Andrei Mărginean (CS Zlatna) titular în România U16-Cipru U16 scor 2-1!

Echipa națională U16 a României antrenată de Sorin Colceag a încheiat cu o victorie stagiul de pregătire din Cipru. Tricolorii s-au impus, astăzi, cu scorul de 2-1, după reușitele lui Munteanu, din minutul 4, și Albu, în ultimul minut de joc, din lovitură de la 11 metri. În primul meci dintre cele două formații, disputat marți, tot în Cipru, rezultatul final a fost de 1-1. Antrenorul Sorin Colceag a trimis pe teren următoarea formulă: 12. Șerban-cpt. – 5. Grigoraș, 6. Ștefănescu, 3. Dumitrescu – 2. Georgescu (71. Nedelcu, min.52) , 8. Albu, 4. Andrei Mărginean (16. Vlad, min. 62), 11. June (Chiorean 15, , min. 62)- 10. Mitran (14. Matiș, min. 52) – 7. Munteanu (17. Girisik, min. 62), 9. Toma (18. Bodea, min.77). Rezerve neutilizate: 1. Ducan și 13. Drăgănoaea. Delegația tricoloră revine în țară vineri, 11 februarie, și va intra direct în cantonament la Buftea. Tricolorii vor juca săptămâna viitoare o “dublă“ contra selecționatei U15 a Italiei. Primul meci se va disputa la Buftea, marți, 14 februarie, de la ora 15:00, și va putea fi urmărit în direct pe canalul de youtube al FRF. Cel de-al doilea joc va avea loc joi, 16 februarie, de la ora 11:00, pe același teren. (frf.ro, sursa foto facebook)