Liga a III-a, Seria a 5-a, etapa a 2-a! VEZI AICI rezultatele, echipele, marcatorii și clasamentul!

PERFORMANȚA IGHIU – GAZ METAN MEDIAȘ 2 4-0. Cl Oara (38), R. Fetița (45 din 11 metri), Tineiu (76, 85). Pe Cetate, ighienii lui Mihai Manea s-au impus la un scor categoric, ba mai mult în prima repriză alb-roșii au mai avut și trei bare tocmai prin cei trei marcatori,  Cl. Oara, R. Fetița și Tineiu!

Performanța: Sporea – Cîmpean, Iclanzan, Potopea, Medeșan, Bucur, Unguru, Fetița, Istrate, Tineiu, Cl. Oara (Zăvoi, Al. Circov, M. Cristea, E. Crișan, Seiwerth, Fl. Hidișan, Cl. Marcu). Antrenor Mihai Manea.

METALURGISTUL CUGIR – CS IERNUT 2-1. Făgărășanu (49, 70) respectiv Ar. Szilaghy (90). Trei puncte pentru roș-albaștri de la poalele Drăganei și un moral foarte bun pentru primul derby județean, vineri 8 septembrie de la ora 17.00 de pe Cetate, cel cu Unirea Alba Iulia!

Metalurgistul: Crivăț – Bold, L. Itu, Radu Ștefan, Vărărean, Șauca (89, Neagu), Taban (70, Al. Șuteu), Sorian, Măd. Popa, M. Udrea (60, Scurtu), Făgărășanu (85, Negrean) (N. Bănică, M. Codrea, Olteanu). Antrenor Călin Moldovan.

INDUSTRIA GALDA DE JOS – SĂNĂTATEA CLUJ 2-1. Adr. Costea (40), I. Boancă (82) respectiv Ceaca (21). Găldenii, care au întors rezultatul după ce „virușii verzi” au deschis scorul, au maximum de puncte după primele 180 de minute și sunt lideri în clasament datorită golaverajului!

Industria: Iancău – Schiau, Rodean, Trif, Gombocz (70, I. Boancă), D. Lupșan, G. Goronea, A. C., Adr. Costea (52, Fl. Baghiu), D. Dup (52, Buliga), S. Mureșan (80, Alecu Alexandru). (Căt. Ștef, Olar, Oniche). Antrenor Paul Ciucă.

ASC FOTBAL COMUNA RECEA – UNIREA ALBA IULIA 3-0  Viorel Chinde (1, 5), Bandula Raini (90+2). Ceea ce începe rău, după doar cinci minute maramureșenii aveau 2-0 pe tabela de marcaj, se termină…și mai rău, al treilea gol a fost primit la ultima fază a jocului. ATENȚIE, vineri, 8 septembrie de la ora 17.00 pe Cetate, VINE CUGIRU!

Unirea: Căt. Suciu – Apetri (78, F. Morar), Al. Man, Matei, Giurgiu, D. Tat (46, C. Boboia), Cipri Selagea, I. Grozav (76, N. Rus), An. David, Lăsconi, S. Turuș (Petric, Onacă, S. Fulea, Captiu). Antrenor Adi Himcinschi.

Celelalte rezultate: CFR Cluj 2 – Viitorul Ghimbav 2-1. Adrian Şter (40), Alin Cazan (90) respectiv Raul Drugă (35), Avântul Reghin – FC Avrig 1-1. Darius Ghirca (16) respectiv Adrian Radu (80), Unirea Dej – Universitatea Cluj 0-4. Dorin Goga (14, 48, 72), Iuliu Haţiegan (53). Unirea Tăşnad a stat.

CLASAMENT

1Industria Galda de Jos          2          2          0          0          6-2       6p

2Fotbal Comuna Recea           2          2          0          0          5-1       6p

3Metalurgistul Cugir               2          2          0          0          3-1       6p

4Universitatea Cluj                 2          1          1          0          5-1       4p

5CFR Cluj 2                            2          1          1          0          3-2       4p

6Performanţa Ighiu                 1          1          0          0          4-0       3p

7Sănătatea Cluj                       2          1          0          1          4-2       3p

8Unirea Tăşnad                       1          1          0          0          2-0       3p

9FC Avrig                               2          0          1          1          1-2       1p

10Unirea Alba Iulia                2          0          1          1          1-4       1p

11Avântul Reghin                   2          0          1          1          1-4       1p

12Gaz Metan Mediaş 2           2          0          1          1          1-5       1p

13CS Iernut                            2          0          0          2          2-4       0p

14Viitorul Ghimbav                2          0          0          2          2-6       0p

15Unirea Dej                           2          0          0          2          0-6       0p

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *