Liga a V-a, ultima etapă! CIL Blaj, FC Miceşti şi Colorado Şpring au promovat! (GALERIE FOTO-VIDEO)

Seria 1, rezultate: Viitorul Sântimbru II – Perla Jidvei 3-0; Spicul Bucerdea – Gaz Metan Valea Lungă 2-0; AS Tineretul Șona – Viitorul Biia 1-3; AS Pănade – Unirea Cergău 2-2; Partizanii Sînmiclăuș – Dacia Mihalț 8-1; CIL Blaj – Langentahl Valea Lungă 7-0; Avântul Sâncel – AS Crăciunelu de Jos 4-3. Blăjenii au promovat, dramatic, în eşalonul superior cu trei goluri marcate în ultimele şase minute, asta după ce în derby-ul de la Pănade scorul final a fost de 2-2! Şi cum acest 7-0 a fost suficient, CIL-ul a intrat în Liga a IV-a!

14Perla Jidvei 26 2 0 24 18 – 115 -97 6p

Seria a 2-a: ACS Băgău – Viitorul Unirea1-1; FC Lopadea Nouă – Șoimii Ciumbrud 4-1; Voința Beldiu – Sportul Livezile 1-4; Fortuna Lunca Mureșului – Decebal Cricău 2-1; Progresul Fărău – Voinţa Stremţ 2-1; AS Războieni Cetate – Naţional Rădeşti 4-4; FC Miceşti – Mureșul Gâmbaș 3-2. (GALERIE FOTO-VIDEO). 0-2 după două penalty-uri transformate de Lazea, 3-2 la final şi după o mică gâlceavă, aşa ce de final de sezon, şi meciul s-a terminat cu rezultatul dorit de…cricăunani! Şi cu o ladă de bere oferită de către gazde echipei oaspete! Şi bineînţeles, celor care au dus greul în această campanie! Jucători, antrenori, conducători şi…invitaţi!

14FC Lopadea Nouă 26 2 2 22 25 – 92 -67 8p

Seria a 3-a: Andreas Alba Iulia – Viitorul Tărtăria 3-0; Limbenii Limba – Independența Cut 0-4; Euro Șpring – Colorado Șpring 1-12; ASC Pianu 2013 – Activ Sport Ciugud 5-0; Mureșul Săliștea – Hidromecanica Șugag 2-6; Del Dodo Alba IuliaViitorul Răhău 3-2; Orient Blandiana – CSO Cugir 2-6. Dublă pentru Colorado, promovarea în Liga a IV-a şi cel mai prolific atac din judeţ! 151 de goluri în 26 de etape! (Dan UDREA, foto şi video Nicu PĂŢAN)

1. sportul livezile

Felicitari echipei lui Adi Herepean pentru parcursul foarte bun a acestei editii,mult succes in liga IV-a.
    Vacanta placuta tuturor, antrenorilor , jucatorilor si suporterilor ciresari !

2. suporter

ce circ a fost in seria 1, eram curios daca aveau nevoie de vreo 18 goluri ce se intampla, cred ca il chemau pe Dudu Georgescu ca ala era obisnuit sa dea in ultima etapa un sfert din golurile care le daduse pana atunci:)).

3. pute

aualeu ce besina de blat a fost la blaj…rusine sa va fie!

4. suporter

Here Here Here !!!
    Felicitariiii baietiiii

5. goe

SUPORTER si daca le trebuia 20 de goluri dădeau a fost aranjat la col blaj cei de la valea lunga se ferea ca sa dea gol

6. observator

Pentru a mai repara ceva din MAGARIA din municipiul blaj, ,,noua” conducere ajf alba ar trebui sa intervina. D-nul CORPODEAN a trait experienta ,,HAINA DE BLANA”asa ca ar trebui macar sa-si expuna public punctul de vedere.Daca in liga v se petrec asemenea lucruri mai mult decat dubioase ,atunci sa nu ne mai miram de ce se intampla in esaloanele superioare. Oricum daca ajf-ul nu va lua nici o masura ,se fac partasi la acest simulacru de fotbal.

7. suporter

Ce masuri sa se ia, geometrice? aia din ajf nu stiu unu calcula aria unui cerc, tin minte un episod de cand evoluam la as balomir in 2008 conduceam in minutul 30 cu 4-0 Cil-ul care erau si in 10 jucatori, la pauza au inceput sa se planga ca retrogradeaza dk nu bat ca nu au bani, in cele din urma au strans cateva milioane si au venit cu banii, patronul de atunci a luat banii si a zis sa cedam meciul , am iesit la pauza cu inca cativa colegi de rusine sa nu fim pe teren cand ne bat niste desculti, s-a terminat ca la circ 6-5, radeau observatorul, arbitrii toata lumea se fereau ai nostrii si aia dadeau pe langa poarta si nu s-a sesizat nimeni asa ca luati-va gandul de la moralitate sdin partea ajf-ului, macar circ sa fie sa se distreze lumea ca fotbal nu se joaca oricum.