Liga a IV-a, etapa a 2-a! VEZI AICI rezultatele, echipele, marcatorii și clasamentul! (GALERIE FOTO)

METALU AIUD – RAPID CFR TEIUȘ 1-1. M. Moga (73) respectiv D. Costea (47) (GALERIE FOTO, MULȚAM mister Rareș Niculaș!) Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria fiicei lui Traian Man, Dumnezeu să o odihnească în pace!, iar la final aiudenii și teiușenii și-au trecut în cont un prim punct stagional!

Metalu 23. R. Gănscă – 2. An. Costan, 19. I. Andrea, 16. G. Szekelyi, 2. B. Moldovan, 5. M. Moga, 17. L. Silea (cpt.), 8. O. Oltean, 7. C. Mătărângă, 18. Iul. Marian, 4. B. Andone (1. Al. Fodor, 13. R. Bozdog, 14. L. Legian, 3. M. Todea, 11. I. Văsuț, 6. An. Cordea, 15. P. Drăgoi). Antrenor Radu Andone.

Teiuș 1. G. Costea (cpt.) – 4. B. Perța, 7. Il. Mihălțan, 13. N. Pop, 11. D. Lazăr, 14. Al. Juncan, 3. N. Florea, 10. A. Breaz, 21. R. Domșa, 6. N. Oprița, 9. D. Costea (8. V. Cristea, 17. B. Popa, 20. T. Oniță, 15. A. Mâscă, 5. Al. Breaz).

EURO ȘPRING – CUPRIROM ABRUD 6-1. R. Mihălțan (45, 75, 77, 90+2), Al. Stângu (5) și Ad. Păcurar (90+1) respectiv Iul. Miheț (60).

Șase puncte, locul doi în clasament, un parcurs poate nesperat de bun pentru trupa din Șpring, asta în vreme ce moții lui Costică Moldovan nu izbutesc, încă, să bifeze primele puncte în campionat.

Șpring 1. Al. Mureșan – 18. An. Miclea, 5. Al. Stângu, 16. N. Bota (cpt.), 10. Ad. Păcurar, 15. G. Andreica, 3. Al. Cătălina, 17. Z. Hileagă, 11. Fl. Mitea, 4. Ad. Bătărânză, 8. R. Mihălțan (12. M. Cotârlea, 9. T. Sărătean, 14. I. Muntean, 2. Al. Boromiz). Antrenor Cristian Cotoară.

Abrud 1. D. Sicoe – 8. D. Nemeș, 18. N. Coroiu, 4. R. Cioara, 5. D. Borza, 6. An. Pașca, 9. Iul. Miheț, 10. Ad. Gligor, 14. C. Stan (cpt.), 7. D. Dumitraș, 3. H. Sularea (12. P. Cioflica, 16. Art. Prața, 13. Al. Botar, 2. C. Bec, 17. D. Toderaș, 20. R. Mocan, 21. R. Morar). Antrenor Nicolae Berindei și Costică Moldovan.

VIITORUL SPICU DAIA ROMÂNĂ – SODA OCNA MUREȘ 0-2. Csegoldi (25) și H. Kiss (73).

Este clar, Soda se bate la titlu după victoria din fiefu-ul trupei lui Paul Ciucă, de altfel o echipă greu de învins mai ales acasă!

Soda a jucat cu Țiboc, Juncan, Ratiu ( cpt.), Căt. Ivașcu, Iozsa, Cr. Ivașcu, Domșa, Csegoldi, H. Kiss, Vali Drăgan și Olar. Rezerve: Ionele (n.a. portar transferat pe ultima sută de metri de la Arieșul Mihai Viteazu), Vaidasigan, Pereat, N. CociȘ, Bălțat și Onișor. Antrenor: Ionuț Pereat. (Dan UDREA, MULȚAM AJF Alba pentru sprijin!)

CLASAMENT

1CS Ocna Mureș         2          2          0          0          9 – 3     6          6p

2Euro Șpring               2          2          0          0          7 – 1     6          6p

3Sportul Petresti         2          2          0          0          7 – 1     6          6p

4CS Zlatna                  2          2          0          0          5 – 3     2          6p

5Fortuna L. Mur.        2          1          1          0          4 – 1     3          4p

6Energia Săsciori        2          1          1          0          1 – 0     1          4p

7CIL Blaj                    2          1          0          1          4 – 3     1          3p

8Viitorul Sîntimbru     2          1          0          1          3 – 2     1          3p

9Viitorul Spicul Daia 2          1          0          1          1 – 2     -1         3p

10Rapid CFR Teiuș    2          0          1          1          1 – 2     -1         1p

11Transalpina Șugag   2          0          1          1          0 – 1     -1         1p

12Metalu 2016 Aiud   2          0          1          1          4 – 8     -4         1p

13Arieșul Apuseni      2          0          1          1          2 – 7     -5         1p

14Olimpia Aiud          2          0          0          2          1 – 3     -2         0p

15Voința Stremț          2          0          0          2          2 – 6     -4         0p

16Cuprirom Abrud     2          0          0          2          1 – 9     -8         0p

GALERIE FOTO

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *