sergiu (Alba Iulia), As2: Dascălu Antonio (Alba Iulia).

CSȘ BLAJ – CS CIL BLAJ. A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Muntean Raul (Lunca Târnavei), As2: Aldea Dan (Blaj). (mai mult…)

Juniori D, etapa a 9-a și etapa a 6-a ! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate, etapa a 9-a, Seria 1: ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei 0 : 2 Unirea Juniors Alba Iulia, Industria Galda de Jos 5 : 1 CS Zlatna, CSM Unirea Alba Iulia – CF Metalurgistul 1939 Cugir (se joacă miercuri, 1 noiembrie de la ora 16.00). (ajfalba.ro)

CLASAMENT

1Șc. Fotbal V. Frum. 8          7          0          1          29 – 5   24        21p

2Metalurgistul Cugir   6          5          0          1          19 – 7   12        15p

3Unirea Juniors A. I.   8          3          1          4          12 – 10             2          10p

4Performanța Ighiu     7          2          3          2          10 – 10             0          9p

5Industria Galda         8          2          2          4          10 – 20             -10       8p

6CS Zlatna                  8          1          2          5          5 – 18   -13       5p

7CSM Unirea A. I.     7          1          2          4          2 – 17   -15       5p (mai mult…)

Cu cei doi „albanezi” titulari, zlătneanul Andrei Mărginean și aiudeanul Raul Șteau, România U17-Austria U17 0-1! Tricolorii pierd, dramatic, în prelungiri dare se califică!!

Jocul disputat în acestă seară la Mogoșoaia s-a terminat cu victoria austriecilor, gol marcat în cel de-al treilea minut de prelungire, dar naționala României U17 s-a calificat de pe locul secund, prima poziție a fost ocupată de învingătorii din acest joc, la Turneul de Elită. România: (mai mult…)