În meci amical, Viitorul Sîntimbru – Metalurgistul Cugir 0-4 (0-1)! (GALERIE FOTO)

Într-o partidă de verificare, disputată în această dimineață la Galtiu, Viitorul Sîntimbru (Liga a IV-a) a fost învinsă de divizionara terţă Metalurgistul Cugir, scor 4-0 (1-0), golurile fiind marcate de Al. Șuteu (19), Ov. Stoianof (57, penalty, lovitură obținută tot de el), Ad. Pop (68), juniorul venit de la „U” Cluj și Ad. Radu (85). Soare cu…dinți, minus 5 grade Celsius și un teren acoperit parțial cu gheață au fost ingredientele acestui joc, în distribuția cugireană făcându-și debutul proaspăt înregimentații Al. Șuteu, Bold, Șaucă și Ad. Pop, ultimii trei intrați după pauză. Brigada de arbitri condusă de Cornel Aron i-a avut sub comandă pe: *Viitorul: Ov. Barna – D. Sașa, C. Hălălae, Ov. Crișan, Cr. Ivașcu, E. Hălălae, I. Biro, Tănae, Er. Soos, Ganga, Dumbra (Pascu, Negrea, D. Hulea, A. Roșu, Macarie. Antrenor Alexandru Kalanyos. Absenți G. Negură, Sularea, Drăghici și Chișu). *Metalurgistul Cugir: Vlase – Tăban, Negrescu, L. Itu, Alex Cioban, Maftei, Marinoiu, M. Udrea, M. Codrea, A. Șuteu, Iovănescu (în prima repriză) respesctiv Vlase – Bold, Negrescu, L. Itu, Tătar, Maftei, Marinoiu, Șaucă, Ad. Radu, Ad. Pop, Ov. Stoianof (Antrenor Călin Moldovan. Absenți Iordache, Milik, Vîjdea, Enache, Mădălin Popa (accidentat), G. Chira („U” Cluj – accidentat). La final, sîntmbrenii, GAZEDE DE GAZDE, au oferit o mâncare la ceaun, un suc și…un vin fiert. Pentru cei care au contribuit, într-un fel sau altul, la disputarea acestui amical! FRUMOS! (Dan UDREA, foto Nicu PĂȚAN)