Gicu Grozav gol, dar ce gol!, pentru Karabukspor! VEZI AICI video cu reușita ex-uniristului!

Atacantul albaiulian Gicu Grozav a debutat într-un mod entuziasmant în campionatul Turciei, marcând un gol de senzație pentru Karabukspor, în victoria din etapa a doua, 3-1 (2-1), partidă în care a punctat și Torje, contra vicecampioanei Turciei, Basakşehir! Ex-uniristul a intrat în minutul 54, însă după numai 13 minute a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale carierei, o execuție de senzație, șut violent de la 30 de metri, în vinclul drept! Gicu Grozav s-a implicat financiar la echipa sa de suflet Unirea Alba Iulia, alături de Mihai Oancea și s-a transferat din Rusia în campionatul Turciei, liber de contract, după ce a plecat de la Akhmat Grozny. Gicu Grozav este pe lista adițională a echipei României  pentru partidele din preliminariile CM cu Armenia și Muntenegru, de luna viitoare. În prima rundă a Süper Lig, în 12 august, în deplasare cu Gençlerbirliği,  a fost doar rezervă, iar la primul meci în fața fanilor proprii, pe Stadionul Yenisehir, a marcat un gol de poveste! (sursa prosport.ro)